Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Tisztelt vegánok! Hogy érzitek...

Tisztelt vegánok! Hogy érzitek magatokat a Zamárdiban elővezetett performance után? Rendben van ez?

Figyelt kérdés

Szerintem több szempontból is sikerült túllőni a célon.

Azért az arcátlanságnak is van határa!

De állok elébe a vitának.



2023. aug. 23. 20:34
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
60%

29: tehát ha én szülök egy gyereket arra a célra, hogy ketrecben felneveljem és megegyem, az elfogadható neked? Nem értelek, mesélj még. Az az "erre a célra tenyésztett" állat nem egy élettel rendelkezik, és nem szenved?


Nem akarom ráderőltetni az akaratom, félre ne érts, nem lenne szívem elvenni tőled azt az 5 perces húsörömöt, de nem tiszta a kép hogy mit hogy lehet erőltetni.

2023. aug. 26. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
36%

31-es!

Embert nem eszünk, biztos te is hallottál már róla.

Az étkezési célra tenyésztett állatnak nem kellene szenvedni. Az valóban probléma, hogy méltatlan körülmények között is tenyésztenek állatokat, erre nem az a megoldás, hogy nem eszünk húst, hanem a túltermelést, túlfogyasztást kellene visszafogni. Kutyákat is tenyésztenek brutális körülmények között, és a vegánok is előszeretettel tartanak kutyát. Akkor erről tudsz valamit mesélni?

A húsfélék fogyasztása nem 5 perces húsöröm, semmiféle örömöt nem érzek, egyszerűen a legtöbb ember táplálkozásának a része, ami ösztönösen alakult ki az őskorban.

2023. aug. 27. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
70%

32: Kutyákat is tenyészenek brutális körülmények között, és a vegánok nem is vesznek nem hogy szaporítótól, de profi körülményekkel üzemelő okleveles tenyésztőtől sem, csak menhelyekről fogadnak örökbe. Ez ugyanúgy a veganizmus része.


Hogy érted azt, hogy ösztönösen alakult ki? Te amikor meglátsz egy rohangáló tehenet, akkor azt érzed hogy odamennél és beleharapnál? Mert szerintem puszta kézzel, nyersen, fűszerezetlenül nem tudnád megenni.

Ez minden, csak nem ösztön. A ragadozó odamegy, leteperi és megeszi, na az ösztön.

2023. aug. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
34%

33-as!

Hidd el, hogy az őskorban nem az álattenyésztők hitették el az emberekkel, hogy húst kell enniük. Maguktól rájöttek, hogy hogyan tudják elkapni és megenni.

2023. aug. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
36%
Én vettem volna egy nagy adag grillcsirkét, és a szemük láttára jó gusztustalanul, cuppogva bezabáltam volna. Kár, hogy nem voltam ott.
2023. aug. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
92%

#30

A világ a populista politikusoké akik eladják az anyjukat is 2 szavazatért.

Komolyan azt hiszed hogy ráerőltetnék a veganizmust az emberekre? De hisz az nem lenne népszerű!

Pont az ellenkezője van, csomó országban államilag támogatják az állattartást és -feldolgozást.

Hogy jött ki ebből hogy a politika a veganizmust erőltetné? XD

2023. aug. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
100%

36-os: sajnos mostanában elég kevesen írnak ide, de azért megpróbálok erre választ adni: az USA-ban valóban van egyrészt az ottani Zöld Pártnak ill. a demokratáknak is egy olyan irányzata, ami egy ún. fenntartható bolygóban hisz és ők nagyon szívesen szorgalmaznák minden lehetséges eszközzel a veganizmus minél széles körben való elterjedését.


Hogy aztán ez az irányzat nemzetközileg mégsem annyira erős ill. a tradíciók sok helyütt még mindig győznek, az már tovább árnyalja a valóságot...

2023. szept. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
51%

#37

Igen, van aki szorgalmazná, de ettől még soha nem lesz belőle semmi.

2023. szept. 4. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!