Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Lehet-e (és ha igen, mivel)...

Lehet-e (és ha igen, mivel) helyettesíteni a hagymát főzés/sütés tekintetében?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon hagymaiszonyos vagyok (még az alapporos milánóiból is állandóan kiturkálom a hagymát), és egyszerűen ha megpróbálom lenyelni, jön is vissza. Tudom, egyáltalán nem normális dolog, de megpróbáltam rajta változtatni, és nem sikerült, így más taktikát kell alkalmaznom. Lehet-e helyettesíteni főzés/sütés közben a hagymát? Mondjuk alapport tenni a pörköltbe, vagy csak a végén beleönteni "hagymalevet". Kezdő vagyok még a konyhában, de szeretném ha a gyermekeimnek olyan ételt tudnék készíteni, amit én is velük ehetnék, és sajnos a legtöbb ételben szerepel a hagyma.... Minden tippet megköszönök!

19/L


2011. ápr. 18. 20:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A hagyma a legtöbb magyar ételben, és nem csak magyarban, szerepel. Sajnos kikerülni nem hiszem hogy tudod, kell az íze bele, egy pörkölt szaftos sűrűségét is az adja meg. De azért adok egy tippet.

Ne kockára vágd a hagymát,hanem reszeld le! Így egy püré állagú dolgot kapsz, nem fogod kipiszkálni, mert szaftá alakul. Egy próbát megér.

2011. ápr. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Úgy szoktam a pörköltnél, hogy ha kész a szaft összeturmixolom a botmixerrel.
2011. ápr. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Sajnos nincs jobb ötletem nekem sem,mint a két első válaszolónak!

Sok étel alapja a hagyma!

2011. ápr. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Hagyma nélkül sok ételnek nem lesz íze.
2011. ápr. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Botturmix segitsegevel tudsz hagyma kremet kesziteni, mivel a keszen vasarolt tubusos hagymakrem tartositassal keszult, tehat mar nem egeszseges.
2011. ápr. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Miért akarod olyanná tenni a gyerekeidet, mint amilyen te is vagy? Lehet, hogy ők élveznék a hagyma ízét, és nem idegenkednének tőle. Ha nem beszéled beléjük, hogy undorító a hagyma, ők szeretni fogják. Tehát készíts külön hagymás ételt. Egyiket magadnak, a másikat a gyerekeidnek.
2011. ápr. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

reszeld,turmixold,ahogy irták


vagy próbáld megszeretni


kb 20 éves koromig én is kipiszkáltam mindenből,anya mindig nagyon picire vágta,turmixolta mert nem birtam megenni ha láttam,éreztem,én meg egyszerűen csak hagymamentes kajákat csináltam


aztán párom annyira jóizűen ette a centi vastag hagymát a zsiros kenyéren hogy megkivántam

azóta nem zavar ha nagyobb darabokban marad a főtt kajában,pizzára csak csikozom,és kenyéren is megeszem


kostold meg nyersen,hátha

2011. ápr. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
a vöröshagyma helyett próbáld ki a póréhagymát!
2011. ápr. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a választ! Pont, hogy azt szeretném, ha a gyerekeim majd nem lennének olyanok, mint én, de ne kelljen majd 2 külön ételt főzni. Ezt az összeturmixolást megpróbálom, mert igazából a legfőbb bajom abból van, ha ráharapok, és csak a hagymaízt érzem. Bízom ebben az összeturmixolásban, mert így nekem sem kell ráharapnom, de mégis benne marad az íze.
2011. ápr. 18. 20:43
 10/13 anonim ***** válasza:

ami még eszembejutott,hogy hozzá érni se kelljen


intersparban szoktam venni előre nagyon kis darabokra összevágott hagymát,fagyasztva árulják,40 deka kb 200forint


szépe egyforma apróra van összevágva és szinte szétfő mire pl a pörkölt megfő


(én nem utálom a hagymát csak pucolni utálom meg darabolni mert mindig sirok tőle,igy egyszerűbb ezt használni még ha drágább is mint az egyben vett hagyma)


vagy látok hagymakrémet (befőttes üvegben árulják,azon tényleg nincs rágcsálnivaló csak az iz...az már más kérdés h mennyi hagyma van benne meg mennyi izfokozó)

2011. ápr. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!