Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Létezik isten vagy lélek?...

Létezik isten vagy lélek? Vagy ezekkel együtt a vallás is csak egy kitalált dolog? És a reinkarnáció?

Figyelt kérdés

Néhány helyen olvastam, hogy a vallás ahogy isten és a többi szellemi lelki dolog csak kitaláció, vagyis egyáltalán nem létezik.

Pl " A vallást csak azért találták ki hogy az ókorban és középkorban a hatalmas uralkodóknak szolgáló gyakran az éhhalál által fenyegetett rabszolgasereg számára ígérni tudjanak valamit, jelen esetben azt hogy "dolgozz ! a túlvilágon nagyon jó életed lesz"


Vagy az egyház számára, például amikor templomot építettek, körülötte kunyhókban laktak az emberek szintén éhhalál által fenyegetve és a papok is csak "ígérték" hogy jöjjenek isten házába majd a túlvilágon stb stb.


Tényleg csak kitaláció lenne a vallás semmi más? Tényleg csak kitalált dolog isten, a pokol, a menyország stb?

Sokan a szellemi testben, a lélekben sem hisznek mert nem kézzelfogható, nem lehet látni ennélfogva mindenki azt mondja hogy nem létezik. Szerintem létezik, de mi az igazság?:S Ide tartozik a reinkarnáció hogy a lélek halál után egy új testbe költözik, de a lélek VALÓBAN LÉTEZIK vagy ez is úgymond "hazugság" a sok közül? :S


2010. nov. 28. 22:17
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:

0:44 nagyon képben van!

Ilyen értelmes és szép magyarázat ritkán fordul elő.

Én Köszönöm a válaszát! :)

2011. febr. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:

Először is Isten-i Energia létezik. Energia-lélek létezik.


A vallásokat az emberek alapították, részben mert fanatikusok voltak, részben megélhetés és egzisztencia, másrészt a hatalom kiszolgálása, vagy saját hatalomra való törekvés.


Ahhoz hogy valaki megtérjen Istenhez,nem szükséges hinnie semmi másban csak is az életben, a természetben és becsületben. Ha vallásos valaki ha nem vallásos az utolsó útja minden léleknek egy irányba mutat.


Ha viszont a lélek megtér Isten-i energiához oda belépve Ő maga is istenné válik--


Akinek a lelke teleaggatott nehéz bűnökkel durva töltésekkel azok megsemmisülnek az utolsó-úton

vagy is nem igaz a feltámadás se pedig a reinkarnáció.


Persze ehhez tudni kellene elsősorban mi is valójában a lélek és miképp határozhatnánk meg az isteni Létezőt.


a hit a megérzése egy nagyobb valaminek egy teremtőnek az az emberi tudatban és lélekben van mint SEJTÉSE valaminek

2012. okt. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:

Léteznek az Isten és a lélek is- nem kitalált csak megérzett" dolgok amire a filozófusok ezt a fogalmat találták ki.


De nem létezik feltámadás legalábbis itt a Földön soha nem lesz és nem igaz a reinkarnáció- mert képtelenség fizikailag.


Mind kettő nem más mint remény, hogy egyszer talán újra élek és az életem csodálatos lesz. Mert nem semmisülhet meg az, ami nagyon szép volt, hisz akkor minden értelmét vesztené...


vagy nem semmisülhet meg az élet amikor soha nem is voltam boldog, elégedett ember.. csak egy nyomorgó senki--

2012. okt. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
Inkarnácio létezik, csak a vallásbó már régóta kihagyják ismertetését. Lélek van, mivel a halál után -mikor elhagyja a testet - négy gramm súlycsökkenés mérhető.
2014. ápr. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=oucVl9MVFUQ


http://www.youtube.com/watch?v=F0zBV-b10Vk


Számtalan írás megjelent arról, hogy valaki vissza jött kómából, vagy klinikai halálból és a fenti videóval azonos élményről számolt be.

2014. ápr. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 Istványka válasza:

A tévedés okai lehet a téves információ, vagy a téves következtetés, esetleg a kettő együtt.

A Biblia mindenki számára elérető, igy a helyes válasz megtalálásához csak az előitéleteink jelentenek akadályt.

