Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Csak szerintem undorító a...

Csak szerintem undorító a magyar konyha?

Figyelt kérdés
Gulyást sose értettem, hogy miért nagy cucc. Semmilyen az egész. Pörkölt nem magyar kaja, csomó környező ország ételei között megtalálható. Pálinka szintén nem magyar dolog, mégha annak is van beállítva. Bármilyen "magyar" étel ami eszembe jut, tocsog a zsírban, egészségtelen, és nem véletlenül mi vagyunk az egyik legdagadtabb ország Európában. Egyrészt a magyar nem jut minőségi ételhez, másrészt ami ismert, vagy amiket esznek, olyan dolgok, hogy a szív már 50 év után könyörög, hogy legyen vége, mert nem bírja. Mindenhez megy a só meg a cukor is ráadásul. Panelproli unokatestvéremék még a rizst is besózták mindig, és ha ők főztek családi összejövetelen, egyszerűen képtelen voltam enni belőle. Ja, és természetesen ehhez még megy a kóla meg fanta meg minden ilyen fos, és egyszerűen bárkivel találkozom, bárkit látok étteremben, senki nem vizet iszik kb, hanem valami 8 kanál cukorral édesített vackot.
2022. jún. 9. 15:47
1 2 3 4 5 6
 41/58 A kérdező kommentje:
Sushihoz nincsen türelmem. Azt venni szoktam 3 4 dobozzal az Alleeban. Ott egy egész elfogadható minőségű stand van a librinél. Ha helyben eszem akkor a sushi seibe szoktam menni, az angolnás bento tálat imádom, mellé lazac sashimivel meg egy sushi válogatással.. Bár sajna lecsökkentették az adagokat, régen több angolna volt a bento tálban. Meg köret is. Na mindegy. Van egy másik egész jó sushis a kolosyn, azt még nem próbáltam ki, pedig tervben van. Amúgy T-bone, rib eye, hátszín. Ezeket magában szoktam enni, köret nélkül. Roston csirkemellfilére voltam még rákattanva mostanában, de meguntam. Átálltam a csirkemellre rizzsel meg salátával. 2 3 csomag mozzarella is elfogy általában 1 2 naponta. Ezt magában szoktam csemegézni, ha pl útközben eszem. Itthon persze teszek bele balzsamecetet meg mindent amit kell. Amúgy sok yoghurtot eszem még zabbal, és minden nap iszom valamilyen gyümölcsös turmixot, amihez kókusztejet öntök.
2022. jún. 10. 01:02
 42/58 A kérdező kommentje:
És nemcsak türelmem, tudásom sincsen hozzá. Mármint a sushihoz, hogy elkészítsem.
2022. jún. 10. 01:03
 43/58 anonim ***** válasza:
93%
pedig nagyon egyszeru sushit csinalni hazilag
2022. jún. 10. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/58 A kérdező kommentje:
Próbálkoztam/tunk még amíg családdal laktam, meg volt nővel is, hogy pl ilyen igazi sushirizst csináljunk, ami ilyen jó tapadós, finom, aztán nyilván beletegyük amit kell, de a rizs egyszerűen sose lett jó vagy olyan, mint kéne. De lehet egyszer újra megpróbálkozom vele majd a közeljövőben. Gondoltam rá párszor mostanában.
2022. jún. 10. 01:08
 45/58 anonim ***** válasza:
100%
#41 akkor igazából elég igénytelen vagy kérdező. Az Allees sushi kb alja minőség ennél csak minőségi sushikat eszel. Nem eszel változatosan, ráadásul tömöd magadba a zsíros sajtot. Amúgy meg a rizs kb csak szénhidrát, komolyan nem tudtál egy normális köretet találni. Nem csak rizst meg krumplit lehet ám enni. Az arpagyöngy meg a kuszkusz tényleg egészséges, de a rizs rohadtul nem az. A zab sem. Tehát 0 hozzáértéssel nem tudom minek jártatod a szádat.
2022. jún. 10. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/58 anonim ***** válasza:
89%
#41 a joghurt és az egyéb tejtermékek szintén nagyon zsírosak, úgyhogy nem tudom moért pofázol a zsíros magyar konyháról, ami alapbol rohadtul nem zsíros, max ti nem tudtok főzni, ezért tocsog minden a zsirban. De te azért zabálod, a sajtot meg a joghurtot, mert hogy eGéSzSéGeS, hol ott kb a zsírt tömöd magadba. A csirkemell filé meg baromira nem változatos, rohadt egészségtelen ha minden nap csak húst eszel. Majd ha elkezdessz tofut enni és hüvelyeseket, majd akkor talán megközelíted az egészség illúzióját. De most csak egy beképzelt, laikus kis p csa vagy akinek rohadtul fogalma sincs a gasztronómiához, csak az arca nagy.
2022. jún. 10. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/58 anonim ***** válasza:
78%
#44 gondolom megsoztatok fozes elott/kozben. suhsirizst ures vizben kell fozni, megvarod mig kihul es aztan izesited
2022. jún. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/58 anonim ***** válasza:
74%

Lesz itt még olyan szegénység, és ínséges idők, hogy mennyei mannának fogod gondolni a zsíros kenyeret, ha jut.


Hogy a p.csába lehet azt mondani hogy undorítóak az ételeink? Szégyellhetnéd magad! Nem kell szeretni, zabálj csigát, vagy tengeri herkentyűket, de ne akard megmondani, hogy kinek mi a "normális kaja"! Az ilyen férget mint te, egy féldisznóval kéne összeverni...

2022. jún. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 anonim ***** válasza:
89%

"Lesz itt még olyan szegénység, és ínséges idők, hogy mennyei mannának fogod gondolni a zsíros kenyeret, ha jut."


Ha a zsíroskenyérig nem is, de talán tényleg visszakellene nyúlnunk az egyszerűbb étkekig. Mert bizony eléggé gasztronómiai szempontból el lettünk kényeztetve.

2022. jún. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 anonim ***** válasza:
54%
*gasztronómiai szempontból is eléggé
2022. jún. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!