Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Saját lélek-elméletem. Ti mit...

Saját lélek-elméletem. Ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Sokat gondolkoztam azon, hogy miért olyan hihetetlen az, hogy létezik a lélek - fizikai test nélkül is. Elkezdtem agyalni, hogy vajon mi is az a lélek. Ami mozgatja az ember testét; valami ami által érzéseink is vannak, gondolatok, tetteket tudunk végrehajtani. De más dolgok is mozognak, a porszívó szívja a port, a turmixgép megcsinája a finom banánturmixot, a mikró megmelegíti az ebédet. De ezek mind-mind csak akkor mozognak, ha áramot kapnak, a Földből nyert energia által mozognak az elemek, és nekik még érzéseik sincsenek. Mi viszont nem vagyunk láthatólag hozzáközve a Földhöz egy dugón keresztül amiből megkapjuk a mozgató lökést. Akkor hogyan lehetséges, hogy a szervezetünk különállóan élettelen kis sejtjei mégis élnek és egy egységes egészt alkotnak? Mi más tartaná egybe az embert, mint a lélek? Szerintem a lelkünk mozgatja a magában élettelen testünket - és amikor meghalunk ez az energia megmarad. (Mint ahogy már ismert az energiamegmaradás törvénye!)

Mi a véleményetek?



2012. okt. 10. 12:01
1 2 3 4 5
 31/43 A kérdező kommentje:

Alex J. nem együgyű vagyok, csak tudom, hogy hogyan tudok még több dolgot kihozni belőletek, kedves Kommentelők és nagyon tetszik :)


Pietrosol; köszönöm hogy ezeket a kérdéseket feltetted helyettem, mintha csak én kérdeztem volna :D és tetszenek az utolsó mondataid!

2012. okt. 10. 15:33
 32/43 anonim ***** válasza:

@yossarian44:

"egy nagyon szép rendszert modellezhetünk így, úgy hogy semmiféle lélekre nincs hozzá szükség."


És még én is azt mondom, hogy majd idővel teljes lesz az a modell és egy szép zárt - lélek nélküli - rendszert fog alkotni és működni fog...


Ide talán ez a rész illik a könyvből:


"Kényelmességből figyelmen kívül hagyjátok a testetek apró részei között végbemenő, tömeges belső kommunikációt, pedig fizikai lények lévén, bizonyos mértékig más tudatok részei vagytok. Az Énnek nincsenek korlátai. Lehetőségei határtalanok. Tudatlanságotok folytán azonban magatokra vehettek mesterséges korlátokat. Például megtehetitek, hogy csupán a külső egóval azonosultok, és elhatároljátok magatokat olyan képességektől, amelyek pedig a sajátotok. Módotokban áll tagadni, de ez nem változtat a tényeken. A személyiség akkor is sokdimenziós, ha sok ember, képletesen szólva, a háromdimenziós létezés homokjába dugja a fejét, és úgy tesz, mintha nem létezne más.

Néha az „álcázás” szót fogom használni a fizikai világra, amelyre a külső ego reagál, mert a fizikai forma egyike a valóság által magára öltött álruháknak. Az álcázás valóságos ugyan, de mögötte rejlik egy sokkal nagyobb valóság - a vitalitás, amely formát adott neki. Fizikai érzékszerveitek ennek az álcázásnak az érzékelését engedélyezik, mert erre specializálódtak, méghozzá igen magas fokon. A formában rejlő valóság érzékeléséhez más típusú figyelemre, finomabb manipulációkra van szükség, mint amilyet a fizikai érzékszervek lehetővé tesznek.

Féltékeny isten az ego: azt akarja, hogy az érdekei ne szenvedjenek csorbát. Nem hajlandó több dimenzió létezését elismerni, csak azt, amelyben otthon érzi magát, amelyet képes megérteni. Segítségnyújtás volna a dolga, de megengedtétek neki, hogy zsarnok váljék belőle. Ennek ellenére sokkal képlékenyebb és tanulékonyabb, mint amilyennek általában gondoljátok. Nem olyan merev, mint amilyennek látszik. A kíváncsisága például komoly értéket jelent.

Ha korlátozott fogalmaitok vannak a valóság természetéről, akkor az ego mindent el fog követni, hogy meg is tartson benneteket az általatok elfogadott valóság szűk, zárt területén. Ha viszont szabadságot adtok intuíciótoknak, kreatív ösztöneiteknek, akkor azok tágasabb dimenziókból származó tudást fognak közvetíteni, mint amilyet személyiségeteknek az anyag világában leginkább érdekelt része, az ego."

