Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Saját lélek-elméletem. Ti mit...

Saját lélek-elméletem. Ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Sokat gondolkoztam azon, hogy miért olyan hihetetlen az, hogy létezik a lélek - fizikai test nélkül is. Elkezdtem agyalni, hogy vajon mi is az a lélek. Ami mozgatja az ember testét; valami ami által érzéseink is vannak, gondolatok, tetteket tudunk végrehajtani. De más dolgok is mozognak, a porszívó szívja a port, a turmixgép megcsinája a finom banánturmixot, a mikró megmelegíti az ebédet. De ezek mind-mind csak akkor mozognak, ha áramot kapnak, a Földből nyert energia által mozognak az elemek, és nekik még érzéseik sincsenek. Mi viszont nem vagyunk láthatólag hozzáközve a Földhöz egy dugón keresztül amiből megkapjuk a mozgató lökést. Akkor hogyan lehetséges, hogy a szervezetünk különállóan élettelen kis sejtjei mégis élnek és egy egységes egészt alkotnak? Mi más tartaná egybe az embert, mint a lélek? Szerintem a lelkünk mozgatja a magában élettelen testünket - és amikor meghalunk ez az energia megmarad. (Mint ahogy már ismert az energiamegmaradás törvénye!)

Mi a véleményetek?



2012. okt. 10. 12:01
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:

a tudatosság tudatosságának egysége : milyen gyönyörű!


ISTEN: az integráció legmagasabb foka - milyen igaz!


ha felelős lény vagy: tégy, amit akarsz!


ha nem vagy az: igába a nyakad, míg nem leszel azzá! :-)

2012. okt. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim válasza:
szerintem igazad van. én tudom, hogy van lelkem, nem is értem, hogy a materialisták mit gondolnak saját magukról... rossz lehet nekik.
2012. nov. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:
Nem az.
2012. nov. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!