Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Létezik isten vagy lélek?...

Létezik isten vagy lélek? Vagy ezekkel együtt a vallás is csak egy kitalált dolog? És a reinkarnáció?

Figyelt kérdés

Néhány helyen olvastam, hogy a vallás ahogy isten és a többi szellemi lelki dolog csak kitaláció, vagyis egyáltalán nem létezik.

Pl " A vallást csak azért találták ki hogy az ókorban és középkorban a hatalmas uralkodóknak szolgáló gyakran az éhhalál által fenyegetett rabszolgasereg számára ígérni tudjanak valamit, jelen esetben azt hogy "dolgozz ! a túlvilágon nagyon jó életed lesz"


Vagy az egyház számára, például amikor templomot építettek, körülötte kunyhókban laktak az emberek szintén éhhalál által fenyegetve és a papok is csak "ígérték" hogy jöjjenek isten házába majd a túlvilágon stb stb.


Tényleg csak kitaláció lenne a vallás semmi más? Tényleg csak kitalált dolog isten, a pokol, a menyország stb?

Sokan a szellemi testben, a lélekben sem hisznek mert nem kézzelfogható, nem lehet látni ennélfogva mindenki azt mondja hogy nem létezik. Szerintem létezik, de mi az igazság?:S Ide tartozik a reinkarnáció hogy a lélek halál után egy új testbe költözik, de a lélek VALÓBAN LÉTEZIK vagy ez is úgymond "hazugság" a sok közül? :S


2010. nov. 28. 22:17
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:

Nem vagyok vallásos, meg sem kereszteltek. De valahogy hiszem, hogy valamiért élek, és hiszem azt is, hogy van lelkem, amivel ha meghalok történik valami, azt nem tudom, h mi de az biztos, h nem szűnik meg létezni. Hogy van e pokol meg mennyország? Hát talán nem abban a formában a mint amiben a Biblia leírja, de hiszem, h valami van.

Istent sem úgy hiszem ahogy leírták, de valahogy néha van olyan érzésem, h valami irányít "föntről".

Ezek ellenére még nem találkoztam olyan vallással amiben megtaláltam volna mind azt amit érzek, gondolok.

2010. nov. 28. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
100%

A mai értelemben vett vallás nagyon kevert dolog.


1. Próbálnak megmagyarázni vele olyan dolgokat, amiket nem értenek (legalábbis régen így történt). Ilyen formában azonban semmi szükség nincs rá, mert erre ott a tudomány, ami már így is számtalan dologban megcáfolta a babonákat. Pl hogy az égben nem a menyország van, hanem a különböző szférák és fölötte az űr, és még így tovább.


2. A vallást a teológus írók összekötötték a történelemmel, így pl a Biblia számos olyan eseményről és személyről tudósít, akiknek a létezése tudományosan is alátámasztható. Ezeket természetes olyan szemszögből ábrázolták, mint az adott vallás követői vagy ellenségei, ezzel próbálván hitelt adni a vallásnak. A valóságban azonban ez már nem lehet a valódi hit része, mert a hit valódi céljaira nincs kihatással. Erről viszont később.


3. Kezdetben a papok, sámánok, varázslók szerettek volna a világra is hatással lenni, pl esőt idézni, bőséges zsákmányt ejteni, stb, így kísérletezni kezdtek különféle szertartásokkal. Ez idáig még rendben is lett volna, ám mindig voltak köztük olyanok, akik okosabbak és ravaszabbak voltak a többinél, így rájöttek arra is, hogy az ő pozíciójukban társadalmi kiváltságokat szerezhetnek maguknak. Számukra ekkor már lényegét vesztette, hogy tovább kutassák az összefüggéseket, mert addigra az ő kényelmük már biztosítva volt, nekik még a kevésből is elegendő jutott. Így maradtak a megrögzött babonák.

Az persze az ő titkuk maradt, hogy a szertartások hatékonysága igencsak bizonytalan volt, ám ők még ebből is ki vágták magukat! Azt mondták az embereknek, hogy isten akarata kifürkészhetetlen!

