Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mit gondoltok A Titok című...

Mit gondoltok A Titok című könyvről? Máshogy mondva a Vonzás Törvényéről?

Figyelt kérdés
Csak mert én olvastam a könyvet, megpróbáltam elsajátítani, de minden csak rosszabb lett. Végigcsináltam a kívánságos dolgot, de nem vált be. Pedig hittem be. De utólag belátva és az eddigi élet tapasztalataimmal összevetve, eleve hülyeségnek tartom, hogy tátott szájjal kell várnunk, hogy belerepüljön a sült galamb. Csak hinni kell benne, hogy minden jó lesz, kívánni kell, amit csak akarunk és majd az Univerzum úgyis úgy alakítja. Hát nekem nem ez a tapasztalatom. Nekem eddig mindenért meg kellett küzdenem, csak akkor értem el eredményeket. No de az ezotéria topikba írtam, mert a Vonzás Törvénye valami ilyesmi a könyv szerint. A magam tapasztalata szerint a Nem számítás Törvénye érvényesül az életemben, azaz mindig olyan történik, amire nem számítok (és ez általában negatív).

2014. ápr. 27. 15:12
1 2
 11/17 anonim válasza:
0%

a pasas aki írta megölt vele két embert és ketten öngyilkosok lettek dokfilmben láttam a tv-ben

csk ezt elfelejtik közölni európában

ja és csak két évet ült megint szabadon van!!!!!!!


ne higyj benne

2014. ápr. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Egy nő írta a könyvet, de tudsz linkelni egy forrást, amiben leírják az eseteket?
2014. ápr. 30. 15:24
 13/17 anonim ***** válasza:
34%

Ha még igaz is, hogy valaki emiatt meghalt akkor sem az író NŐ a hibás. Könyörgöm ne úgy képzeljétek már el ezt az egészet, hogy te kitalálsz valamit és rögtön előtted van... Gondolom akik emiatt haltak meg, kb olyan okosságot akartak magukról elhinni, hogy tudnak repülni, aztán mikor leugrottak egy épület tetejéről jééé szétloccsant a fejük, ez hogy lehet?...

Egy előző kérdésnél is írtam: Brian Tracy a Vonzás Törvénye c. hanganyagát hallgasd meg hozzá és megérted (remélhetőleg). Az életben több törvény is van, nem csak a vonzás törvénye, ezért van ami megvalósul és van ami nem.

Egy másik hanganyagában, pedig arról is beszél ha a hitedbe csak egy kicsit is belevésődik a kétely éke, már bukott is az egész dolog. Persze hogy nem jönnek be a dolgok, ha nem is hiszel benne!

Ha valami nem úgy történik ahogy akarod, az nem egyből a bukás/kudarc jele, hanem csak egy visszajelzés hogy ez nem a te utad. És lehet hogy pont ez a kis kellemetlenség fog majd egy nagyszerű, pozitív dolog elé vezetni.

Minden a hozzáállás kérdése! Akit meg tényleg érdekel a dolog, az nézzen jobban utána, és ne ragadjon le a Titoknál..

2014. máj. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

#13: értem, hogy jót akarsz, de rá kell mutatnom a logikai bukfencre:


Ha valamiben feltétlenül hiszel, akkor minden ellenkező bizonyíték dacára is igaznak tartod azt, semmi sem győzhet meg. "Definícióból adódóan" működni fog a vonzás, de bármi más is, ha nincs benned kétely. Úgyhogy ez csak üres mellébeszélés, nem ad semmi pluszt.

Ha hiszel és nem kételkedsz, akkor bármi, minden működik, de ha kételkedsz és logikusan gondolkodsz, akkor nyilvánvaló, hogy a Vonzás csak üres marketingfogás, csupán cukormázzal borított pozitív hozzáállás.

2014. máj. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
76%

#14 Esetleg tudnál erre valami konkrét példát is?

Mert ez hogy dacból csak azért is elhiszem dolog nekem nem tiszta. Ez kb úgy jön le, mintha én hinnék abban hogy láthatatlan emberek vesznek körül (most nem jutott jobb eszembe), miközben egyértelmű hogy nem. Én totál másról beszélek. Hiszem azt, hogy a kitűzött céljaimat elérem, mert képes vagyok rá! A célom az, hogy kint éljek Ausztráliában, ebben mi a lehetetlen? Mit kell ezen megcáfolni, hol van ebben a logikai bukfenc?

Remélem érted mire akarok kilyukadni. Az tény, hogy sokan a film megnézése után, mindenféle hülyeséget talál ki, hogy ezt és ezt akarom. Mondjuk varázsló akarok lenni, hiszek benne stb. Na ezt simán meg lehet cáfolni.

Szóval jó lenne, ha tudnál rá valami példát mondani, hogy te hogyan képzeled el ezt az egészet.


#13 voltam

2014. máj. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia #13-15!

