Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tényleg havi 40 000 forintból...

Tényleg havi 40 000 forintból 1 felnőtt férfi étkeztetése simán kijön úgy, hogy változatos, egészséges és jó minőségű?

Figyelt kérdés

Sokszor olvasom itt a gyakorin, hogy “jézusom, hogy tudsz xy összeget elkölteni kajára havi szinten, amikor kb 40e forintból is simán kijövök, valamint én 220cm vagyok, lisztérzékeny, blablabla”.


Ez mennyire reális? Karantén alatt megpróbálkoztam ezzel, direkt követtem a költségeimet, de vagy a mennyiség, vagy az alapanyagok minősége, vagy a változatosság megbukott.

Mindig csak általam főzött ételt ettem.


Amik nálam csökkentették a cél teljesítését:

- Mindig ugyanabba a hipermarketbe jártam.

- Fiatal felnőtt férfi vagyok, receptek terén nincs rutinom

- Nem csináltam nagybevásárlást, általában kb 1-2 napra terveztem előre


A kérdésem az lenne, hogy ez a szentháromság: minőség, változatosság, egészséges kihozható-e az esetembe havi 40000 forintból? Ha igen, akkor mit rontok el? Mi lehet az amiben javulhatnék? Ha nektek ez sikerül mi a titkotok?

Esetleg az van, hogy ez régebben, pár éve még hozható volt, de napjainkban már-már nem?


Köszönöm a válaszokat!


2020. aug. 21. 09:44
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
0%
Persze, mert nincs kedvem itt leírkálni teljesen feleslegesen, akkor máris nem igaz mi? :) Gondold azty nekem aztán mindegy
2020. aug. 22. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
77%
Hát, én tavaly költöttem 50 ezret karjára, abban volt sok hal, sok zöldség.. mostmár január óta 60-65 ezer simán elmegy, és már lejjebb is adtam az igényeimből. A 40 ezer Ft , főleg ha egyedül vagy, az már csak nagyon olcsó alapanyagokra elég férfiként.
2020. aug. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
40%
Akkor én most biztos le leszek pontozva, de nálunk 4 felnőtt (4 fős család) étkezése kijön havi 60-80 ezerből. Egyébként attól, hogy drágább helyen veszünk meg valamit, még nem lesz jobb a minősége.
2020. aug. 24. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
75%
23 Ez így van. De azt írod 4 felnőtt havi 60 ezer. Az akkor fejenként 15 000. Akkor a napi kajája nálatok egy főnek egy nap 485 Ft mondjuk. Ezt elosztjátok 3 étkezésre. Ti mit esztek és hol vásároltok, hogy ennyire olcsó és jó minőségű, változatos kaját tudtok enni? Esetleg ingyen kaptok valahonnan bizonyos ételeket?
2020. aug. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
59%
miért kell az ilyen kérdéseknél lebontani 1 napra és 1 -főre? mi értelme annak? egy család, sőt már 2 ember sem úgy étkezik, hogy csak magának vásárol és főz. Ha főz vki egy nagy darab paprikáskrumplit, kijön fillérekből, megis tud 2 ember ennyi belőle 2-3 nap ebédre, én speciel reggelire 1 marek zabpehlyhet eszem és jól lakok vele, estére meg kolbászt, szalamit, pirítóst meg ilyesmit
2020. aug. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
50%

25 Én csak azért bontom le, mert pl munkanapokon már fél hétkor megy el itthonról mindenki és nem reggelizünk, ebédelünk otthon együtt. Hétköznap éjszaka meg nem másnapra főzünk.


Igen, lehet úgy enni ahogy te írtad. Csak mit keres ez a válasz az egészséges, változatos ételek közt?

Mindig aki azt írja, hogy deee ez megoldható, neki 2 Ft a kaja, az aztán felfedi, hogy minden nap 3x paprikás krumplit eszik meg üres tésztát. Akkor csak nem változatosan eszik az ilyen embet, az egészséget mdg ne firtassuk.

2020. aug. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
56%

Most írtam egy példát, ami eszembe jutott és te egyből azt következtetted ki, hogy nem eszem változatosan? :D gratulálok. Igeny a reggeli mindig ugyanaz, mert csak ezt szeretem. Vacsorára meg nem ohajtok még egyszer főzni, mert minek? Napi 1x elég nekem a főtt étel. Ezek mellett egészségesen eszem és változatosan, mivel az élelmiszeriparban dolgozom, így tudom, mi az egészséges és mi nem. Pl. nem veszem meg 3x annyiért a teljes kiőrlésű kenyeret, mert tudom hogy nem egészséges, egye meg az, akinek 7 anyja van, és látod, máris harmad annyit költöttem, mint te.


Okosan kell bevasarolni, előre kitalálni, hogy mit akarsz főzni és mennyit, azokból az alapanyagokból, ami kimaradt, mit lehetne még főzni és máris sokkal kevesebbet kellett vásárolni.


Ez van, valaki képes erre, valaki meg csak picsogni tud, hogy a másik biztos hazudik, csak ő tudja a frankot

2020. aug. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
85%

Írjátok már le miket vesztek egy hónapban 15 ezerért/fő :D én komolyan nem hitetlen vagyok, hanem tanulni szeretnék belőle. Ez 500 Ft/nap kb ,3 étkezés, tényleg érdekel ilyen élelmiszerárak mellett mit lehet ennyiből enni .

Én vezetem napló szerűen mennyit költök kajára, és mit eszem pontosan .2018-ban jött ki 1000ftra a napi kajapénzem .

2020. aug. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
68%

Tök érdekes, hogy aki azt mondja, neki megy, nem tud példát mondani senki 🤷‍♀️

Mi ketten vagyunk, a havi nagybevásárlás 35-40ezer, és emellé még jönnek a heti párszor boltba szaladgálós apróságok, ami elfogy, az még egyszer legalább ennyi. Plusz, amit melóban elköltünk magunknak kajára. Két főre simán 100 vagy afelett van egy hónapban...

2020. aug. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
0%
..Vagy csak nincs kedvuk leirni szazadjara is, mert volt mar par tucat ilyen kerdes..
2020. aug. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!