Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tényleg havi 40 000 forintból...

Tényleg havi 40 000 forintból 1 felnőtt férfi étkeztetése simán kijön úgy, hogy változatos, egészséges és jó minőségű?

Figyelt kérdés

Sokszor olvasom itt a gyakorin, hogy “jézusom, hogy tudsz xy összeget elkölteni kajára havi szinten, amikor kb 40e forintból is simán kijövök, valamint én 220cm vagyok, lisztérzékeny, blablabla”.


Ez mennyire reális? Karantén alatt megpróbálkoztam ezzel, direkt követtem a költségeimet, de vagy a mennyiség, vagy az alapanyagok minősége, vagy a változatosság megbukott.

Mindig csak általam főzött ételt ettem.


Amik nálam csökkentették a cél teljesítését:

- Mindig ugyanabba a hipermarketbe jártam.

- Fiatal felnőtt férfi vagyok, receptek terén nincs rutinom

- Nem csináltam nagybevásárlást, általában kb 1-2 napra terveztem előre


A kérdésem az lenne, hogy ez a szentháromság: minőség, változatosság, egészséges kihozható-e az esetembe havi 40000 forintból? Ha igen, akkor mit rontok el? Mi lehet az amiben javulhatnék? Ha nektek ez sikerül mi a titkotok?

Esetleg az van, hogy ez régebben, pár éve még hozható volt, de napjainkban már-már nem?


Köszönöm a válaszokat!


2020. aug. 21. 09:44
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
37%
Napi 1300 Ft irreális. Napi 2-3ezer Ft, attól függ, milyen helyen vásárolsz.
2020. aug. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
40%

Erosen ketlem, hogy napi 1300 forintbol ugy enne barki, ahogy irtad, DE vannak emberek, akiknek total mas elkepzelesei vannak az egeszsegesrol, ezt azert jegyezzuk meg. Van akinek a hetfon grizes teszta, kedden cukrozott borsofozelek, szerdan a jo olajos rantott csirke az mar egeszseges, valtozatos es minosegi kaja...

Nezz be nyugodtan Facebookon az “olcso de finom receptek” vagy valami ilyesmi nevu csoportba, hat valami borzalom, emberek miket raknak ki buszken, hogy milyen iszonyatosan jo kajakat foztek olcson.

Szoval ez lehet a dolog mogott, hogy egyesek leragadtak annal, hogy a faluvegi random menzas higitott, cukrozott szar kajakat teljesen elfogadhatonak tartjak egy hetkoznapi ebedre es nincs is igenyuk ennel tobbre.

2020. aug. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
61%
Nem vagyok felnőtt férfi, sosem voltam, mert nő vagyok, de simán kijön ennyiből az 1 havi kajám, pedig elég flancosan eszem
2020. aug. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
91%
13, írnál példákat?
2020. aug. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
10%
Nem, nincs kedvem felesleges meddő vitába keveredni, mert most az jönne, hogy bármit írok, már csak azért is belekötnél. Csirájába fojtom el, nem írok. A kérdező azt kérdezte, hogy lehetséges-e, én meg leírtam, hogy igen és pont
2020. aug. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem nem kötözködök, egy normális kérdést tettem fel, hogy flancos kajával hogy jön ki a napi háromszori étkezés ennyi pénzből. A kérdező ugyanezt kérdezte, amire nem kapott választ. A _hogyan_ volt a kérdés lényege.
2020. aug. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
96%
16 Én is kíváncsi lennék rá, pláne, hogy egy felnőtt férfinak hogy jön ez ki. Mert ez volt a kérdés.
2020. aug. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
0%
Gondolom úgy, mint egy nőnek. Nem minden férfi dagadt és zabál meg egyszerre 3 adagot
2020. aug. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
96%
Mivel nem irtal peldakat, ezert nyilvanvalo, hogy valami szart eszel amit le sem mersz irni.
2020. aug. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
36%
18 Jaaaj, de egyszerű vagy. Az még nem lenne akkora baj, csak még bunkó is.
2020. aug. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!