Ha lettek volna ott még további okos emberek, akkor azok talán azt mondták volna, hogyha úgyis isten dönt, akkor rátok semmi szükség! Ez azonban nem történt meg, mert addigra a papok már olyan hatalomra tettek szert, hogy aki fellázadt volna ellenük, azt a babonás többség kitaszítja, vagy megöli. A szokás nagy úr, így a papok maradtak.


Azt tehát jól látod, hogy mind a menyország, mind a pokol a manipuláció eszközei. A reinkarnáció ugyanez, csak kevésbé agresszív formában. Mert azért ott is meg van mondva, hogy ha így vagy úgy élsz, akkor a következő életben mennyire alá, vagy fölé rendelt szerep jut majd Neked.


Számtalan bibliai, koráni, és egyéb szent könyvben szereplő történet mind mind arra hivatott, hogy ezeket alátámassza. És ha a régi időkben valaki még ezek ellenére is kételkedett volna a józan eszével, akkor már nem csak a pokollal fenyegették meg, hanem nagyon is kézzelfogható dolgokkal kényszerítették rá a bólogatást.


4. A vallás ilyen módon összefonódott a törvénykezéssel és az etikai szabályokkal is, ez volt a következő terület, amelyre a papok rá tették a kezüket. Most már nem csak a természeti törvények kutatását akadályozták meg, már nem csak eltartatták magukat és birtokolták a tudást, hanem jogot formáltak az emberek mindennapjainak irányítására és ellenőrzésére. És mint már említettem, ekkor már nem csak a babonás fenyegetések voltak a kezükben, hanem valódi katonai hatalom is!


Ily módon torzult el a történelem során az a cél, hogy az ember megismerje és irányítsa az életét. Mert a vallás eredeti célja valaha ez volt!


Lehet e ezek szerint hited, ha nincs vallásod? Igen!


Hiszel e abban, hogy megismerést és irányítást nyerhetsz az életed fölött? Én az enyémben hiszek benne. Ezt pedig úgy érem el, hogy kutatom a világot, tapasztalatokat gyűjtök róla és felhasználom őket. Fenntartásokkal fogadom be a mástól hallott információkat, ha úgy gondolom utána nézek hogy valóban úgy van e, vagy hogy nálam működik e?

Aki azt mondja, hogy higyj vakon valamiben, az irányítani akar! Ne hidd el ezt se vakon, vizsgáld felül!


Még egy. Az élet célját szerintem fölösleges kutatni. Mi része vagyunk egy nagy egésznek, és az a feladatunk, hogy a ránk osztott feladatot a lehető legjobban teljesítsük. Honnan tudjuk, hogy jól teljesítjük? Szerintem onnan, ahogy érezzük magunkat. Biztos voltál már úgy, hogy mindenben az emberi szabályok szerint cselekedtél, és mégis rosszul érezted magad. Vagy fordítva. Erre szokták mondani, hogy a szívünk nem hazudik, az diktálja a helyes utat!

2010. nov. 29. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:

"van Isten természetesen"


Pld te tök nem értesz a kémiához. Ezért kémiai folyamatokat nem tudsz megmagyarázni. A baj amikor hiszel valamit róluk. Pld van egy több évszázados "csoda" ami egy pofonegyszerű kémiai folyamat mégis emberek milliói hisznek benne az egyház állítólagosan tanult papjaival az élen.Ettől még ez nem lesz csoda csak az a szimpla kémia, csak ezt olyan ember tudja akinek vannak kémiai ismeretei. Amit sokan hisznek az még nem lesz attól igazság!

2010. nov. 29. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
100%

"Tényleg csak kitaláció lenne a vallás semmi más"


Nincs a vallás! Van egy csomó vallás és naponta találnak ki újakat! Ez neked nem bizonyíték hogy emberek találták ki?

