Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » A türkmének tényleg teve...

A türkmének tényleg teve agyat esznek?

Figyelt kérdés

2021. júl. 31. 15:33
1 2
 1/15 anonim válasza:
87%
Annyira, amennyire a magyarok kakas tökét.
2021. júl. 31. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi köze ennek a politikához?

Ahogy már írták, a magyarok is eszenek baromfi herét, sőt malac, borjú herét, disznó agyat, stb..

Milyen politikai következtetést lehet ebből kreálni.

A mongolok nemzeti itala még mindig a kumisz, nem is értem... gazdasági, politikai ziccer lehetne az erjesztett kancatej fogyasztását ismét nemzeti hagyománnyá tenni... vagy nem?

2021. júl. 31. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Igazából az egyik ismerősöm barátjának a testvérének az unokatestvérének a bátyjának az apjának a nagybátyájának a testvérének az unokatestvérének a nagyapjának az unokaöccsétől tudom,mert ő járt ott............ vagy nem.
2021. júl. 31. 16:00
 4/15 anonim ***** válasza:
89%
A magyarok meg disznóagyat! Rántott velö, vese-velö, velös pirítós.stb
2021. júl. 31. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Mint ahogy általában az összes nemzet megeszi a vágóállatainak az összes hasznosítható részét.

Nem kell ezt túldramatizálni, egy két fújjozóst meg hűházóst megetettem már tojásos velővel , eddig még kivétel nélkül maradéktalanul megette mindeni. :)

2021. júl. 31. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
75%
" 4/5 ....A magyarok meg disznóagyat! Rántott velö, vese-velö, velös pirítós.stb" A velös piritoson nem diszno és nem agyvelö van!!!!!
2021. júl. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
62%

6-os: nálam sem, de itt már kioktattak, hogy a velös pirítós agyvelövel készül - szóval van ilyen is, meg olyan is.

Egy-két példa:

[link]

[link]

2021. júl. 31. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
80%

Látszik a 10. emeleten születtél.

Gyermekkorom kedvenc húsleveseséből ,drága mamám megengedte,hogy kilopjuk a fejét,a lábait,meg a zuzát. A fejét persze megműtöttük . Az agya a legfinomabb. Tyúkeszű /

2021. aug. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
ti ettetek tyúk agyvelőt?
2021. aug. 1. 12:21
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagyanyám mindig megette a húslevesből, állítólag nagyon finom...

Hát akkoriban még én is ilyen fújjolós kis hülyegyerek voltam, (én vagyok az 5-ös válaszoló :))

szóval akkor nem tudtak volna rábeszélni.


Aztán valahogy belekeveredtem ebbe a vendéglátás nevű elmebetegségbe, volt egy szakács mesterem, és ő erőltetett rám először tojásos velőt (sertés fejvelőt) pirítóssal.

Olyan tekintélye volt, hogy meg se fordult a fejemben, hogy nem eszem meg. Szerintem ki is tiltott volna a konyháról. :D


Szóval elkezdtem enni.

És... életre szóló élmény volt!

Nem azért, mert annyira jó volt. Persze jó volt, tényleg kiváló volt, nem lett volna teljes az élmény, ha maga az étel rossz.


Olyan értelemben lett meghatározó ez az élmény, hogy akkor tanultam meg, 14 évesen, egy életre, hogy nyitottnak kell lenni. Szakmaiatlan elzárkózni valamitől, és még ha nem is szakmázunk, emberileg is, butaság valamitől elszeparálni magunkat, csupán az ismeretlenség miatt.

2021. aug. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!