Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Létezik isten vagy lélek?...

Létezik isten vagy lélek? Vagy ezekkel együtt a vallás is csak egy kitalált dolog? És a reinkarnáció?

Figyelt kérdés

Néhány helyen olvastam, hogy a vallás ahogy isten és a többi szellemi lelki dolog csak kitaláció, vagyis egyáltalán nem létezik.

Pl " A vallást csak azért találták ki hogy az ókorban és középkorban a hatalmas uralkodóknak szolgáló gyakran az éhhalál által fenyegetett rabszolgasereg számára ígérni tudjanak valamit, jelen esetben azt hogy "dolgozz ! a túlvilágon nagyon jó életed lesz"


Vagy az egyház számára, például amikor templomot építettek, körülötte kunyhókban laktak az emberek szintén éhhalál által fenyegetve és a papok is csak "ígérték" hogy jöjjenek isten házába majd a túlvilágon stb stb.


Tényleg csak kitaláció lenne a vallás semmi más? Tényleg csak kitalált dolog isten, a pokol, a menyország stb?

Sokan a szellemi testben, a lélekben sem hisznek mert nem kézzelfogható, nem lehet látni ennélfogva mindenki azt mondja hogy nem létezik. Szerintem létezik, de mi az igazság?:S Ide tartozik a reinkarnáció hogy a lélek halál után egy új testbe költözik, de a lélek VALÓBAN LÉTEZIK vagy ez is úgymond "hazugság" a sok közül? :S


2010. nov. 28. 22:17
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
100%

09:59-nek.


Amit a Titok könyvről és filmről írtál, az szerintem csak részben helyt álló. A pozitív hozzáállás valóban fontos, mert ez megold olyan dolgokat is, amikre EGYELŐRE nincs magyarázat.

Viszont nem ártana kicsit tisztázni, hogy mi is az az ima - merthogy a Titokban ezt a szót nem igen használják. Az emberek által kitalált "szent" szövegek semmit nem érnek, ha nem társul hozzájuk az a pozitív érzés, ami beindítja a vonzás törvényét, ezt hangsúlyozza ki a Titok leginkább. Így az ima erre nem túl helyes kifejezés, mert sokakat félrevisz, azt hiszik, hogy mert elmondanak valamit, amit a papok a szájukba adtak, az megváltoztatja az életüket. Az érzés nélkül nem érnek semmit!

Ha viszont az érzés megvan, akkor az imaszövegre már semmi szükség.


Másik: a Titok egy szót sem beszél olyan istenről, aki irányít! A Titok univerzumról beszél, amellyel kölcsönhatásban vagyunk, amelyre mi tudunk hatni az érzéseinkkel, ezt hívják a vonzás törvényének.

2010. nov. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
100%
a lelket alapvetően el kell választani az istenektől. Az a tiéd, csak a tiéd, létezik akkor is, ha nem hiszel istenekben, viszont olyan megfoghatatlan, megfogalmazhatatlan, hogy még a pszichológusok sem tudják pontosan leírni :)
2010. nov. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 A kérdező kommentje:

és ha csak a lelket nézzük? Tehát semmi vallási megközelítést? Olvastam már olyanokat hogy az agyban lévő kémiai biológiai folyamatok meg vminek a termelődése idézi elő a boldogság érzést, a szomorúságot stb, tehát azt h minden az agyban játszódik le és a lélek nem más mint csak emlékek összessége.



De én szerintem BIZTOS hogy létezik a lélek, és halál után másik testbe költözik mert szerintem az emberi agy NEM TUD olyan érzelmeket érzéseket kiváltani mint pl amikor vki elveszíti az egyik szerettét.

Én személy szerint ki nem állhatom azt amikor valaminek a létezését TUDOMÁNYOSAN be kell bizonyítani , de ezt azért nem értem mert sok dolog nincsen tudományosan bebizonyítva mégis létezik és megmagyarázhatatlan.


Szóval a LÉLEK mint különálló, önálló rész létezik ? Az én véleményem az hogy igen, de más ezt hogy gondolja?:S

2010. nov. 29. 15:00
 24/38 anonim ***** válasza:
100%

Mivel reinkarnációról beszélünk nézzük meg mit írnak az ősi indiai irodalmak (védák).

