Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ébredés után erőteljes remegés?

Ébredés után erőteljes remegés?

Figyelt kérdés

Mostanában egyre többször tör rám hogy amikor felkelek, erőteljes remegés kerít a hatalmába. Kontrollálatlanul remeg a testem, lábam, elborít egy energia amiből szinte mozdulni se tudok. Annyira erős, hogy beszélni is alig tudok. Kénytelen vagyok elfogadni a helyzetet, mert alig vagyok rá hatással. Jó pár évvel ezelőtt is voltak ilyen remegéseim, azok is kemények voltak, de ez most valamiért más. Szinte sokkszerű állapotba kerülök. Aki tudja hogy hogyan viselkedem az azt mondja hogy akár az epilepszia előszobája is lehet. Ezt nem tudom, de mindenesetre nagyon kellemetlen. Hiába mozgom le, van hogy utána is előtör, mintha random elindulna valami. Ez nem normális, mint ahogy mások szerint se. Elég sok problémám van régóta, ez azért még rátesz egy-két lapáttal.


Annyit érzek, hogy az energiatestemből indul ki.

Ha eszek-iszok, az se mindig jó, ezért feltételezem hogy a köldökcsakrából aktiválódik.


Több mint egy évtizeddel ezelőtt súlyos pánikbeteg is voltam. Mindenféle külső ingerre érzékeny vagyok, begyűjtöm őket. Nagyon tudok azonosulni másokkal, szinte már a gondolataikat, érzéseiket is átveszem. Emiatt nem igazán tudok működni, könnyen kiborulok. Ha negatív a környezet, gondolkodás nélkül otthagyom őket. Kérdés hogy hol találok számomra pozitív környezetet?


Olyan ez az egész mint egy végeláthatatlan történet, nagyon kimerítő!



febr. 8. 19:08
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:

"Keserűség nem került szóba? Az is fontos lehet."


Az is fontos lehet, de én inkább úgy hívnám: mások lépéseitől függő tehetetlenség. (mivel kontextusban vannak a saját életemmel)

febr. 11. 17:34
 22/35 anonim ***** válasza:

#21


Jól értem? Valakik félelemben tartanak, nem mersz fellépni ellenük?

febr. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:

Nem, a félelemben tartás erős kifejezés.

Sokkal inkább olyan döntések, amik rám is kihatással vannak.

Olyasmi mint az érzelmi zsarolás, csak döntések formájában.

Megpróbálnak függést kialakítani, sakkban tartani.

Vannak olyan karmák, amik csak közös megegyezéssel oldhatók fel.

Ha erre nem hajlandók mások, akkor megreked a közös feladat.

febr. 12. 00:24
 24/35 anonim ***** válasza:

#23


Ilyenkor kell célirányos terápiát találni.


De addig is mi akadályoz meg az alapterápiás technikák gyakorlásában?

(düh-harag-feszültséglevezetés)

febr. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:

Mit értesz célirányos terápia alatt?


Alapterápiás technikák alatt feszültséglevezető, stresszoldó tevékenységeket értesz, mint pl. mozgás?

febr. 12. 13:00
 26/35 anonim ***** válasza:

Arra igen, de düh levezetésére már dühöngés pl.


Mily meglepő... :)


És ha nincs elfojtott düh vagy egyéb elfojtott érzelmek akkor feszültség sem lesz

febr. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:

#25


A terápia akkor a legindokoltabb, ha a felmerülő problémát valamilyen társadalmi paradigma miatt nem tudod megoldani. Azaz a társadalom fekszik a megoldás útjában.


Ilyenkor ki kell találni, hogy mi lehet a kiskapu amivel rést lehet ütni a társadalom falán.


Persze csak találgatni lehet, aztán vagy müxik vagy nem. De ha valaki elég tapasztalt akkor jó eséllyel működni fog.

febr. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:

"Arra igen, de düh levezetésére már dühöngés pl."


A dühöt és a feszültséget nem lehet egynek venni? Mert ha mondjuk úgy vezetem le a feszültséget hogy elmegyek fát vágni vagy lefutok 10 kilométert, azzal a düh is valamelyest távozik, nem? Bár írtam hogy ha időnként kifárasztom magam, az se mindig megoldás, mert utána pihenés után újra jelentkezik, nagyon durván, mintha bemozgatna valamit! Nem tudom ezt különválasztani hogy hol van a düh és a feszültség közötti határmezsgye, az éremnek is mindig két oldala van!


"A terápia akkor a legindokoltabb, ha a felmerülő problémát valamilyen társadalmi paradigma miatt nem tudod megoldani. Azaz a társadalom fekszik a megoldás útjában."


Azt tudom mondani hogy az én hitem, értékítéletem, életstílusom nem kompatibilis ezzel a világgal és ez elég nagy akadály! Ha csak ezt vesszük, ez is hatalmas konfliktusokat generál. Remélem erre értetted!


"Azaz a társadalom fekszik a megoldás útjában."


Igen, az fekszik! 100%-osan! Ezzel a hozzáállással ami a világban zajlik, nem tudok mit kezdeni! Bármit is kérdeznének, arra egy hatalmas "NEM!" lenne a válasz!


"Ilyenkor ki kell találni, hogy mi lehet a kiskapu amivel rést lehet ütni a társadalom falán."


Gondolod hogy lehet? Kis pont vagyok én ehhez, a világ meg túl nagy!

Agyonnyomnának, erre a helyzetre meg két szót tudnék mondani: majdnem reménytelen!


"De ha valaki elég tapasztalt akkor jó eséllyel működni fog."


Egyet tudok! Nekem bizonyíték alapú megoldás kell, ami inkább gyakorlatiasabb, maga a lehetőség! Nem "kiskapu", hanem "kapu"! (Vagy nevezzük aminek akarjuk!) Az elméletekkel és az ígéretekkel tele van a padlás!

febr. 14. 17:50
 29/35 anonim ***** válasza:

#28


"Egyet tudok! Nekem bizonyíték alapú megoldás kell, ami inkább gyakorlatiasabb, maga a lehetőség! "


A nehezen megoldható problémák egyediek.

A biztos valószínűsége mindenesetre 0!


De ha kipróbált módszereket akarsz akkor fordulj pszichológushoz!

Ha szerencséd van kifogsz egy olyat aki meg tudja oldani.

Biztosra ott sem mehetsz.

febr. 15. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

"Nem tudom ezt különválasztani hogy hol van a düh és a feszültség közötti határmezsgye, "


Az elfojtott düh feszültséget okozhat, ahogy sok minden más is


Nincs határmezsgye, ok-okozat van

febr. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!