Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A Dr. Oetker vaníliáscukor,...

A Dr. Oetker vaníliáscukor, sütőpor, stb. hátulján szoktak lenni receptek. Nekem a meggyes pite receptére lenne szükségem. Valaki leírná nekem? Vagy a neten hol található?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 8. 12:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Azt a receptet sajnos nem tudom, de én ezt szoktam készíteni:


[link]


Isteni finom! Érdemes kipróbálni!

2011. ápr. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Ennek a tésztájába én csak 1 db tojást teszek, és ha nincs 8 dl meggylevem, csak mondjuk 6-7 dl, akkor a maradék 1-2 dl-t nyugodtan lehet vízzel pótolni, az ízén nem változtat semmit. Ja, és nekem nem kell neki 1 óra sütés, elég volt kb. 45-50 perc. Sokszor készítettem már, nem lehet elrontani, és nagyon fincsi. Csak várni kell, míg legalább langyosra hűl, hogy szépen lehessen szeletelni.
2011. ápr. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a receptet! Biztosan kifogom próbálni!
2011. ápr. 8. 19:13
 4/5 anonim ***** válasza:

Szívesen! :)

Próbáld ki, nem fogsz csalódni.

2011. ápr. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én megtaláltam a Dr. Oetker-félét, ha még érdekel:


Hozzávalók:

200 g vaj vagy margarin

200 g cukor

1 tasak Dr. Oetker Vanilincukor

6 tojássárgája

1 tojás

2 evőkanál rum

100 g őrölt mandula vagy dió

200 g liszt

1 csapott teáskanál Dr. Oetker Sütőpor

300 g meggy


Díszítés: porcukor és Vanilincukor keveréke, vagy Dr. Oetker Vaníliaízű Porcukor


A vajat a cukorral elkeverjük. Hozzáadjuk a Vanilincukrot, tojássárgáját, tojást, rumot, mandulát, lisztet és a Sütőport. A tésztát kivajazott formába öntjük és rászórjuk a meggyeket. Sütés után a pitét hagyjuk kihűlni. A vaníliás porcukorral meghintve tálaljuk.


Sütési hőmérséklet:

Elektromos sütő: 175°C (előmelegítve)

Légkeveréses sütő: 155°C (előmelegítve)

Gáz: 2. fokozat (előmelegítve)

Sütési idő: kb. 45 perc


Igyekeztem szó szerint másolni, hogy semmi fontos ne maradjon le. :D Remélem, segítettem, sok sikert hozzá! :)

2011. ápr. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!