Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ti hisztek a világvégében?

Ti hisztek a világvégében?

Figyelt kérdés
2012. jún. 9. 12:59
1 2 3 4 5
 41/50 anonim válasza:

Nem értem honnan veszi a többség, hogy nem írták/irják tovább a maják a naptárat. Megy tovább ugyan úgy...

Mi sem írjuk meg a naptárat 2000000 évvel későbbre. Minek?

Minden év utolsó hónapjában gondolom, elkezdik nyomtatni a következő év naptárját, akkor ráérnek összeállítani. Ki a fene akarná előre megírni több száz vagy ezer évvel? Ez senkinek nem érdeke. A számítógépek világában meg nem is nekünk kell ezzel foglalkozni. A maják ugyan nem írták tovább a naptárat, de lesz nekik is "jövőre" egy új és nem nullával fog kezdődni hanem 13al...

2012. jún. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:

-Tudod mikor kezdődik?

-Mikor?

-Amikor mi akarjuk!

2012. jún. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim válasza:

Én azért örülök ezeknek a világvége elméleteknek :D Ez egy kicsit legalább izgalmasabbá teszi a napjainkat szerintem egyik sem fog bekövetkezni bár 2012-ben bízok, hogy nem kamu de én akkor is csak koccintani fogok mivel 2012.12.21. ami nem mellesleg Péntek maximum a globális felmelegedés érne el minket ha így megy tovább ez az átkozott nyár, hogy még az elején is alig tartunk de már 40 fok lesz 4 napig... De a bibliáról meg senki se beszéljen mert ha logikusan belegondoltok honnan veszed, hogy van isten? Komolyan hiszitek, hogy van fent egy pali aki téged néz és ha gondol egyet megöl? Ez a ti istenetek eddig még egy csodáról sem tudok ami arra utalna, hogy isten él. Mert komolyan kétlem, hogy pl. a Pizzai ferde-toronyt ő tartaná. De m1 is. Én most a legközelebb lévő Armageddont várom és totál gitten fogom nézni, hogy mi történik :P Bár igaz 2 dátum létezik mert azt még nem tudták eldönteni, hogy 2012.12.21. 0:00-kor lesz vagy 2012.12.31 0:00-kor lesz-e. +most azt nyilatkozták, hogy átértelmezték a maják írását is, miszerint decemberben nem az Anti-Krisztus jön el hozzánk kávézni hanem az isten. (El kéne dönteni ha engem kérdeztek)

Ui.: A biblia lehet, hogy nem épp igaz és, hogy isten nem is létezik, de számomra abban is elég nehéz hinni, hogy 15 milliárd évvel ezelőtt csak úgy gondolt egyet a világ egyetem és megkeletkezett egy robbanás segítségével, ami ki tudja honnan jött. De van még 1 lehetőség miszerint a "ma ismert világ" csak egy kísérlet amit az úgynevezett UFO-k hoztak létre. És ha ezt nézed még logikusabb is, ami most történik. 15 milliárd évvel ezelőtt (földi időszámításban)elkezdték a kísérletet majd sejtek alakultak ki egy a "bolygón" amiből végül ujj élőlény alakult ki az "ember". Több hasonló film is létezik de ezt a verziót is nehéz elképzelni. De ha a 3 közül választani kéne akkor már inkább az UFO-s cucc legyen az.

2012. júl. 2. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
Az embereket miért érdekli a világvége? Egyszer úgyis mind meghalunk és az az időpont sincs előre kitűzve. Ha majd a fejem fölött az égen egy hatalmas épp becsapódni készülő kisbolygó, vagy meteor fog megjelenni, akkor majd lesz időm a világvégén gondolkodni.
2012. júl. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim válasza:
A hitnek az az alapja, ami az a nevében is benne van, hogy hiszel benne, hogy létezik. Különben mi értelme lenne az egésznek? Amúgy értem az eszmefuttatást, de a fordítottját nem tudod bebizonyítani miszerint "nincs Isten". A kedves hozzászólónak üzenném, hogy a biblia önmagában egy bizonyíték, benne rengeteg már bekövetkezett csodákkal amelyek alá vannak támasztva, amíg nem olvastad el addig nem mondhatsz róla véleményt szerintem.
2012. júl. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:

Én elolvastam 2×, de az egész egy humbug.