A lélek, mint Isteni szikra létezik, örök, és elpusztíthatatlan. Viszont ahhoz hogy megnyilvánuljon az általunk érzékelt fizikai világban szüksége van egy "hordozó felületre", egy anyagi testre.

Az érdekes az, hogy nem a testünknek van "lelke", hanem a "léleknek" teste, amit életről életre levet, mint egy elhasznált ruhát.

Persze ez a megközelítés nem túl kézzelfogható a tudomány számára, de butaság lenne azt gondolni, hogy csak az általunk vizuálisan érzékelt dolgok léteznek. A rádióhullámokat sem érzékeljük, mégis ott vannak.

2010. nov. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
100%

nos, azok, akik a lelket az aggyal azonosítják, vajon azt gondolják, hogy egy megfelelő tápoldatban mesterségesen életben tartott agy( hogy meddig tudják megtenni az most mindegy) is bír lélekkel?


Én inkább úgy gondolom, hogy az agy az a fizikai, strukturális rész, amin keresztül a lélek, az elme kapcsolódik a fizikai világhoz.


ugyan erre a témár van egy másik elmélet is: a számítógép elmélet: az agy mint szerkezeti elem maga a hardwer, és ezen szoftverként képeződik le az elme, a lélek..

2010. nov. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
73%

kedves kérdező.


nem olvastam el a korábbi válaszokat, lehet valaki már említett ilyet.

érdemes ezt a dolgot úgy megvitatni, hogy abból indulunk ki, amit tudunk. Mit tudunk? Tudjuk, hogy vagyunk. Tudjuk, hogy megjelenik a tudatunkban valami(univerzum), a testünk közvetítésével. Ez a valami csak akkor jelenik meg számunkra, ha mi odafigyelünk arra. Képesek vagyunk magunknak is megjeleníteni világot(hangokat, képeket, illatokat, érzeteket(tapintás), ízeket) gondolatainkban, erős koncentrációval, amit mások nem észlelhetnek, illetve naponta furcsa módon tudatunk fárad, s kevésbé tudunk odafigyelni a világra, amit érzékeinkkel "fogunk meg". Megszűnik úgymond magától ez a koncentráció(aminek persze ellen lehet állni), s elméink egy másik világ(álom) kezd megjelenni, szintén tudatunkban, ami nem olyannyira szabályokra épülő, mint az azt megelőző. Ezután pedig egy harmadik állapot érkezik el, ahol nem tudunk magunkról, nem érzékelünk semmit(mély alvás), semmi nem jelenik meg tudatunkban. Aztán pedig előbukkan, és ismét berobban a világtudat az elméinkbe, de megeshet, hogy a konkrét szabályokra épülő univerzum előtt egy álom jellegű érzet is beékelődik. Most az ember akkor a teste, vagy a tudata/lelke? Vajon az anyag hozza létre az elméinket és azok elvesznek a semmibe halál beálltakor, vagy a tudatunk léte örök, és halál után folytatódik a gondolatsor/képsor? A világ kívül, vagy belül van elméinkhez képest?

Egyébként ez év áprilisában én is ugyanígy álltam a kérdéshez, be akartam magamnak bizonyítani, hogy a halál után az ember él e tovább. Fel is tettem pont itt GYK.hun a kérdést, amit mindjárt bevágok, hogy láthasd. A kérdés arra vonatozott, hogy a halál előtti közvetlen pillanatban fel tudunk e idézni bármilyen emléket...ugye ha a lélek az agy terméke, akkor képtelenek vagyunk, mert az agy le van épülve a halál közeledte miatt...ha tudunk felidézni, akkor a tudatunk tovább él...érdemes elolvasni az utolsó választ, és a második oldalon belinkelt könyvet...:)


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..


üdv és sok sikert

25/F

LastOne.Left

2010. nov. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem én mondtam: Isten bennünk él, és mi istenben élünk..


Isten létezik, de egy olyan felfoghatatlan dologként van jelen hogy azt szavakkal nem lehet leírni.

