Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A menzán hogy csinálták a...

A menzán hogy csinálták a tejbegrízt? Annyira finom volt!

Figyelt kérdés
Isteni íze volt a menzai tejbegríznek, én valahogy sosem tudtam olyat csinálni. Mit tesznek bele, hogy olyan fincsi lesz?
2010. júl. 16. 18:37
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
Hááát...sajnos a margarinos recept nem igazán vált be:( De megpróbálom úgy, hogy vízzel hígítom, hátha!
2010. júl. 21. 09:43
 22/27 anonim válasza:
100%
Kicsit regi téma, de most kerestem rá a menzás tejbegríz receptre...az itt olvasott kommentek alapjan, mindet figyelembe veve megcsináltam a tejbegrízt!! És olyan lett! Szóval: 2,5 dl tejhez adtam a legelejen(meg be sem kapcsoltam a gázt) 3 evőkanál grízt. Felhigítottam másfél deci vízzel. Nagyon kicsi, a lehető legkisebb lángon foztem, amikor mar forronak tŰnt, adtam hozzá egy nagyobb evőkanál margarint. Ezutan addigis főztem folyamatosan kevergetve, mig olyan nem lett mint emlekeimben :) cukor nem pontosan tudom mennyi kell bele, mert szőlőcukrot használtam, de minimum 2 evőkanál. Az elejen egycsipet sit is beletettem. Talán legkozelebb egy kis vanilias cukrot is hasznalok, de ez így már szinte egy az egyben olyan lett. Ja es porcukorral a kakao is tényleg olyan lesz!!! A fozes minimum 10 percig tartott de talán inkabb 15. Remelem segitettem!!
2012. márc. 8. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim válasza:

Az előtte lévő hozzászólóhoz:

Milyen margarint használsz? Kenőmargarint?

2012. aug. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim válasza:

Én is már ősidők óta keresem a menza gríz receptjét, és végre VÉGRE sikerült elkészíteni 22-es receptje alapján. Tényleg olyan lett! Tökéletes!

Margarinból egyszerű Ráma Classic-ot tettem bele.

2013. jún. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim válasza:
A 22-é isteni lett!
2015. okt. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
#22-esé pont olyan mint anno a menzás
2017. jan. 21. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 nagy.atis82 válasza:
Én is úgy csináltam ahogy a 22-es leírta. Pont mint régen a menzán :-) még a feleségemnek is ízlett.
2023. máj. 15. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!