Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Saját lélek-elméletem. Ti mit...

Saját lélek-elméletem. Ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Sokat gondolkoztam azon, hogy miért olyan hihetetlen az, hogy létezik a lélek - fizikai test nélkül is. Elkezdtem agyalni, hogy vajon mi is az a lélek. Ami mozgatja az ember testét; valami ami által érzéseink is vannak, gondolatok, tetteket tudunk végrehajtani. De más dolgok is mozognak, a porszívó szívja a port, a turmixgép megcsinája a finom banánturmixot, a mikró megmelegíti az ebédet. De ezek mind-mind csak akkor mozognak, ha áramot kapnak, a Földből nyert energia által mozognak az elemek, és nekik még érzéseik sincsenek. Mi viszont nem vagyunk láthatólag hozzáközve a Földhöz egy dugón keresztül amiből megkapjuk a mozgató lökést. Akkor hogyan lehetséges, hogy a szervezetünk különállóan élettelen kis sejtjei mégis élnek és egy egységes egészt alkotnak? Mi más tartaná egybe az embert, mint a lélek? Szerintem a lelkünk mozgatja a magában élettelen testünket - és amikor meghalunk ez az energia megmarad. (Mint ahogy már ismert az energiamegmaradás törvénye!)

Mi a véleményetek?



2012. okt. 10. 12:01
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
Azt gondolom, hogy a lélek teljes mértékben kötött a fizikai léthez. Fordítva nem igaz, egy kívülről értelmesnek tűnő és viselkedő szerkezet működhet "lélek" nélkül is. De egy lélek teljesen cselekvésképtelen fizikai való nélkül, gyakorlatilag nem létezik.
2012. okt. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Kicsit tovább mennék!


Testem,lelkem,gondolatom,érzésem!Kié is?Ki az,aki azt mondja,hogy az enyém?


Az ember képes arra,hogy egy-egy gondolata által keltett érzelmi reakció testi hatását megfigyelje,sőt ezt érezze!Ki az,aki ezt megfigyeli,mint külső,velük nem azonos figyelő?

2012. okt. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
Nem csak az oxigén miatt lélegzel, van benne más is. Mindenesetre, ha fáradt vagy, vegyél néhány mély lélegzetet, és ha megteheted, menj ki egy erdőbe sétálni, és csodák csodájára szó szerint feltöltődsz.
2012. okt. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 A kérdező kommentje:

Pietrosol, kifejtenéd ezt bővebben? Nem igazán értem, mit szeretnél ezzel pontosan mondani!


Utolsó, értem én amit Te mondasz, de abban még mindig nem értek egyet, hogy test nélkül nem létezhet ez az energia ami bennünk van. Szerintem elképzelhető, hogy létezik.

2012. okt. 10. 13:46
 15/43 anonim ***** válasza:

Az én szememben egy kicsit le vagy maradva, vannak ennél már teljesebb világképek is, de előbb pár szó a tudatról:


[link]


"A fizika tudománya nem ismeri az "öntudat" fogalmát, sőt, nem is tud mit kezdeni vele, ezért a tudósok nagy része olyan megoldást keres, amelyben nincs jelentősége annak, hogy a kísérlet megfigyelőjének van-e az általunk ismert értelemben "öntudata". Ám lehetséges, hogy a fizika téved ebben. Vagy a fizikának igaza van, ebben az esetben viszont az "öntudat" fogalma nem, vagy nem feltétlenül szűkíthető le az emberi faj képviselőinek szűk csoportjára. Sőt, még az élőlények szintjére sem. Lehetséges - mint ahogy azt már korábban is írtuk - hogy a megfigyelő bármilyen struktúra lehet. Egy molekula, egy vírus, egy kődarab, egy bolygó vagy éppen a Nap; egy erdő és egy sivatag, de éppúgy a tengervíz egy molekulája és a sivatag egy homokszeme együttesen is."


