Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi a különbség a leveles és a...

Mi a különbség a leveles és a rétes tészta között?

Figyelt kérdés
2011. jún. 26. 12:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
a leveles tészta hajtogatva készül, benne jó sok vajjal, és hajtogatástól lesznek "levelek". A rétes tészta az amit nagyikám húzogatott, nincs benne annyi zsiradék, és nagyon vékonyra, hártyavékonyra húzták. A szakácskönyv azt írta, hogy olyan vékonyra, hogy a tészta alatti receptet el tudd olvasni.
2011. jún. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

igen az alapvető különbség a hajtogatás, illetve a rétes tészta nyújtása. nekem is nagyis emlék, amikor a nagy konyhaasztalon ki volt nyújtva a tészta, és a nagyi körbe körbe ment,húzta és fejtette le a felesleget.

akkor nekünk tilos volt bemenni a konyhába, mert akkor

ott patyolat volt volt minden, mi unokák meg, mindig maszatosak:))

én jó magam sajnos nem tanultam meg az igazi rétes készítését, a leveles tészta megy.

üdv.

2011. jún. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtatok. Meggyes süteményt szeretnék készíteni és nem tudom, hogy melyik tészta a jobb, illetve nekem olyan hasonlónak tűntek :)
2011. jún. 26. 14:02
 4/5 anonim ***** válasza:
ha a meggyes rétest akarsz, akkor a rétestésztába göngyöld a meggyet. de a leveles tészta sztem finomabb. ezt formára nyújtod, majd vágod. én úgy szoktam, hogy teszek házi vaníliapudingot a tésztára, arra pár szem meggyet, ráhajtom a tésztát és így sütöm. így olyan, mint a fornettis pudingos-meggyes. (1. válaszoló voltam)
2011. jún. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű, süssél mindkét tésztából meggyest. Utána el tudjátok dönteni, melyik ízlik jobban. Ha nem kell, küldd el nekem, ugyanis én szeretem a meggyes sütit, a mákos sütit, a lekváros sütit, a diós sütit, a csokis sütit, a káposztás sütit, túrós sütit, a fahéjas sütit, a húsos sütit, a kolbászos sütit, a sóskás sütit... nyám nyám
2012. ápr. 18. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!