1. A kedvenc idézetem, mely szinte az összes csodatételnél megemlítenek: Jézus azt mondta, hogy ne beszéljenek róla senkinek, vagy max csak a feltámadása után! Ehhez képest mégis "tudunk" róla.

2. A Biblia nem más, mint a keresztény egyház által engedett példabeszédek összessége, melyből jó néhány dolgot kihagytak (egyéb történeteket), így viszont már nem annyira hiteles.

3. A Bibliát emberek írták és mint tudjuk az ember elme igencsak fantáziadús táptalaj, ergo a fele minimum mese.

4. Egy 2000 éves könyvet veszünk bizonyítéknak "Isten" létezésére, hát akkor ennyi erővel a Szilmarillokat is vehetnénk.

5. Rasszizmus ide, vagy oda, a Biblia nem mást tartalmaz, mint a zsidó nép feljebbvalóságának bizonygatását. STB STB....

2012. júl. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim válasza:
Amúgy igen. Mindazok ellenére, hogy elvileg ők feszítették meg jézust is... lehet, hogy isten mindent megbocsát de a fia meg gyilkolását is de ezt ugy nézd ha ölsz pokolba mész ha rosz hangsullyal mondod hogy jézus krisztus isten pokolra küld ember
2012. júl. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim válasza:

Persze, hogy lesz világ vége.

ET hazatelefonál a tesóknak, aztán eljönnek a Földre, előveszik a lézer stukkert és agyon lőnek vele minket.

2012. júl. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 kukorika ***** válasza:

Javaslom vonatkoztassunk el a legelőször is a világvége-hit abszurd képzavarától! Hiszen mi az a hülyeség hogy világvége-hit..? Jaj anyám... A világvégében hogy lehet hinni? Valaki árulja már el! A hit bizonyosság meggyőződés, ki mikor hol szerzett bizonyosságot a világvégéről. Eleve MILYEN fajta világvégéről beszélünk. Egyszer majd több milliárd év múlva? Nos abban én is "hiszek", mivel az a hivatalos tudományos álláspont, és a tudomány álláspontjaiban, jobb híján ugyebár "hiszünk"... nemde?


Vagy arról van szó, hogy idén dec 21, a nagy bűvös maja sztori? Ezzel kapcsolatban két dolgot írhatok, ad egy a maják soha sehol nem írtak olyat, hogy ekkor vége lesz a világnak, csupán annyi van, hogy AKKOR ÉR VÉGET A NAPTÁRJUK!!! És ennyi semmi több. Minden más már utólagos értelmezés. Évezredekkel később valami paranoid, áltudományos, ezoterikus idióta hozzáköltötte, kitalálta, hogy a már pedig BIZTOS, hogy csak azért érhet véget itt a maja naptár, mert akkor világvége lesz.. (arra senki sem gondol, hogy az amerikai indiánok különféle iratai, feljegyzései elve nincsenek meg teljességükben, csak részlegesen, mivel nagy részüket a spanyol inkvizíció megsemmisítette... ergo vígan lehet akár az is, hogy folytatódott az a maja naptár, csak a bősz konkvisztádorok áldozata lett) kb ennyi az "alap".. márpedig ilyen alapon mehetünk keresni a jég alatt az északi-sarkra az igazi Télapót is akinek repülő rénszarvasai vannak és egyedül elviszi a bolygón az ajándékokat egy éjszaka 1 milliárd gyereknek... minden misztikus maszlagnak, dajkamesének és áltudományos para-kóklerségnek nem kéne bedőlni, már csak azért sem mert bele lehet zizzenni...