"Éppen ellenkezőleg, számtalan jel mutat arra, hogy a világegyetem részben vagy talán teljes egészében "szubjektív" hely: vagyis minden öntudattal rendelkező élőlénynek (még általánosabban: minden önmaga és a külvilág érzékelésére képes rendszernek) saját, egymásétól tetszőlegesen különböző világegyeteme van; az objektívnek hitt univerzum pedig talán csak ezek szuperpozíciója, amely csak azon pontokon és úgy kapcsolódik, illetve válik érzékelhetővé (megfigyelhetővé), a többi, öntudattal rendelkező rendszer (élőlény, vagy azok csoportja) számára, hogy ne okozzon paradoxont semmilyen szemlélő esetében sem.


És ami az egészben a legszebb (egyben tudományos hitelesség szempontjából legfontosabb), hogy mindezeket nem filozófusok álmodták meg a "semmiből". Éppen ellenkezőleg, szigorúan kontrollált körülmények között elvégzett kvantumfizikai kísérletek egész sora igazolja, illetve vetíti előre a döbbenetes állítások jelentős részének létjogosultságát."


+


És az alábbi könyvet ajánlom, az alábbi tanulmány Conclusion (28. oldal) részének figyelembevételével (ha tudsz angolul):

[link]


Jane Roberts - Seth könyve (magyar)

[link]


"Elmondhatom például, hogy egy közönséges szögnek is van tudata, de olvasóim közül kevesen fognak annyira komolyan venni, hogy mondat közben abbahagyják az olvasást, és köszönjenek a legközelebbi fadarabba bevert szögnek.

A szög atomjainak és molekuláinak ennek ellenére megvan a maguk tudata. A maguk szintjén tudatosak az e könyv lapjait alkotó atomok és molekulák is. Nem létezik semmi - légyen az kő, ásvány, növény, állat vagy levegő -, amelynek ne volna saját tudata. Tehát állandó életnyüzsgésben álltok, a tudatos energia szakadatlan áradásában, és ti magatok is tudatos sejtekből épültök fel, amelyek mind magukban hordozzák saját identitásuk tudatát, és saját akaratukból vesznek részt a test, a ti fizikai testetek felépítésében."

2012. okt. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 A kérdező kommentje:
Kicsit le vagyok maradva... Igen, nagyon le vagyok maradva, elolvasom ezt a cikket amit belinkeltél, de elolvasása után sem lesz sokkal jobb. Mindig maradnak megválaszolatlan kérdések. Soha nem lesz elegendő az információ amit kapok... Szeretem ízekre szedni a dolgokat, és csak elmélkedni.
2012. okt. 10. 14:10
 17/43 anonim ***** válasza:

Ha a Jane féle vonalon végigmennél az azért jó időre lekötne, mert úgy 30 könyvnyi anyag arról, hogy mi is lehet a Valóság és hogyan működik :D

Aztán, ha már megismerted a felvázolt modellt utána lehet kérdéseket feltenni, összehasonlítani mással, ellentmondásokat keresni stb...

2012. okt. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
De csak akkor olvasd el, ha úgy érzed, ha nem, akkor ez nem Neked szól most...
2012. okt. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 yossarian44 ***** válasza:

ma 13:51


Az, amit most linkeltél/idéztél, az elég nagy marhaság, alapból mert azt fejtegeti, hogy nincs fogalma a fizikának az öntudatról. Hát persze, hogy nincs, mivel az öntudat nem is a fizika tárgyköre, hanem biológiai jelenség.


Ez olyan, mintha azért kérdőjeleznéd meg a tudományos illetékességét mondjuk a gyógyászatban, mert a szociológia professzornak fogalma sincs a szabad-gyökökről...


Az, hogy az atomoknak, meg a molekuláknak öntudatok van, az oké, vicces, csak az a baj ezzel az egésszel, hogy valahogy nem ártana bizonyítani is.

2012. okt. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 Antimod ***** válasza:

Yossarian:

Egyelőre a biológiai is feltételezi az öntudatra vonatkozó téziseit. Így ott is bizonyítási kényszer van.

2012. okt. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!