Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Árulja már el valaki, mire jó...

Árulja már el valaki, mire jó a vegeta/delikát? Ezek ugyanazok, ugye? Mihez lehet használni?

Figyelt kérdés
2011. okt. 19. 15:53
 1/10 anonim ***** válasza:
ételízesítő mindkettő. nagyon hasonlóak, de nem ugyanaz a kettő, kissé más az összetétel és az íz, de minimális az eltérés
2011. okt. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
31%
Igen ezek ugyan azok !!! Levesek izesitésére. De én nem használok,mert teli van tartósitó szerrel.és szinezékkel. Kétszer annyi zőldséget veszek inkább és akkor az tutira jó. Megadja azt az izt amit a delikát adna!!!
2011. okt. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%

Ételízesítőnek használják. Magam nem használom, mert elég műíze van, valszeg az is.

Tulajdonképpen fűszerek vannak benne, szárított zöldségek és só. A műíz nem tudom honnan jön.

2011. okt. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%

Vegeta = delikát = ízvarázs. Ezek szerintem mind ugyanazok az ételízesítők, amelyeket anno azért találtak ki, hogy amikor valakinek nincs otthon friss zöldsége (sárgarépa, gyökér, zöldpaprika, stb.) akkor ezt a szárított formát használhatja.

Persze agyon van sózva, azonkívül még egyéb tartósítószerekkel is megtömték. Én személy szerint kizárólag 2 esetben használom (minimális mennyiséget), amikor sós vízben krumplit főzök vagy petrezselymes krumplihoz, vagy rakott krumplihoz. Egyébként inkább a nyers zöldséget pucolom és teszem az ételbe.


Sokan használják húslevesbe, zöldséglevesbe, főzelékekbe, vannak akik a sütés előtti húsokat is ezzel fűszerezik, mások szinte mindenbe belerakják. Hallottam már olyat is, amikor a közönséges zsíroskenyeret ezzel szórták meg. Az is biztos, hogy kis helyen elfér, és általában kéznél van, amikor kell.

Ízlés dolga.

2011. okt. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 doboszoli ***** válasza:
79%
Ezek, az ún."kényelmi termékek", mint a leveskocka, instant leves, mártások, és társaik. Magam részéről inkább a frisset, vagy a befőzöttet preferálom.
2011. okt. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én szeretem, de csak a delikátot, mert jobb íze lesz a főzelékeknek, leveseknek, köreteknek.
2011. okt. 20. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Szóval akkor végülis fűszerként funkcionál :) Akkor nem kell, fűszereim vannak :D
2011. okt. 20. 11:31
 8/10 anonim ***** válasza:

A vegeta nem más, mint a lestyán néven is ismert növény, a legtöbb ételízesítő alapja. Igazából annak van olyan jellegzetes műíze, na meg a tartósítóknak is manapság, nem tagadom. :D

Márkáknál meg nem mindegy, a drágábbak egész jók, bár azok sem egyformák szerintem, az olcsóbbak közül viszont iszonyú rosszak is vannak, az tuti csak ront a kaján minden esetben. :D

Hát ki mire használja ezeket amúgy. Apám egy időben mindenbe beletette, rizst szoktak ízesíteni vele, levesbe azért általában teszünk egy picit, én személy szerint sültkrumplira és popcornra szoktam tenni. xD

Amúgy egyszer volt szerencsém egy német ételízesítőhöz, vegeta lehetett talán, v knorr, vagy hasonló, de abban szinte csak szép nagy darab szárított zöldségek voltak, kár, hogy itt nem kapható, érdekes volt rágcsálni. :D

2011. okt. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is. Megleptél :D Lestyánt rendszeresen használok, és imádom, nem érzem műízűnek. De a vegetás ételeket igen, és mindig kiderül róla, hogy az van benne. Furi :)
2011. okt. 21. 01:39
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, persze nem annak van benne olyan műíze, de én érzem benne azt a jellegzetes aromát, amit az ételízesítőkben sem szeretek annyira. :D
2011. okt. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!