Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Valami tuti bevált, nagyon...

Valami tuti bevált, nagyon finom, aránylag olcsó, jól kinéző sütemény?

Figyelt kérdés

Szeretnék valami különleges süteményt készíteni.

Most ilyen próbálgatós szakaszban vagyok,eleinte csináltam a tipikus össze keverem bögrés sütiket,jó lett,de hát az nem nagy kunszt ,uncsi.

Legutóbb rátaláltam egy ischler receptre,nagyon finom lett,úgy is néz ki mint az igazi.

Na mindegy ,de már ez is unalmas :)

Most lesz egy családi buli féleség és szeretnék sütni egy jót.

Olyan kéne ami úgy értve nem drága,h ugye az alap dolgok cukor,tojás,liszt stb...vannak, ne keljen vmi különleges alapanyag amit a boltban nem tudok beszerezni...és jól is nézzen ki.

Köszönöm előre is


2011. jún. 8. 17:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Írok egy receptet, ez sem nagy kunszt, ha már kissé gyakorlott vagy az írásod szerint.viszont rendkívül finom és látványos is.

Diókrémes habos süti:

Tészta: 5 tojás sárgája,20 dkg porcukor,10 ek.forróvíz,fél deci olaj , 20 dkg liszt, fél cs. sütőpor.

Krém:20 dkg vaj, vagy ráma,20 dkg porcukor,2,5 dl tej,3 ek. liszt, 10 dkg darált dió,fél deci rum, vagy 1 rumaroma.

a habhoz: az 5 tojás fehérje, 25 dkg porcukor.

a habra dekoráció:2 ek. porcukor,2 ek kakaó, 2 ek forró víz, 2 deka vaj vagy margarin.


menete: a tésztához a tojások sárgáját kikeverjük a cukorral, hozzáadjuk a forró vizet, az olajat, és belekeverjük a sütőporos lisztet.

sütőpapíros tepsiben (kb 38x25)tűpróbáig sütjük.

a tejet elkevejük a 3 ek liszttel és sűrűre főzzük, majd haggyuk kihűlni.

a vajat a cukorral habosra keverjük,majd hozzákeverjük a kihűlt tejes masszát (jó, ha géppel),valamint a darált diót és a rumot is.

a tojások fehérjét a cukorral gőz fölött nagyon kemény habbá verjük.

a kihűlt tésztára kenjük a diós krémet szép egyenletesen, majd erre a kemény tojáshabot. villával csíkozzuk meg a tetejét.

a dekorhoz leírtakat, összekeverjük, és pár percig, míg folyós nem lesz melegítjük, a végén adjuk hozzá a vajat.

a folyós csokit kanállal össze-vissza csorgatjuk a hab tetején.Olvasztott tortabevonót is használhatunk.

forróvízbe mártott késsel kockákra vágjuk.

nagyon nagyon finom és szép süti.

üdv.

2011. jún. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
valaki most írt itt valami szivárványos sütiről állatira mutatós,sima piskóta megszínezve, krémmel töltve.
2011. jún. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mi nagyon szeretjük a Kráter sütit:


[link]


(csak én nem teszem rá a tejfölt a tetejére)

2011. jún. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!