2011. febr. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:

A vallásra szüksége van nagyon sok embernek. Bizonyos kapaszkodó. Gondold meg mennyi terhet leraknak azok akik el mennek gyónni. Minden ember hisz valamiben,anyagi javak biztonságában, a társba, hogy támasza lesz, önmagában, vagy valami nagyon magas szellemi lényben, hívhatjuk Istennek is, Jehovának, Krisztusnak, Allahnak.Világ vallások, mint a Buddhizmus, a Láma izmus, a kereszténység, vannak rengeteg szekták, mind támaszt akarnak nyújtani úgy, hogy ők is jól járjanak. Akik nyájat terelgetnek, azoknak hatalmuk van. Bigott vallásos sógornőm, azzal fenyeget, hogy a gyehennára fogok jutni, mert nem veszem magamhoz a szentséget. Na de milyen Isten az aki pokolra küldi aki nem katolikus? Mi lesz a földön élő több millió más hitűekkel? Nem vagyok vallásos, én

hiszek a reinkarnációban. Apám haldoklott, vidéki házában. Család körülötte. Hajnal két óra körül, megszólalt. Nyissátok ki a kaput, jön Bálint bátyám. ((Már 20 éve meghalt az illető.)) Én kérdően néztem a többiekre. Ekkor mindenki lehajtotta a fejét. Éreztem, hogy most ment el. Kis szünet után szólt a felesége, hogy menjünk ki, mert le kell mosni mielőtt, felöltöztetni. Kimentünk. Ekkor kérdeztem mi történt, amikor apám Bálint bátyát emlegette? Ekkor elmondták, hogy ott a faluban abból tudják, hogy az illető pár perc múlva megfog halni, hogy elhunytat emleget, aki eljött érte. És ez mindig is így volt. Jön hogy átsegítse a túlvilágra. Döbbenettől, alig tértem magamhoz. Ekkor kezdtem vallásfilozófiát olvasgatni, és különböző vallásokkal foglalkozni. Rájöttem, nekem a reinkarnáció, sokkal szimpatikusabb, mint a keresztény dogma. Én vagyok magamért felelős. Itt jön be a biblia. Szemet szemért. Értelmezésem szerint, ha ebben az inkarnációban disznó voltam, akkor a következőben megtapasztalom, mert velem is azok lesznek. Amit most elvetek, a következő életedben kihajt.

2011. febr. 27. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
Létezik vagy sem Isten vagy magas szellemi szinten lévő lélek, az legyen kinek kinek a magánügye. Ne akard meggyőzni, hogy a te hited az igaz. Ha kételkedő vagy, legyél az, ha hiszel, mindegy, hogy miben legyen az a te meggyőződésed szerint, vagy amiben nevelkedtél. De talán még egy gondolat. Ha mélyen vallásos vagy, élj is úgy, hogy ne keljen félned az Isten haragjától. Ha megnyugtat az ima, imádkozz.
2011. febr. 27. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:

A kérdés lehetne az is, hogy most Allah vagy Jézus van fent a menyben, netán pokolban vagy asztrál síkon rezegnek ufókkal és szellemekkel, Zeusszal, Buddhával, pápákkal, tehenekkel? Szerinted most akkor melyik igaz, vagy mindegyik?


Én hiszem, hogy volt egy-egy nagy figura, mint Jézus vagy Mohamed, akik erkölcsi és egyéb tanításaik révén egy vallást hoztak létre. Vagyis ilyen emberek alkották meg az alapjait egy-egy hitrendszernek, amik mögött is inkább gazdasági és egyéb valóságos okok húzódtak meg.


(A kérdező példája teljesen reális, arra is használták a vallást, a "csak" szót leszámítva.)


A nagy horoszkóp szakértők és szellemeket látó médiumok ugyanilyen módon saját boldogulásukra használják az emberek ebbe vetett hitét. (Itt is egy reklám, hogy horoszkóp 2995 ért:D na ez már szánalmas.)


A vallásokat összegyúrni és belőlük kihozni szellemekkel suttogó asztrál butaságokat sem megoldás, mert az is csak egy új, ember által kitalált dolog, pontosan úgy, mint az összes többi.

2011. febr. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!