Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Mit jelent ez a visszatérő álom?

Mit jelent ez a visszatérő álom?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon régóta visszatérő álmom. Most vagyok 37 éves, és ez az álom legalább 14-15 éves korom óta előjön időnként. Akkoriban szinte havi rendszerességgel. Most már hosszú évek óta nem, de ma éjszaka újra.


Van egy ház, amibe ha bemész, olyan, mintha egy hatalmas, több szintes labirintusba kerülnél. A ház tiszta, jó hangulatú, jó benne lenni, biztonságban érzed magad. Rengeteg emelete van, csigalépcsők, és nagyon sok ajtó. Fogalmad sincs hova mikor hova lépsz be, nagyon nehéz benne megjegyezni, hogy melyik ajtó hova visz, de olyan érzés, mintha nem is akarnál visszamenni odabent, mindig csak tovább az ajtókon. Minden egyes teremben/szobában legalább 2 ajtó van, és soha nem állok meg álmomban, folyamatosan csak nyitogatom őket, és megyek tovább. Nem emlékszem régen milyen céllal mentem előre, most a saját családom elől bújkáltam.

Semmilyen extrém, sci-fi-be illő terem, vagy szoba nem volt, inkább csak hálószobák, fürdők, nyilvános wc(ahol más, idegen emberekkel is összefutottam), folyosók, a legfelső emeleten egy reptér várakozó terme (az ottlét nyugtalansággal töltött el). Talán egy helyiség volt, ami nagyon fura volt, oda bújtam el két családtagom elől, miután véletlenül az egyik folyosón összefutottunk. Ezt úgy kell elképzelni, mint egy csigalépcsőt, de nem lépcső volt, hanem egy tekervényes "folyosó", ami lefelé ment. Gyakorlatilag egy csatorna volt, ahol rengeteg kivezető nyílás volt, a házban lévők szennyvize ezeken ment lefelé. Ennek ellenére a hely hófehér volt, és cseppet sem bűzös. Itt is volt egy eldugott ajtó, amin áthaladva valahogy visszakerültem egy szobába, amiben egy nagy szekrénybe bújtam el. Ezután felébredtem.


Tudom, marha nagy baromságnak tűnik az egész. De annyiszor ismétlődött meg több mint két évtizeden át ez az álom, annyiszor bolyongtam már ebben a házban, hogy nagyon kíváncsi lennék mit jelenthet. Valami tipp valakinek?


2022. júl. 17. 07:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Talán valamiféle rád jellemző hangulatot, életérzéseket, jelképezi az épület. Lelkivilágod, életed egy,egy szegmense a ház különféle zegzuga. Ez a "te házad". A te érzéseidből, hangulataidból, tapasztalataidból, emlékeidből van építve,a te tudatalattid háza ez, de benne minden szimbolikus, a te lelked nyelvezetére lefordítva. Így leginkább te tudnád megfejteni, ha kicsit mélyebbre ásol az álmodban és az érzéseidben. Ha összeveted ezeket, biztosan kapsz választ.
2022. júl. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyébként még érdemes lehet azon elgondolkozni, hogy amikor ezek az álmok jöttek először, épp volt-e valami jelentősebb változás, fordulat az életedben. Vagy épp stagnálás? Bármi ami abból a korszakbol meghatározó lehetett. Illetve most, a legutobbi ilyen álombál volt-e bármi ahhoz hasonló, emlitésre méltó az életedben.
2022. júl. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igazából nem emlékszem, hogy régen miért jött elő ez az álom. Most eléggé nyomaszt a jövő, minden téren, ez biztos. Lehetséges, hogy ez az oka?
2022. júl. 17. 12:07
 4/4 anonim ***** válasza:

Nagyon is lehetséges.

A ház szobái, zegzugai, folyosói mind, mind lehetőségek.

Valahová tovább kell jutni (az életben), valamelyik ajtót ki kell nyitni. De ki tudja, melyik mögött mi van? Jó döntés lesz-e vagy rossz? Könnyű megközelíteni vagy nehéz?

Talán valami határozott célra lenne szükség és az álom megszűnne.

Szerintem lehetséges, hogy akkor régen is valamilyen bizonytalanság lehetett az életedben, az okozta ezeket az álmokat. A tizenéves kor amúgy is sokaknál bizonytalan.

2022. júl. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!