Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen nagyon olcsó piskóta...

Milyen nagyon olcsó piskóta recept van?

Figyelt kérdés

Amihez nem kell pl egy tucat tojás de kijön belőle sok piskóta :)


Köszi előre is.


2011. ápr. 10. 10:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Minden piskótához sok tojás kell, de ha vizespiskótát csinálsz, akkor az valamennyivel növeli a mennyiséget.

Ahány tojás annyi kanál cukor, ugyanannyi liszt, és ugyanannyi kanál viz.

2011. ápr. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kifejezetten piskótareceptet keresel vagy tortaalap is jó? arra van jó receptem, múltkor találtam a neten. Pont a kevés tojás miatt választottam, nagyon finom lett. Az egész család dicsérte a túrótortát, még apukám is, aki nagy kritikus. Ha kell, leírom.
2011. ápr. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nekem tökéletesen jó lenne :)

Tortát szeretnék Én is csak nem akarok bolti mű cuccot venni.


Köszi

2011. ápr. 11. 20:24
 4/7 anonim ***** válasza:

Torta 1.: Ez nem lesz olyan magas, max. 2felé tudod vágni. Én megsütöttem kapcsos formában, tetejére túrót tettem. (túró, joghurt, porcukor, citromhéj, beáztatott mazsola, 2 zselatin fix)


1 vaníliás cukor

10 dkg margarin

2 tojás

10 dkg cukor

20 dkg liszt

fél csomag sütőpor

csipet só


A szobameleg margarint (mikróban kicsit megpuhítottam) habosra kell keverni a cukorral és a tojássárgájával.


A tojásfehérjét csipet sóval, cukorral habbá kell verni. (Meg lehet osztani a cukrot kétfelé, de én azt hiszem, picivel többet használtam, mint a recept írja)


A tojássárgás-margarinos krémbe óvattosan bele kell forgatni a sütőporral vegyített lisztett, majd óvatosan a tojáshabot.


Előmelegített sütőben kell sütni. Nem írták hány fokon, meddig. Én légkeverésesben 160 fokon sütöttem, és egy szúróvillával néztem meg, jó-e már.


Van még egy jó receptem, de ahhoz 4 tojás kell. Leírjam?

2011. ápr. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a receptet.

Még annyi kérdésem lenne,hogy Te 1-vagy 2 adagból csináltad?

2011. ápr. 12. 20:22
 6/7 anonim ***** válasza:
Hogy értve 1 adagból? Ebből a mennyiségből sütöttem meg. Nem akarok hülyeséget mnodani, talán olyan 5 cm magas lett. Ezért mondtam, hogy 2 felé lehet vágni. Még nem próbáltam dupla adagból, de nem rossz ötlet, úgy biztos magasabb lesz, csak süljön át.
2011. ápr. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

nekem ha kinyitom összeesik a piskótám..egyszer jártam vele pórul, azóta zárt sütőajtónál sütöm. Én e-szerint a recept szerint szoktam csinálni, és mivel nem kell felverni a tojás fehérjét, nagyon el sem lehet rontani:


2 tojás (egész)

8 dkg cukor

8 dkg liszt

fél teáskanál sütőpor

2 evőkanál olaj

2 evőkanál víz


A sütőt bekapcsoljuk 180 fokra. A tortaformát kivajazom, kilisztezem. Az egész tojásokat a cukorral 10 percig habosra verem, majd hozzácsurgatom az olajat és a vizet. További 5 percig keverem. Kézi habverővel (én lyukas fakanállal) hozzáadom a sütőporral összekevert lisztet, majd formába öntöm. 10-12 perc alatt készre sütöm, (közben a sütő ajtaját nem szabad kinyitni) a formában hagyom kihűlni.


2 agadot szoktam csinálni

2011. jún. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!