Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogy mérjem ki az alábbiakat...

Hogy mérjem ki az alábbiakat ha nincs konyhai merlegem?

Figyelt kérdés
70g vaj, 70g porcukor, 120g liszt, 30g kakaópor. Van erre valami jó kis bevált praktika?
2019. febr. 12. 21:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Itt leírja, kiindulásnak szerintem jó.


Konyhai mérleget pár ezer forintért pedig lehet venni. Régen nekem sem volt, aztán csodálkoztam hogy nem olyan volt a teszta amilyennek kellett volna hogy legyen.

2019. febr. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2019. febr. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha számítanak a grammok, inkább szerezz egy mérleget, mert a többi módszer pontatlan. Nem olyan drága cucc, kár rajta spórolni.
2019. febr. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Használj kanálmérleget:

[link]


Viszont ez esetben is érdemes igazi mérős kanalat beszerezni, mert hivatalosan az evőkanál 15 ml. Ehhez képest nálam az otthon fellelhető evésre használt evőkanalak 8 és 10 ml-esek.

Bár a mérőkanál árából vehetsz mérleget is.

2019. febr. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kanalat vagy épp különböző méretű poharakat is lehet használni. Nekem sem volt évekig. Nagyobb kihívás így ételt készíteni, de rajottem a váltóra több esetben. Ilyen mondjuk az egy bögre rizshez 2 bögre víz, vagy a teáskanál cukor az kB 5 gramm :)
2019. febr. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2019. febr. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Mérleg már "érik", hogy vegyek!... :D
2019. febr. 15. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!