2012. okt. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:

Érdekes elmélet, lehet benne fantázia, bár egy hibát azért javítanék:

A sejt pont hogy az élet legkisebb meghatározott, még önálló működésre képes egysége (hisz ott van pl a rengeteg egysejtű élőlény is).

2012. okt. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 Pietrosol ***** válasza:

Kérdező!


Bocsánat,még nem válaszoltam a kérdésedre!


Egy elképzelt történet:Sietsz reggel a buszra,de az indulást késlelteti,hogy nem találod a kulcsod és nem tudod bezárni az ajtót!Elkezded keresni a kulcsot és közben eszedbe jut,hogy biztosan a párod rakta el,mert Ő mindig pakol!Aztán elkezded hibáztatni,hogy minek kell állandóan pakolni,minek kell belekotorni a TE dolgaidba!Eszedbe jut,hogy el fogsz késni a munkából,még az is lehet,hogy kirúgnak!Közben egyre ingerültebb leszel,rohangálás közben elbotlasz a szobaajtóban hagyott cipőjében,amit dühösen a falhoz vágsz!Egy helyen lepattan a festés a falról és a cipő sarka is kitörik!Ekkor eszedbe jut,hogy lehet,hogy a másik kabátod zsebében hagytad a kulcsot!Benyúlsz a kabátod zsebébe és,láss csodát ott a kulcs!Ráeszmélsz,hogy milyen hülye voltál,de a cipőt és a falat megcsinálni nincs idő!Egész nap azon agyalsz,hogy mit hazudjál a párodnak,emiatt lelkiismeret furdalásod lesz,egész nap ramatyul teljesítesz!


Mi is történt?Ahelyett,hogy elfogadtad volna a helyzetet és a jelen pillanat problémájára koncentráltál volna,hagytad,hogy az elméd ide-oda röpködjön az időben és vélt vagy valós sérelmeken lovagoljon!A gondolataid és az érzelmeid átvették az irányítást,közben lehet,hogy a kezed időnként ökölbe szorult és a gyomrod is megfájdult!


Az egó ahelyett hogy betöltené szerepét és szerszám lenne,irányítani kezd!


Lehet,hogy kicsit túlzó lett,de az ilyen típusú egós megnyilvánulásokat képes vagy tetten érni és már csírájában elfojtani,csupán azzal,hogy figyelmet fordítasz rájuk!Ezzel ahelyett,hogy az egó irányítaná a tetteidet, gondolataidat vagy érzelmeidet a valódi éned,a tudatos én irányít!


A lelkünk egy aktivitást igénylő tárhely,amely összegyűjti az aktivitásból származó energiát és nehéz helyzetekben ebből tudunk energiát meríteni!Amit írtam nagyfokú leegyszerűsítése a léleknek és az energiának,mert ez az energia(életerő) vagy éppen annak hiánya,hiányérzetben vagy kitörő lelkesedésben is megnyilvánulhat!Néha mozgásra,időnként egy erdei sétára vagy csendes üldögélésre,zenehallgatásra késztet,esetleg a nagyon becsontosodott embert a könnyekig meghatja valami!Véleményem szerint ekkor töltődik fel!Mikor sok kitartást igénylő feladat előtt vagyunk,akkor pedig energiát ad(lelkesít),pozitív gondolatok vagy csak simán jó érzés formájában!


Ha eléggé tudatos vagy kiismerheted a lelked működését!Felismerheted a jelzéseit,igényeit és nem veszed ezeket félvállról,hanem a saját érdekedben ápolod!Szép nyelvünk úgy hívja ezt,hogy lelkiismeret!Aki kiismerte annak jó aki nem ismerte ki annak rossz a lelkiismerete,ezért kínlódik!Van aki annak ellenére ismeri a saját lelki igényeit,hogy elfogadná annak létezését,míg van aki elfogadja a létezését,de még nem ismeri működését!


Bocs,hogy ilyen hosszú lett!

2012. okt. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:

Mi is az energia? Hol van? Miből áll? Hogy mérhető?


Az energia is csak egy bevezetett fogalom. Vehetjük számítási trükknek, vagy ismeretlen hatás elnevezésének, vagy akár önkényesen bevezetett, külső (nemlétező) valami bevonásának (ahogy a lélek fogalmával kapcsolatban is utalt itt rá valaki).


