Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Súlyosan gluténérzékenyként...

Súlyosan gluténérzékenyként (cöliákiám van) meghívtak egy esküvőre, de nem lesz garantáltan gm étel. Így akkor vinném magammal a sajátomat, szerintetek vállalják majd, hogy megmelegítik?

Figyelt kérdés
Ha valakinek lenne esetleg tapasztalata, praktikája, tippje, hogy mit vigyek magammal (ha esetleg a melegítés sem lenne megoldható), akkor azt nagyon megköszönném!

márc. 22. 14:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
9%
Vigyél laktató salátát. Pl tesztasaláta gm tésztábóo
márc. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
51%

Eleve nem is tudom, vihetsz-e saját ételt.


Ahol eddig én voltam vendéglátóhelyen (Mo-n), sehová sem vihettem a kajámat, szóval vagy ettem előtte vagy ne.


Én így fixen nem mennék el a lakodalomba, ennyi a nagy helyzet. Aki olyan bunkó, hogy képtelen egy adagnyi gm kajával készülni, ha már meghív, akkor bocs, nem érdekel.

márc. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
84%
Huhh..azért az nagyon durva hogy meghívók valakit az esküvőmre, tudom hogy cöliákás ( ami már amúgy is egy szívás az élete nagy részében ) erre annyira tapintatlansága vagyok hogy nem szervezek neki külön sütit, kaját?? Ha erre nem képesek akkor ne menjél, én biztos hogy mindenről gondoskodnék. Az rendben van hogy az esküvő a párról szól, de ha embereket vendégül látok akkor az elég fontos hogy jól érezzék magukat 😃
márc. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
78%
Mondjuk erre csak és kizárólag a vendéglátóhely tudna válaszolni. 99%-ban NEM lehet saját élelmiszert bevinni a HACCP miatt.
márc. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
88%

3!


Tudja a meghívó? Az étteremben van külön elkulonitett gluténmentes konyha?

márc. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
37%

5!

A meghívó, olyan embereket hívjon meg akiket ismer, ha pedig utólag tudta meg akkor igen is oldja meg. Nem kell hogy ott készüljön, mert ez egy zárt körű rendezvény, amennyiben még is muszáj akkor nagxon egyszerű a megoldás -> étellel érintkező felület eltakarítása ( ami amúgy is alap ugye ) és az ő ételét kell elkészíteni elsőnek, majd helyesen tárolni és felszolgálni.

Aki vendéglátósnak meri hívni magát, de egy ilyen egyszerű problémát nem tud megoldani az menjen inkább poharazni vagy fekete mosisnak.

márc. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
68%
Azt már persze nem is említem hogy a torta sem ott a helyszínen készül 🤓
márc. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
82%

6,7!


A tortáról lesz egy számla, ha nem ott készül. De amúgy sok olyan rendezvényekkel foglalkozo étterem van, ahol maguk készítik q tortat is.



"Nem kell hogy ott készüljön, mert ez egy zárt körű rendezvény, amennyiben még is muszáj akkor nagxon egyszerű a megoldás -> étellel érintkező felület eltakarítása ( ami amúgy is alap ugye ) és az ő ételét kell elkészíteni elsőnek, majd helyesen tárolni és felszolgálni."


Nem vihet be mas élelmiszert, nyilván nincs külön hűtője stb.

márc. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Tudják, hogy ez a problémám. Azt mondták elvileg nekik a helyen, hogy nem tudják garantálni, hogy nem szennyeződik az ételem. Így akkor vihetnék magammal, de nyilván a melegítés is problémás lehetne... arról nem is beszélve, hogy valóban nagyon kínos lenne ott ülni a saját kis kajámmal és ételhordómmal a többi ember között. A legrosszabb az egészben, hogy én sem mennék szívem szerint, viszont a páromat hívták meg, én a plusz 1 fője lennék egyébként, és ő meg szeretne menni és velem... Szóval eléggé kényszerhelyzetben érzem magam...
márc. 22. 16:09
 10/20 anonim ***** válasza:
21%
Nem kell hűtő 😃 ne viccelj már😃 induláskor a gluténmentes menüt ellehet készíteni elsőnek utána jön a többi, nekem ne mond hogy egy fő menüjét nem lehet eltárolni 😃 az aki ilyen olyan “szabályokkal” jön, közben meg nem hetekre meg napokra, de még csak nem is egy fél napra kell eltárolni a kaját ( ami ott is elkészülhet ) az csak LUSTA na meg persze sz*r vendéglátós 😃
márc. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!