Néhány sorban bizonyára lehetetlen mindenki számára bizonyitékot nyujtani.A lélek Isten és a hit kapcsolata az előbbi válaszokból is kitűnik.A nagyon elvont dolgokat próbáljuk meg hasonlatokon keresztül megérteni.

Például:test-hartver, lélek-szoftver.Szoftvert csak szoftver hozhat létre, mint ahogy lelket is csak lélek.Igy, a szoftvert létrehozó szoftver alkotója Isten.Isten öröktől fogva létező.

Ha eléggé őszinte lenne a kérdező, azt kérdezte volna, hogyan nyerhet örök életet. De mivel ez önzésre vall, inkább a lélekről és Istenről kérdez és a válaszokból szeretné eldönteni a további életének célját.

Kedves kérdező ezt te magad döntöd el, hogy örökké élni fogsz vagy nem.

A kérdés csupán az, hogy hiszed, hogy ez lehetséges? A hitet ismeret által lehet növelni.Vagyis szükséges a rendszeres Biblia olvasás. Az összefüggéseket nem könnyű megérteni,de nem is lehetetlen.


Ma egyetlen vallás sincs az igazság birtokában.Mint ahogy manapság is van, egy gyár igazgatója nem a leghozzáértőbb ember, hanem a legerőszakosabb. A vallásos intézmények az emberek hitének erősitését tüzték ki célul. A vallás szó azt fejezi ki, hogy ennek a célnak csak külsőleg felelnek meg. Viszont a hit is csak egy eszköz ahhoz, hogy a szeretetben tökéletesekké válljunk.

Mindezek leirásával próbálkozom elültetni az igazság szeretetének szikráját némelyek szivébe, azzal a kivánsággal, hogy egyszer majd lángra lobban, képes lessz másokat is lángra lobbantani

2015. ápr. 13. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy semmilyen fajta hívő akkor erről ne nagyon beszélj a vilàgnak kb 1//2:7-e hisz Istenbe igazságosan én egy vagyok közülük és szerintem ezek léteznek de mivel hivőként más embereknek ezzt nem mondogatom mert mindenki materialista szellemben él hitben hogy nem létezik semmi de most rossz időket él a föld háboru van menny föld meg pokol és univerzum között és űrlények között nejéz lemme az emberiségnek most hivőnek kitérelnie mi denkinek de ha megvilágosodna mindenki és nem elfordulnánk Istentől akkor nem forditanánk a haragját ránk. De mivel az emberiség az egyetlen itt a sok multiverzum közül csak tőlünk függ mindennek a teteje múlt jelen jövő tőlünk függ az otthonunk és màslények otthona az univerzumban mivel mi Isten teremtése vagyunk az ember humanoid germanoid . És most épp a sötétség uralkdik rajtunk haragos Isten ránk nem véletlenülbtörténnek azok a dolgok amiket mi most megélünk katasztrofák vagy balesetek vagy betegségek miattunk még a föld is rossz mert a rossznak dolgozunk a Sátánnak én igy tudom igy tanitottàk a reformàtus lelkészek nekem. Ennyi de önnmagadba higgy ezértbjöttél le hogy túléld survive jo életet élj jol csináld ne pocsékold el mert ebbe a testetbe egy lehetőséged van most a jo fejlődésre de lesz még sok életünk uj test uj eszme uj életfeltételek megtisztulás. Minden megváltozik ahogy mi is meg a végtelen multiverzum az összes fényi meg sötét anyagi dolog. Tehàt tedd magad rendbe ne ölj ne paráználkodj ne lopj ne pusztitsd jol élj legyen családod szeretet nincs hazugsàg csak a boldogság jo munkàd sportod és legyen minden olyan ami neked kell ne törődj most a jelennek a vilàg helyzetével zàrdd ki magad körül magadnak dolgozz a lelkedért egyedül csakis te felelsz majd jo lesz ezután ha vége ennek a globàlis interuniverzális sötét földönkivüliek és rossz emberek harcának. És az anygalok is tsszik a dolgukat segitenek nekünk a jora tereni megha nem is hisszük el. De te magadban higgy csinàld végig az életed kaland az egész ha viccesen jokedvvel csinálsz mindent. Èn az ébredők csoportjába tartozom.
2015. aug. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
Istent madban keresd ne a templomokban és a könyvekben akkor rájössz hogy létezik.
2015. aug. 31. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!