Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi lehet ez? (Videó! )

Mi lehet ez? (Videó! )

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Néhány hete láttam (és szerencsére lencsevégre is kaptam) valamit, amiről csak nemrég jöttünk rá, hogy nem szokványos vadon élő állat.

Próbáltam felvenni a kapcsolatot hozzá értő emberekkel, de sajnos sikertelenül. (Egy rokonom hozta szóba a "fanyűvőt", de én nem hiszek az ilyesmikben, csak jobb híján neveztem így a videónál, szeretnék ésszerűbb magyarázatot találni.)

Ti talán tudtok valami ötletet adni, mi lehetett ez.


Itt meg tudjátok nézni a felvételt, a részletes leírás a videó alatt van: [link]


Előre is köszönöm a segítséget!



2016. jan. 9. 16:05
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Tulajdonképpen ez bármi lehet.Alig lehetett látni bármit is,mert nagy volt a köd.

Abban viszont igazad van,hogy nem rendes állat.Semmiképp nem hasonlít őzre,se vaddisznóra... kisebb állatoktól pedig nagyobb.

Ha nem lett volna ilyen nagy köd (de már miért is lehetne bármit látni rajta) akkor lehetne mondani valami ésszerűbb magyarázatot.

Nézd,bármi előfordulhat.Lehet az fanyűvő... már láttak párszor ilyet főként Mátranovákban. :)

2016. jan. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
43%
szarvas
2016. jan. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Szerintem is szarvas, vagy őz. Éppen leugrott az útról az árokba :-)
2016. jan. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi ez, de hogy nem szarvas/őz/vaddisznó, az tuti. van egy pillanat a lassításban, mikor elég élesen látszik a körvonala.

a legfurább az első végtagja. hosszabb a felkarja, mint a legtöbb állatnak, inkább az emberére hasonlít.

kérdező, nem tudtad megsaccolni hogy kb. mekkora lehetett?

2016. jan. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim válasza:
100%
Hát ez egy emberre hasonlit. Szerintem valami majomféle lehetett..
2016. jan. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Igen, sajnos nagyon sűrű köd volt. De nem lehet, hogy pont ezért bújt elő? Ki mert jönni a nyílt terepre, ahol nem takarja a növényzet.

Elnézést, hogy csak ilyen minőségű. Telefonnal készült, de talán a kinagyítás segít kicsit értelmezni.


Valóban, a rokonom is váltig állítja, hogy mások is láttak már ilyesmit a Mátrában meg a mi környékünkön is..... Nem tudom, mit higgyek.


Szarvasra gondoltam én is, de túl hangsúlyosak a végtagjai a testéhez képest. Nem olyan zömök, inkább nyakigláb.



Nem tudom a méretét pontosan, de nagynak tűnt ahhoz képest, amilyen messze volt. Négykézláb nem is akkora talán mint egy őz, de ahogy leugrott az útról, mintha fel akart volna egyenesedni, vagy nem is tudom... Úgy szerintem elég magas lenne, ember méretű.


Majomféle? A mozgása alapján nem lenne lehetetlen, vannak amik ilyesmi módon ugrálva közlekednek. (ennek nincs farka, vagy nagyon vékony. Vagy csak pont nem látszik) Bár tudtommal azok kisebbek, és persze nem élnek Magyarországon... A győri állatkert van a legközelebb, de onnan nem szökött meg majom, annak nagyobb visszhangja lett volna.

2016. jan. 9. 18:19
 7/22 anonim ***** válasza:
4%
Szerintem valami telefonos kamerás applikáció amivel be akarod etetni a lemingeket.
2016. jan. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok hozzáértő, de elmondom a véleményemet. Nos, először, amikor megnéztem, majomra emlékeztetett. Ahol a legjobban látszik, ott úgy ugrik, hogy nagyon előre van dőlve a teste, mármint közel vízszintesen. Ebből arra következtetek, hogy négykézlábon jár, de 2 hátsó lábáról ugrik. Viszont amikor leér a földre, akkor 2 hátsó lábára érkezik, ugrás közben mellső lábait (karjait) előrerántotta. Majd ugrás után leereszkedik. És az ugrás elején is olyan pózban volt. Valami majomfélének nézem, hogy nem szarvas, vagy ilyen vadállat, az 100 % biztos, emberszabású. Ilyen misztikus élőlények mindig úgy jönnek elő, hogy csak éppen hogy lencsevégre lehet őket kapni. :D
2016. jan. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Van egy szép szigetközi mondás, Darnórú/Öttevényrű még macskát se! Lehet pont ez az oka :D
2016. jan. 10. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Telefonos applikáció? Mondd el mi az, és varázsolok még 10 ilyet! :D


8.: Köszönöm a részletes elemzést! Valóban, nekem is pont ilyesmi az érzésem a mozgásával kapcsolatban. Kicsit, mintha nem tudná eldönteni, 2 vagy 4 "lábon" járjon-e

Igen, elég bosszantó, hogy nem jobb a felvétel, de ha belegondolunk, pont a rejtőzködő életmódú állatokról tudunk a legkevesebbet, ezért tűnhetnek "misztikusnak", mint pl. véznaujjú maki. A kacsacsőrű emlősről is azt hitték a felfedezésekor, hogy hoax.


Hát, lassan 3 évtizede lakom itt, de még nem hallottam ezt a mondást. Egyébként lehet benne igazság :D

2016. jan. 10. 09:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!