Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Ki hogy szereti a kőrözöttet?

Ki hogy szereti a kőrözöttet?

Figyelt kérdés
Én a péki féle kőrözöttre esküszöm, ami az alábbiakból áll.: túró, tejföl, vagy natúr joghurt, pirospaprika, őrölt bors, egy fej vörös hagyma, egy fej lila hagyma ( ezek semmi esetre sem lehetnek kevesebbek, csak több lehet belőlük) valamint a péki féle kőrözött tartalmaz még felkockázott kovászos uborkát és a vele pácolódott fokhagymát.

2020. aug. 31. 13:58
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
75%
Margarin, bors nem is megy bele?
2020. okt. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

11-es: Minek? Bors meg margarin a kőrözöttbe?! Ilyet sem hallottam még. Anyukám is anélkül készítette, én is úgy csinálom. Sőt, köményt sem teszek bele, mint egyesek, sem zöldfűszert.


9-es voltam.

2020. okt. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
100%

Nálam az alap: túró, tejföl, só, lilahagyma, erős pista, pirospaprika (esetleg piros arany), olvasztott vaj, egész kömény.


Elhajlások:

- esetleg egy kis friss tárkony (erdélyi változat) vagy majoranna is mehet bele

- néha, ha olyanom van, egy kis tubusos pizzaszósz vagy chiliszósz, lágyabb íze lesz tőle

2021. ápr. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!