Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » 14 Évesen vegán életmód?

14 Évesen vegán életmód?

Figyelt kérdés
Mostanában eltávolodtam a hústól 4 hete nem ettem csak gyümölcsöt és salátát és nekem nagyon jó ez az életmód és baj lehet belőle ha 14 évesen nem eszek húst nem növök meg normálisan meg hús hiány vagy mi szóval előnyei-hátrányait letudjátok írni? 14/F

2014. aug. 10. 04:55
1 2 3 4 5
 1/47 Borosta2 ***** válasza:
42%
Igen nem fogsz normálisan fejlődni mert sok olyan dolog van ( például aminosavak) amiket csak hús evéssel tudsz bevinni megfelelő mennyiségben szóval nem ajánlom hogy ilyen étrendekkel kísérletezz, de őszintén mindenki úgy rontja el az életét ahogy akarja én csak javaslatot tettem ha ezt akarod akkor tedd de ismerd meg a kockázatokat menj el orvoshoz.
2014. aug. 10. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
45%
Ahogy az első írta. Ne a divatot kövesd, mert a vegaság csak divat. A szervezeted még fejlődésben van, sokat árthatsz neki, ha nem eszel húst és lisztes dolgokat, tejterméket.
2014. aug. 10. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
42%
De miért? MIÉRT?
2014. aug. 10. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim válasza:
34%
Szia! Én 13 éves vagyok. 3 éve vagyok vegetáriánus, ha ezt így lehet mondani. A húson kívül mindenféle kaját eszek, de a húsból viszek be a legkevesebbet a szervezetembe (kb. 2-3 havonta 1-2 falat). Én nem divatból csinálom ezt. Én 3 éve nyáron megnéztem ,hogy hogy vágnak le egy csirkét. Utána másnap azt ettem ebédre és még a kirántott csirkemellen is éreztem a vérnek az ízét és úgy éreztem ,mintha nekem nem szabadna többé húst ennem.
2014. aug. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim válasza:
40%

Szerintem semmi bajod nem lesz tőle. 12 évesen lettem vegetáriánus, most 18 vagyok, nekem semmi hátrányom nem származott belőle, és sokkal jobban érzem magam így, hogy nem fogyasztok húst (esetleg 1 évben egyszer előfordul egy kis hal, azt imádom, sokkal nehezebben mondok rá nemet, mint a "rendes" húsra). de persze mindenki más, lehet hogy a te szervezeted nem tolerálná. én azt javaslom, próbáld ki, de ha bármi rendellenességet tapasztalsz, pl indokolatlanul rosszul leszel, vagy ilyesmi, akkor állj le vele.

18/L

2014. aug. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim válasza:
44%
Szerintem ezt tartogasd későbbre. A szervezeted fejlődésben van, szüksége van mindenféle tápanyagra
2014. aug. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
43%

szüksége van a szervezetednek a húsra. De majd mindjárt jön egy "vérvega" , aki elmagyarázza a női búlvárlapokból szedett hülyeségeit, hogy lehet hús nélkül élni, csak pótolni kell azokat a dolgokat, amik a húsban vannak (vagy igazából nincs is rá szükségünk). Az állati fehérjét melyik méregdrága "csodaszerből" akarja pótólni?? De mondom mindjárt itt lesz egy aki elkezdi magyarázni a hülyeségeit.


(halk megjegyzés: lehet valaki lelki okok miatt is vega, Őket nem bántom, de Ők vannak a legkevesebben)

2014. aug. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
89%
Sok olyan embert ismerek akik gyerekkorukban lettek vegák. Ergo nem lesz semmi bajod, csak oda kell figyelni mit eszel vagy mit kíván a szervezeted. Ha megkívánod nyugodtan tegyél eleget a testednek. ;)
2014. aug. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
12%
Csak en nem ertem mi a jo abban, hogy elutasitod a hust, utana meg marekszam eszed a mesterseges taplalekkiegeszitoket, hogy ne pusztulj bele a hianybetegsegekbe...? 14 evesen vegankodni eleg hulye otlet, visszamaradsz a fejlodesben.
2014. aug. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
35%

Na,akkor tisztázzuk.Elvileg ez a hivatalos felállás:

"A vegetáriánusság fajtái:


1, ovo-lakto vegetáriánus a növényi étrend mellett fogyaszt tojást és tejtermékeket, húst azonban nem.

2,lakto-vegetáriánus a hús kerülése mellett tojást sem fogyaszt, de tejterméket igen.

3, vegetáriánus pedig egyáltalán nem fogyaszt húst, tojást és tejterméket, és olyan ételeket sem, melyekben bármilyen állati eredetű összetevő található (mint például a zselatin).

3,vegán csak annyiban tér el a vegetáriánustól, hogy nyersen fogyasztja a tisztán növényi eredetű ételeket.


Te melyik pontra gondoltál?

Saját véleményem szerint,az 1 és a 2 ponttal nincs probléma,mert tejjel és tejtermékkel be tudod vinni a szükséges dolgokat,pláne ha néha eszel halat legalább.A fehérjékre szüksége van,hogy pl. az izmaid fejlődjenek.

Az utolsó 2 pont sztem "drasztikus" pláne egy fejlődő szervezetnek mint amilyen te vagy.

2014. aug. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!