Kezdőoldal » Ezotéria » Jóslás » Volt már olyan jós, médium,...

Volt már olyan jós, médium, vagy bárki más, aki ellenőrizhető körülmények között bizonyította képességének valódiságát?

Figyelt kérdés
Valamelyik híres amerikai, vagy más parafenomént esetleg leteszteltek már? Mi lett az eredménye? Vagy más teszteléseknek mi lett az eredménye?
2014. máj. 27. 19:57
1 2
 1/17 anonim válasza:
Hát szerintem próbáld ki a Budapest tv-t! Tuti bejön!
2014. máj. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
67%
Akinek megvannak a képességei, amit gyógyításra használhat, az nem ugrál a tv-ben.
2014. máj. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
33%
Ilyen nincs. A trükköket nem lehet letesztelni.
2014. máj. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
Én csak vicceltem -_- Látom nem érted a poént
2014. máj. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
65%

Az a baj, hogy olyan is volt, aki azt bizonyította, hogy az ellenőrizhető körülmények átverhetők.


Az biztos, hogy a legszőrösebb szívűnek tartott JREF Million Dollar Paranormal Challenge-en még nem ment át senki. Pedig voltak jelentkezők.


Millió dollárnyi matéria még az elvakultabb spiritualistáknak is szép kis summa. :)

2014. máj. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
nina kulagina
2014. máj. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Nos, nem tudom miért zárná ki az, hogy akinek megvan ez a képessége mutogatja magát a TV-ben. De annyi embert hallottam, hogy olyan dolgokat mondott meg neki a múltjából, amit nem tudhatott volna egyébként. Meg a youtube-on láttam néhány TV részt amiben ilyenek megmondták a személy élettársának nevét, korát, meg olyasmiket, amiket cold-reading-ből nem lehetett volna. Persze én úgy gondolom, hogy az is mind csalás, de soha nem lehet tudni.


Ezért vagyok kíváncsi arra, hogy a letesztelt médiumok milyen eredményekkel szerepeltek.

2014. máj. 27. 21:11
 8/17 anonim ***** válasza:
Szia! Hát én komolyan mondom még nem hallottam ilyenről nekem az a véleményem, hogy mindegyik kókler viszont örülnék annak, ha tévednék.
2014. máj. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

James Randi díja tényleg jól mutatja a helyzetet :)

Sok kísérleteket végeztek az elmúlt évtizedekben, gondosan a csodadoktorok által megfelelőnek tartott körülmények között. Magyar nyelven is megvan több kísérlet leírása szkeptikus lapokon (lusta vagyok megkeresni, rád vár) de még saját is van pár, például:

[link]

[link]

De hogy a kérdésre is válaszoljak, objektív körülmények között, vaktesztben a csodadoktorok, parafenoménak, stb. találati eredményei megfelelnek a véletlenszerű eloszlásnak, vagyis csalók.

2014. máj. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező: manapság az internet világában szerintem a ruhaméreteid is meg tudná "érezni", annyi információt osztunk meg magunkról. Bárki bármit mond, az az 1 millió ott csücsül, pedig sokan futottak neki már... anno Banachek is átverte a tudósokat, az nem nagy cucc, JREF az igazi teszt.
2014. máj. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!