Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Tegnap meditáltam, és egy...

Tegnap meditáltam, és egy hang hirtelen azt mondta, hogy "nonexistent nagymama". Most normális, hogy félek felhívni nagymamámat?

Figyelt kérdés
Félek, hogy tényleg van valami baja.
ápr. 28. 10:16
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
34%

Igen, ha valaki hangokat hall a fejében az skizofrén.


Nyilván én is hallottam már hangot, mintha valaki szólt volna, de kb 5 évente egyszer és ahogy körbenéztem, tudtam hogy csak képzeltem mert egyedül voltam a szobában. Nem kezdtem el hallgatni a hangokra, pláne nem kezdtem el félni. Érdemes kivizsgáltatnia magát a kérdezőnek mert agydaganat is lehet meg egyéb más betegség is.

ápr. 29. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Nem olyan hang, mintha valaki ténylegesen megszólalt volna, inkább egy gondolat, de egyértelműen szavakból álló, és határozottan "kimondott", tehát ezért mondom hangnak.
ápr. 29. 09:10
 13/21 anonim ***** válasza:
0%
Ezesetben pszichiáter, hogy feltárja hogy mi ez a nagymamás félelmed.
ápr. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
36%
Olyan röhögésben törne ki a pszichiáter,ha ezzel zaklatná, hogy a sarkon is azt hallaná, miután hazazavarta!
ápr. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
22%

Az eseteleges belső hangok csak az elme játékai. Aki túl komolyan veszi a belső tartalmakat annak tényleg doki kell, és nem meditáció. A meditációban szembe kell nézni a tudatalattival, és lehet a félelmekkel is. Bármi ami megjelenik, feljön, az nem fontos mert megfigyelhető. A meditációban pedig a figyelőt próbáljuk megfigyelni.

A lényeg hogy aki túl komoly jelentőséget ad bármi tartalomnak ami a saját tudatából feljön, az NE meditáljon. (Mert előbb neki más utat kell bejárnia.)

ápr. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
34%
Dehogy, a pánikbetegség és szorongás pont az ő szakterülete. Egy súlyos fóbiával se zavarná el.
ápr. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Sem pánikbetegség, sem fóbia, sem skizofrénia nincs a kérdezőnél. Szorongás meg csak annyi, amennyi minden egészséges mindannyiunknál.
ápr. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
18%

Honnan tudod? Ennyiből egy szakember se képes megállapítani.


De jó, akkor normális hogy retteg felhívni a nagyanyját mert hallott egy hangot a fejében, teljesen hétköznapi. Nekem is mindig megszólal hogy ne menjek be dolgozni, mondom is a főnöknek hogy félek bemenni emiatt.

ápr. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy teljesen normális mértékű babona. Nem kell az ilyen hülyeségeket halálosan komolyan venni. Biztos vagyok benne, hogy a kérdező 1-2 napon belül fel fogja hívni a nagymamát, ha eddig nem tette. Nem retteg, csak hatott rá ez az észlelés. Mára már nyilván töredékére esett az intenzitása. Én szerintem még soha nem hallottam nemlétező hangokat, de semmiképp nem nézem őrültnek, aki egy önmagába mélyedés alatt hall két szót, ami meglehetősen vicces hatást kelt, és amiről tudja, hogy valójában senki nem mondta. Inkább álom és ébrenlét határán lehetett. A skizofrénia valami rettenetesen más dolog, köze nincs ehhez!
ápr. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
0%
Csak az ezzel a gond hogy ezzel kb azt írta hogy megijedt saját magától. A tudatából ugyanis csakis a saját képzetei jöhettek fel. (Aki meg fél saját magától, annak nincs értelme meditálással foglalkozni.)
ápr. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!