2010. nov. 29. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
100%

Mi emberek, azaz a testünk is kémiai elemekből áll. Namost, ezek az elemek ugye "tudatlanok", nincs bennük semmi öntudat sem, és bárhogy rakod össze őket, akkor sem lesz.

Tehát a testünkön kívül lennie kell valaminek, ami érez, felfog dolgokat, tanul, és GONDOLKODIK! :)

Semmilyen test nem képes gondolkodni a létéről, ha csupán testből áll, azaz puszta anyag.

A test csak a "járműve" a léleknek, hogy meg tudjon nyilvánulni a fizikai világban, semmi több.

2010. nov. 29. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
54%

01:03-nak.


Énszerintem, csúnya szóval fogalmazva "gépek" vagyunk. Gépek, amik anyagból állnak, amiknek az anyagai olyan kombinációban állnak össze, hogy nagyon sokféle képen tudunk reagálni a külvilág változásaira. Ha úgy tetszik, még szoftver is van hozzánk, ezt pedig úgy hívják, hogy emberi természet, ez van beprogramozva az irányítóközpontba, ez irányítja a reakcióinkat és tartalmazza a célunkat, amire létrejöttünk. Energiabevitelre is szükségünk van, hulladék is keletkezik, sőt egy sajátos gyártási folyamat eredménye képen mi magunk is képesek vagyunk hozzánk hasonló gépeket létrehozni.


Azért használtam a gép szót, mert a lényegünk nem különbözik egy számológéptől, csupán az alkotóelemeink és a szoftverünk hihetetlen összetettsége. Ezt fölösleges túlmisztifikálni, pusztán azért, mert éppen saját magunkról van szó. Bizonyára sokakban egy világ dőlne össze, ha bebizonyosodna hogy így van, márpedig az orvosi és génkutatási eredmények egyelőre nagyon is ebbe az irányba mutatnak. Engem legalábbis meggyőzött az a hír, miszerint a sejtek szintjén már képesek életet előállítani!

Tudom, ezek félelmetes dolgok, pl az is, hogy kezdik kideríteni az öregedés okát. Kémia az egész, csak az ezért felelős enzimeket kell hatástalanítani, és sosem öregszünk meg! Gépek vagyunk, mert meg tudjuk javítani magunkat, ki tudjuk cserélni az alkatrészeinket, talán a jövőben még újakat is fogunk tudni hozzáadni, vagy rá jövünk, hogy hogyan tudjuk "újraindítani" magunkat. Ki tudja, egyszer talán még a szoftvert is megváltoztathatjuk, bár akkor már nem lenne helyén való embernek nevezni magunkat.

2010. nov. 29. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
0%

"a testünkön kívül lennie kell valaminek, ami érez, felfog dolgokat, tanul, és GONDOLKODIK! :)"


Egy nagy fenét! ÉN GONDOLKODOM! RAJTAM KÍVÜL SENKI NEM GONDOLKODIK ÉS FŐKÉNT NEM HELYETTEM! Az istent az ember találta ki! Az isten csak egy félresikerült emberi gondolat egy rossz és felesleges elépzelés!

2010. nov. 29. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
79%

Letezik a teremto, s nevezheted Istennek is. A teremto az, Akitol a lelek szarmazik, "lelki Atya"! pl.

Te vagy a lelek, nem a tested, nem a gondolataid, sem az akaratod, a LELEK vagy, Aki iranyitod a fizikai testedet, s az akaratodat.

2010. nov. 29. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
25%

halál után rájön az ember mindenre .vártok kb 60 -50 évet és megtudjátok :)

én hiszek ezekben a dolgokban mivel érzékelem az energiákat és tudok kommunikálni és infokat gyűjteni külömböző lelkektől,angyaloktol

2010. nov. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
71%

Titok könyv által sokan meggyógyultak rákból is 3 hónap alatt.

megvalósitották amit akartak

mindezt pozitiv hozzá állás és imákkal.

tudosok meg csak nagyot néznek(szkeptikusok) és megmagyarázhatatlan az egész.

isten van és ő irányit

2010. nov. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!