Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Zsíros darált húsból készült...

Zsíros darált húsból készült makarónit fel lehet valahogy javítani?

Figyelt kérdés
Mangalica húst kaptam, makarónit csináltam belőle, de egyszerűen nem tudom megenni, annyira zsír íze van. Gondoltam, csinálok belőle lasagne-t besamellel, de én olyan szerencsétlen vagyok főzés terén, hogy mindig mindenből annyit teszek az ételekbe, amennyit a recept ír, de még véletlenül sem sikerül semmi, úgyhogy ez sem fog.
2013. jún. 19. 13:04
 1/8 anonim ***** válasza:
És jó sok ketchuppal próbáltad? Sajttal megszórva.
2013. jún. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Egyébként nem rajongok a makaróniért, én mindig rengeteg sajttal eszem, de ezen az sem segített.


Ha tojást és zsemlemorzsát adnék hozzá, lehetne belőle húspogácsát sütni?

2013. jún. 19. 13:45
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát azt abból szerintem már nem. Lehet bele rakni oregánót, fokhagymát, szerecsendiót, gombát, kukoricát is esetleg.
2013. jún. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

ha nem keverted a ragut össze a tésztával . akkor felezd el ,tedd a fagyasztóba ,és leközeleb vegyél száraz húst , csinálj belőle ragút és a kettőt kevered össze ,úgy hogy a mangalica legyen kevesebb .

a ragut feltudod használni csillisbabhoz igy felesbe .

2013. jún. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is az lenne a legjobb- ha nincs összekeverve-ha vennél hozzá pl darált pulykamellet, és azt csak megpárolva kevernéd össze a zsíros hússal.

esetleg főtt rizzsel összekeverve húsgombócnak jó lenne. pl töltött karalábé, rakottkel, persze, ha a nagyon paradicsomos, akkor nem tudom milyen lenne.

vagy lefagyasztod a rizses gombócokat, és majd valamikor paradicsomszószba beleteszed.

2013. jún. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

1. Jó sok tejföllel összekeverve és összesütve a sütőben, még lehet rajta segíteni. A tejföl "leköti" a zsírt.

2. Ha nem akarsz (tudsz) teljfölt rá, akkor csak anélkül rakd tepsibe és a sütőbe süsd össze, a darálthúsból kisül a zsírja, majd azt leöntöd alóla.

2013. jún. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Szóval szűrőbe mertem, lecsepegtettem, kinyomkodtam, aztán csináltam hozzá besamelt, finom lasagne lett belőle.

De van olyan, amihez már hozzákevertem a tésztát, ahhoz fogok tejfölt keverni (esetleg tojást is??) és összesütöm!

2013. jún. 19. 16:32
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen! Nagyon jó a tojás-ötlet!
2013. jún. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!