Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Súlyosan gluténérzékenyként...

Súlyosan gluténérzékenyként (cöliákiám van) meghívtak egy esküvőre, de nem lesz garantáltan gm étel. Így akkor vinném magammal a sajátomat, szerintetek vállalják majd, hogy megmelegítik?

Figyelt kérdés
Ha valakinek lenne esetleg tapasztalata, praktikája, tippje, hogy mit vigyek magammal (ha esetleg a melegítés sem lenne megoldható), akkor azt nagyon megköszönném!

márc. 22. 14:49
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
77%
Ok, 10, nyilvánvalóan fogalmad nincs arról, hogyan működik a HACCP és mik a követelmények ahhoz, hogy adott ételre azt lehessen mondani, megfelel az adott diétának.
márc. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
11-es: a kérdésem az lenne, hogy ez a szabályozási rendszer miatt gondolom akkor nem vállalják, hogy elkészítenék az én gm menümet. Ez tiszta sor. De olyat, hogy pl ők rendelnek nekem valahonnan ételt, nem megoldható? Mert én olyan esküvőn voltam már, ahol én és még egy másik cöliákiás nő ettünk teljesen mást, mint a többiek. És a menyasszony azt mondta nekem, hogy külön rendelték valahonnan, de hogy a hely megoldotta. Ők szóltak, hogy kell garantáltan gm és lm étel és hozattak valahonnan. Vagy elvileg azt sem tárolhatnák el, amit máshonnan rendelnek ők? És nem is melegíthetik meg?
márc. 22. 16:56
 13/20 anonim ***** válasza:
77%
3-as: egy komolyan gluténérzékeny embernek nem tudnak máshol GM.-mentes ételt készíteni, ehhez speciális megoldások kellenek - teljesen külön konyha, külön eszközök az elökészítéshet, stb és igen alapos szaktudás!
márc. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
A meghívó - vagy te - kérdezzétek meg az adott helyen, ök hogy állnak a dolgohoz.
márc. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
92%
12-re: elvileg ez megoldhato de annyira körülményes, hogy kb biztosan nem fognak neked külön rendelni.
márc. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
60%

Egy melegítést simán meg tudnak csinálni.

Súlyos glutén érzékenység mellett én is venném a vacsorát.

márc. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Ahogy írták, kérdezz rá a konkrét étteremben, mire van lehetöség
márc. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
54%

"Egy melegítést simán meg tudnak csinálni."


Nem arról van szó, hogy nem tudják x dolgot megmelegiteni, hanem arról, hogy ha a kérdező súlyosan allergiás, akkor a melegítés se lesz neki biztonságos, hiszen egyáltalán nincs rá garancia, hogy ne kerülne az étele kapcsolatba glutennel

márc. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
Tele lesz c-vel
márc. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
0%
18. Miért ne lenne biztonsagos a melegítés? Mikortól hallottál már? Vagy edény elmosásárol amiben felmelegítik? Cölikalias rokonoknak főztem a saját edényemben sziszorúan gluténmentes alapanyagokból, semmi baja nem lett. Ha csak felmelegítik egy tiszta edényben és átrakják egy tiszta tányérba egy tiszta kanállal akkor rendben lesz.
márc. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!