Tessék nézegetni: [link]

2012. okt. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:

@Pietrosol:

"Ezzel ahelyett,hogy az egó irányítaná a tetteidet, gondolataidat vagy érzelmeidet a valódi éned,a tudatos én irányít! "


De a poén, hogy ettől még valószínű egyszer majd egy fizikus levezeti az egészet valamilyen függvény eredményeként :D


Egyébként:


Héjjas: A kvantummechanika alapegyenletei és egyes filozófiai vonatkozásai

[link]


30. oldaltól:

A kvantumfizika és az emberi tudat


"Más szóval: az eredeti hullámegyenletben az időszabályos irányban, a múltból a jövő felé folyik, a konjugált megoldást szolgáltató egyenletben viszont az időhaladási iránya ezzel ellentétes, vagyis visszafelé, a jövőből a múlt felé mutat.

Ezt persze el lehetne intézni azzal, hogy ez csupán formális matematikai trükk, aminek nincs fizikai jelentése. Akad azonbanolyan fizikus, aki szerint ennek mélyebb tudományfilozófiai értelme lehet, amely kapcsolatba hozható az emberi tudat működésével is."


Jane Roberts - Az ismeretlen valóság I:


Tested állapota bármely időben nem annyira "múltbeli történelmé"-vel kapcsolatos saját felfogásának eredménye, mint amennyire a jövőbeli valószínűségekre vonatkozó saját felfogásának eredménye. A sejtek prekognálnak. ... az idővel kapcsolatos korlátozott ideáid konceptuális korlátokat okoznak, melyek még akkor is működnek, amikor a fizikai biológiai élet struktúráját veszed szemügyre.

Például: Igazabb azt mondani, hogy az átöröklés a jövőből hátrafelé működik a múltba, mint azt mondani, hogy a múltból működik a jelenbe. Mindenestre egyik állítás sem lenne pontosan helyes, mert a jelened kiegyensúlyozott egyensúly, melyre ugyanannyira hatást gyakorol a valószínű jövő, mint a valószínű múlt.


"Lehetetlen megvizsgálnod egy atomot, egy sejtet vagy bármi mást, kivéve a mostodban. Mert érzéki tapasztalatod olyan időmintát követ, amit meg tudsz érteni, magától értetődőnek veszed, hogy egy sejt például múltjának eredménye, és hogy jelenlegi állapota a múltból keletkezik. A magzat nem azért nő felnőtté, mert a múltból erre van programozva, hanem mert bizonyos mértékig prekognitív módon tudatában van valószínűségeinek, és a "jövő"-ből aztán bevési ezt az információt a múltbeli struktúrába.

A te szemszögedből mindazonáltal egy sejt megvizsgálása nem fogja megmutatni neked ezt, csak jelenlegi állapotát. Abból, amit mondok, nyilvánvalónak kellene látszania, hogy sem a jövő, sem a múlt nincs előre determinálva. Kiegyensúlyozott most-tapasztalatú állásodból módosítod a múltat és a jövőt egyaránt, és ez a módosítás, ez a változás, ez a cselekedet okozza közvetlen érzéki életbeli pontodat."

2012. okt. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 Pietrosol ***** válasza:

Szia ma 19:30!


Lehet,hogy az embert is függvényként akarják ábrázolni!Ezzel éppen alap esszenciáját veszti el a létezés,a végtelent!


Egyébként bírom az ilyen egzakt tudomány meg parapszichológia kifejezéseket!Kísértetiesen emlékeztet a kanonizált és apokrif kifejezésekre!

2012. okt. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 A kérdező kommentje:
Sziasztok kedves Kommentelők! Nagyon örülök, hogy ilyen érdekes dolgokat írtok nekem, az utóbbi jópár kommentetek nagyon tetszenek. Szép és érdekes gondolatokkal találkozhatok általatok :) Ha van még valami gondolat a Lelkünkkel kapcsolatban, szivesen várom azokat!
2012. okt. 11. 08:06
 39/43 anonim ***** válasza:

te vagy az én emberem!


én is így látom


ez az élettelen test (=holt anyag), a lélek eleven erőitől elevenedik meg


a lélek: az, ami megelevenít - ez így van


ha a halált keresik, hadd keressék! te keresd és találd meg az életet! keresd és találd meg Önmagadat!

mert csak AZ VAGY TE!


akik a halál útján járnak: külső képek útján járnak,

nem ismerik a Mester-t


ha képes és alkalmas vagy rá: járd a tudás, megismerés, értelem, önismeret királyi útját!


elvesznek mind, akik nem ismerik!


külső képeket imádván vesznek el! :-)


azt hiszik, hogy istent imádják valójában külső képeket imádnak


fanatikusak ők, a hitük vak és értelem nincsen bennük


zavarosak a fogalmaik

2012. okt. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:

ezeket a gondolatokat kizárólag felelős lényi értelemmel és felelős lényi gondolkodással rendelkező emberi lényeknek ajánlom esetleges megfontolásra:


[link]

2012. okt. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!