Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » A türkmének tényleg teve...

A türkmének tényleg teve agyat esznek?

Figyelt kérdés

2021. júl. 31. 15:33
1 2
 11/15 Senior Séf ***** válasza:
100%
Én ettem tyúkagyvelőt. Akkoriban az öregek még a tyúk fejét is megpucolták, nem úgy, mint mi manapság, hogy egyből megy a kutyának. Én a magam részéről szerettem.
2021. aug. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

A bolgároknál a Ágneska nevű étel a lékelt birkakoponyában sült birkaagy.

kihozzák tálban, és ott meredeznek a fogai is.


A Kárpát-medencében a csirke fejét is sok vidéken belefőzik a levesbe, megeszik a szemét, késsel kettéroppantják a fejét és megeszik az agyát is.


A velő rántva= disznó agyvelő szeletelve és rántva.


Aztán az ínyenceknek a kakashere-pörkölt.

A sertés vese, a szalontüdő, stb.

[link]

2021. aug. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
2021. aug. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Oké, bélben nem nyertünk, de mi a helyzet a vérrel? Mégiscsak ott a véres hurkánk. Ahogy a briteknek (black pudding) és a németenek is (Blutwurst). Disznóöléskor mi sütve esszük a vért, a svédek levest rittyentenek belőle (swartsoppa), a spanyolok nyersen, dermesztve fogyasztják tapasként, a franciák, a lengyelek az étel sűrítésére használják (ahogy régen mindenki). A maszájok pedig nyilat szúrnak az élő tehen nyakába, és még melegen megisszák a vérét. 




Ha már a az állat belsejében barangolunk, beszélhetnénk a nagyi zúzapörköltjéről vagy szívről, amiből a még nem ellett tehéné a legfinomabb, de ezektől talán még undorra se rándul az arca, úgyhogy gyerünk tovább, nézzük csak meg az állatot kívülről. Kezdjük is rögtön a fejével. Ahol állatot tartanak, ott használják a fejét is, bár a borjú kivételével általában külön-külön dolgozzák fel a testrészeket. Persze van hogy az egész fej elfér, mint a disznósajtban, vagy annak svéd megfelelőjében, a syltában és a francia ökörfej-terrinben.

2021. aug. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Lehetséges
2021. aug. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!