Szóval maradjunk annál, hogy hit. Nem világvége-hit hanem csak hit. Méghozzá misztikus hit.

A misztikus dolgokban hívők ill vallásosok, mivel egy nem biztos dolgot erőszakolnak biztosnak, hajlamosak a légvárukat mindenféle légből kapott, érvnek tűnő demagógiákkal alátámasztani igyekezni... Pl ez itt, amit most te kérdezel, egy általános miszticista önigazolás (tehát filozófiai hiba), hogy azzal érvelnek, hogy sokan hisznek abban amiben ők, tehát ez emiatt biztos hogy igaz... Nos ez az érvelési kisérlet csakis igen szerény értelmi képességű embereknél hatásos... Már átlagos értelmi képességű, gondolkodásra képes ember ezen csak mosolyog. Tekintve hogy szegényke, aki ilyesmivel érvel annyira korlátolt, hogy még azt sem veszi észre, hogy ez az érv-próbálkozása, amellett hogy önigazolás, hiszen alap és objektív megerősítés nélkül önkényesen alkalmaz egy kétséges dolgot egy másik kétséges dolog legitimálására... (azaz tehát nyilvánvaló csalás), még nagyobb szégyen ebben azonban az, hogy nem veszi észre azt sem hogy ÖNCÁFOLÓ ÉRV, hiszen a kritikus tömeg elvet próbálja alkalmazni, hogy "de hát ha sokan hisznek benne, akkor igaz", s vesz tudomást, nem néz utána a statisztikai adatoknak... Hiszen statisztikai tény hogy SOKKAL TÖBBEN VANNAK az emberiségben azok, akik egyáltalán nem hisznek a 2012-es világvégében, de még csak abban a miszticizmusban sem amiben ők.. A nyugati ezoterikusok, akik körében ez a jelenlegi világvége hisztéria van, csupán jó ha pár százmilliós nagyságrendűek. Csak a nyugati, euroatlanti civilizációban van legalább 1 milliárd ember, aki ezen csak röhög... Emellett van a bolygón kb 3-4 milliárd muzlim, meg megintcsak majdannyi egyéb vallású, akik nem is tudnak az egészről... Ergo tény, bizonyos és nyilvánvaló, hogy az emberiség többsége NEM HISZ a közelgő világvégében, meg egyáltalán semmilyen világvégében.


De menjünk tovább.. Mondjuk hogy a különféle vallások és egyházak, pl keresztények világvége jóslatában hívőket nézzük. Mind a kereszténység, mind egyéb vallások és szekták részéről volt már az elmúlt 2000 évben sok tucat világvége várás, világvége jóslat és hisztéria. EGY SEM JÖTT BE... Bár ha a kereszténységet nézzük, az ő arányuk igen magas az emberiségben (kb 25%), azonban ad egy, nem mind hiszi el a közelgő világvége jóslatot, továbbá még ha mind is elhinné, akkor sincsenek többen, mint azok, akik nem várnak semmiféle közelgő világvégét...


Visszatérve a hit fogalmára.

Hinni legfeljebb olyan misztikumban lehet viszonylag ésszerűen (bár a hit kérdésben az ésszerűség eleve igen nehezen asszociálható), amivel kapcsolatban van vélt vagy valós személyes meggyőződés ill élmény.. Jézus-élmény van; Isten -élmény van.. ezekre alapvó hit van... Tessék mondani 2012 világvége személyes misztikus élményét átélte már valaki...?


Na szóval szerintem erre több szót felesleges vesztegetni.. komolytalan és nevetséges ez az egész világvége hisztéria (sajnos mindig van sok ilyesmire nyitott mentálisan deffektes ember a társadalmakban, akik alkalmasak a pánikkeltésre)...

2012. szept. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 világvége1 ***** válasza:
2300 körül fog kihalni az emberiség a globális felmelegedés következtében.
2020. jún. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!