Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kenyérsütő gépbe milyen...

Kenyérsütő gépbe milyen sorrendben kell beletenni a hozzávalókat?

Figyelt kérdés

Hausmeister HM-1300as gépem van de elhagytam a használati utasítását és a honlap, ahol találtam, sajnos hiányos :(


Van valami sorrend minden gépnél vagy egységes?

Nekem ennyi van meg:


1-nek: víz

2.liszt, a vizet befedje

3. ?

4. ?

5. só a sarokba

6. élesztő egy lyukba, távol a sótól



Sajnos a többit nem tudom :( Segítene valaki?


2010. dec. 4. 21:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Víz,liszt,só,cukor és az élesztő távol a sótól és a cukortól. Ha a receptedben van olaj,azt a vízbe tedd. Én nem teszek bele,csak kiöblítem olajjal a víz előtt a tálat.
2010. dec. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A mi gépünkbe így kell, az utasítás szerint: víz, tejpor, olaj, cukor, só, liszt, élesztő.


Egyszer lusta voltam, és kb. liszt, só, cukor, olaj, élesztő, tej sorrendben csináltam, de úgy nem keveredett el rendesen. (Erre tesz is utalást a használati útmutató, hogy előbb a víz vagy tej, utána a liszt.)


A liszt előttieket viszont simán szoktuk cserélgetni, az nem okoz gondot. Sőt, ha teszünk bele valami magot vagy aszalt gyümölcsöt, azt is bele szoktam szórni az elején (pedig elvileg van valami sípolás félidőben, és akkor kéne).

2010. dec. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én így csinálom:

víz

cukor

vaj

1 tojás

liszt / ezt ilyenkor szétrázom /

élesztő / por /

...és mehet a program.

2010. dec. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
először kell beletenni minden folyékony hozzávalót, utána a szilárdakat. Ez érvényes sütikre is, egyéb kenyértésztákhoz, és kelt tésztákhoz.
2010. dec. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!