Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ebben a kategóriában milyen...

Ebben a kategóriában milyen arányban vannak abszolút szkeptikusok?

Figyelt kérdés
Illetve ti miben hisztek, és mi az, amiben abszolút nem?

ápr. 29. 15:49
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/71 anonim ***** válasza:
13%

Én mindenben hiszek.


Ezek nagy része személyes tapasztalatokon alapul.


Azt nem értem, hogy ha valaki szkeptikus, az mi a xrt keres az Ezotériában.


Antialkoholistaként nekem eszem ágában nem lenne alkoholisták közé menni, de hát kinek mi okoz örömet! :D

ápr. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/71 anonim ***** válasza:
66%
Kíváncsiságból van itt, és úgy gondolom, amíg nem bánt másokat, joga van a véleményét kifejteni. Mi közöd hozzá? Arra reflektálj amit írunk vagy a kérdésre.
ápr. 30. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/71 anonim ***** válasza:
82%

Mit jelent az 'abszolút szkeptikus' kifejezés?


"Illetve ti miben hisztek"

Nem hiszek semmiben sem, amiben hinni kell az már régen probléma.

ápr. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/71 A kérdező kommentje:

A szavazásnál kifejtettem, és ahogy elnézem az állást, valóban nem a hit a húzó, hanem az átélt dolgok, vagy azok hiánya.


Bár ez is teljesen érthető.

ápr. 30. 10:32
 15/71 anonim ***** válasza:
62%

Miért a hit mire jó?

Mert ha nem élem át vagy van rá bizonyíték, onnantól csakis hitről beszélünk.

ápr. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/71 anonim ***** válasza:
61%

Az egyes hozzászóló nagyon jól leírta hogy mi a helyzet.

#12 Igen joga van, értem, de akkor ti se vergődjetek, hogyha esetleg a tudomány rovatban egy ezoterikus szemléletű hozzászóló normálisan leírja a véleményét!


A 11-essel is egyetértek. Annak ellenére, hogy jogom van nekem is bárhová írni normális stílusban, mégsem fogok bejárni olyan kategóriákba, amihez nincsen közöm, nem érdekel. Tehát mégsem értem, hogy egy materialista vajon mire kíváncsi itt, még ha joguk is van hozzá?


Akik itt az ezotériában kérdést írnak ki, nem amiatt teszik ezt, mert arra kíváncsiak, hogy hány materialista hozzászóló fog ellenvéleményt leírni, esetleg kötekedni velük!


Tehát nekem is ez a problémám azzal, hogy bejárnak ide materialisták is.

ápr. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/71 NTBS ***** válasza:
20%
Nem vagyok teljesen szkeptikus, de teljes elfogadó sem.
ápr. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/71 anonim ***** válasza:
75%

"Tehát nekem is ez a problémám azzal, hogy bejárnak ide materialisták is."


Létre lehet hozni zárt Facebook csoportot, oda nem járnak (járnánk) be. De a Gyakori egy anonim oldal, mindenki ott kérdez, válaszol és olvas, ahol szeretne.

ápr. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/71 anonim ***** válasza:

#18 Értem, de ahogyan írtam a 16-osban, de ebből kiindulva ami írtál ti se vergődjetek, hogyha a tudomány kategóriában egy ezoterikus szemléletű hozzászóló normálisan leírja a véleményét.

Sőt sok olyan kérdés is ide kerül, ami szerintem maradhatna ott is. Nekem nem baj ha itt van, de véleményem szerint nem lenne muszáj sok kérdést ide áttenni, hogyha a moderátorok meg a hozzászólók rugalmasabban állnának hozzá a tudomány témához.


A valódi "szkeptikus" szó egyébként nekem nem a minden ilyet tagadó materialistákat jelenti, hanem akikben van valamennyi kétely ezekkel a dolgokkal kapcsolatban, de nem is utasítanak el kapásból minden ezoterikus dolgot. Tehát nagyjából semlegesen állnak ehhez az egészhez, és ez szerintem egy egészséges szintű szkeptcizmus, ami sok esetben még hasznos is lehet, - mondom ezt ezoterikus szemléletű emberként.

ápr. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/71 anonim ***** válasza:
58%

Alapvető problémák vannak itt, a szavazással is.

A szkeptikus alapból nem kötekedni jár ide! Te valamit nagyon keversz.

Ezen kívül a szkeptikusnak nem csak az a valós, ami bizonyított. Pont ezért szkeptikus: ez azt jelenti, hogy NEM TUDJA, mi az igazság, és szeretné kideríteni.

Szóval, teljesen tévesen látod az egész témát.

Ide kötekedni a trollok járnak, és a fanatikusok. Egyik se szkeptikus.

Én viszont azért jövök, mert érdekel a téma, és itt meg lehet beszélni olyanokat is, ami a tudományon nem fér el, vagy pedig 3 szó lenne összesen.


Szerintem az ÉRTELMES szemlélet itt is alapvetően a tudomány tisztelete. Merthogy minden az égvilágon azzal működik.

EZEN FELÜL viszont van sok minden, amiről itt beszélni lehet.

Szerintem kérdezz nyugodtan, a trollokat meg töröltesd majd.

ápr. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!