Ezt írtad: „arról is beszél ha a hitedbe csak egy kicsit is belevésődik a kétely éke, már bukott is az egész dolog.”. Ez pont azt jelenti, hogy láthatatlan emberekben hisz valaki, amikor nyilvánvaló, hogy nincsenek :). Ez a logikai hiba:

B. Tracy ezt mondja: ha kétely nélkül hiszel, a Vonzás Törvénye működik.

A valóságban: ha kétely nélkül hiszel, akkor >bármi< működik.

Tehát ez nem jelent semmit, nem támasztja alá a Vonzást, értelmetlen tanács.


„Hiszem azt, hogy a kitűzött céljaimat elérem, mert képes vagyok rá! A célom az, hogy kint éljek Ausztráliában, ebben mi a lehetetlen? Mit kell ezen megcáfolni, hol van ebben a logikai bukfenc?”

Sehol! Ez pontosan így van :). Kitűzöl magadnak célokat, majd megvalósítod őket, ha van motivációd és lehetőséged. Hiszel abban, hogy sikerül, ami erőt ad, cselekvésre késztet, kitartást ad. Ebben semmi hiba. De hol kerül képbe a Vonzás? Hol kap szerepet a titokzatos kozmikus erő, ami teljesíti a céljaidat?

Miért valósulnak meg a céljaid? Azért, mert van megfelelő motivációd (tehát vállalod azokat az erőfeszítéseket, nehézségeket és buktatókat, amik a célod eléréséig előkerülnek), és van lehetőséged (van elég pénzed, időd, kapcsolataid, „szerencséd” stb.). Persze nem kizárólag rajtad múlik, vannak külső tényezők is, amik segíthetnek vagy akadályozhatnak, és nem tudod befolyásolni őket (időjárás, ismeretlen emberek, bármilyen külső esemény). De ebben nincs semmi rejtély, egyszerűen nem rajtunk múlik minden. És hol kerül a képbe a misztikus erő, a Vonzás? Sehol, teljesen nonszensz és szükségtelen. Még ha nem is nézzük magának a Törvénynek az ordító hibáit (most nem térek ki rá), akkor is eleve nem illik bele a képbe, nem magyaráz meg semmit, csak fölöslegesen bonyolít, és ellentmond a józan észnek.

Persze ha hiszel benne, akkor segíthet, mert motivál. Ilyen értelemben „működik” a Vonzás. Ezzel sincs baj, de attól még nem a kozmikus erő segít rajtad, hanem te magad.


Ign.

2014. máj. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

A Vonzás Törvénye vagy a bármi történik lehet egy és ugyanaz is:) Mivel bármi megtörténhet ahhoz hogy elérd a célodat.

Igen az tény hogy rajtam múlik, mivel nem kételkedem benne így meg is valósul az amit akarok és nem is várom a sült galambot. A Vonzás Törvényének pont az a lényege, hogy tegyél is érte és az Univerzum lehetőségek ezreit tárja eléd.

Te hogy tudnád nekem azt megcáfolni, hogy az elért célomhoz vezető út a puszta szerencse és véletlenek sokasága és semmi köze ahhoz, hogy mindezt én magamnak vonzottam be? Mivel nem hiszel benne, így másokkal érvelsz és ráfogod a szerencsére.

De akkor mondok egy másik példát: már több éve mondogatom magamnak, hogy el akarok innen költözni, mert nem vagyok hajlandó ebben az országban dolgozni (a részletekbe most ne menjünk bele, nem arról van szó hogy büdös lenne nekem a munka). A lényeg: most végzek Júniusban a vizsgáimmal, nagy valószínűséggel nem fognak sehova felvenni, mert a szakmámmal kb kitörölhetem a kis fenekem, és itt max csak még egy utolsó nyári diákmunkára van lehetőségem. Na erre jön az a dolog, hogy már hetek óta tervezzük, hogy felvesszük az osztrák és német rokonokkal a kapcsolatot és nyár végén tipli. Már sok minden le is van beszélve csak még egy kis pénzt teszünk félre.

A kérdésem: ez mind a véletlen műve? Hiszen mondtam, hogy nem akarok itt dolgozni, erre jön ez a lehetőség nekünk, hogy pont a vizsgáim után kimenjünk. Addig nem nagyon volt szó semmi konkrétumról hiszen voltak más "remények" is, de a sors úgy hozta hogy továbbléphessünk innét.

Akkor ezt is csupán a véletlennek és a szerencsének köszönhetjük?

Erre válaszolhatod azt hogy részben igen, részben magunknak. Tény hogy mi is kellünk hozzá, de akár azt is mondhatták volna a rokonok/ismerősök, hogy bocsika de nem tudunk segíteni....

Szóval ez a dolog mindkét oldalról cáfolható és nem hinném hogy dűlőre jutunk.

De tudod mit, tegyük fel hogy az egészből egy szó sem igaz, mégis emberek ezreit segítette már. Nekem is hatalmas önbizalmat adtak Brian Tracy hanganyagai és azóta sokkal pozitívabban látom a világot.:) Ezen a végtelenségig lehetne vitázni

2014. máj. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!