Kezdőoldal » Ezotéria » Jóslás » Volt már olyan jós, médium,...

Volt már olyan jós, médium, vagy bárki más, aki ellenőrizhető körülmények között bizonyította képességének valódiságát?

Figyelt kérdés
Valamelyik híres amerikai, vagy más parafenomént esetleg leteszteltek már? Mi lett az eredménye? Vagy más teszteléseknek mi lett az eredménye?
2014. máj. 27. 19:57
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
65%

Volt már nagyon sok kísérlet.


Igen NAGYON SOK csaló van.

De a sok csaló ember mellett vannak olyanok, akiknek vannak különleges képességeik.


Voltak tesztek amik felemás "sikerrel" végződtek.

Például a "röntgenszemű" Natalja Gyemkina a japán utazása során sikeresen elvégezte a kísérleteket, míg Amerikában elbukott - igaz épphogy csak. ( a 7 tesztből 4.et végzett el sikeresen, az 5 volt a minimálus határ).

Na ilyenkor mi van?


Szerintem akiknek van valamilyen "különleges képessége" nem tudja teljesen kihasználni és kontrollálni sem. Mert saját maga sem tudja meghatározni, hogy is működik ez.


De a magyarok között ott volt Kele János, akit a rendőrség alkalmazott, mindig sikerrel. Sőt, maga vállalkozott kísérletekre, külföldön is és sikeres volt.

[link]



A "JREF Million Dollar Paranormal Challenge" meg nem etalon. Attól, hogy van valakinek valamilyen képessége miért kellett volna erről hallania? Egy amerikai lehet hallott merő véletlenül, de mondjuk egy indiai??

Én már 15 éve foglalkozom ilyen témákkal minimum, de én is jó ha pár hónapja olvastam véletlenül a wikipédián.


Lehet van egy gyógyító vagy egy látó valahol a világban, aki soha az életbe nem kért pénzt a gyógyításaiért és mindenhol segített ha arra kérték, de a büdös életbe nem hallott James Randiról.


George Adamski

2014. máj. 27. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
65%
Tarot jós vagyok. A bizonyítékaim arra, hogy értek ahhoz amit csinálok....az ügyfeleim visszajelzései. Amikor olyat látok, hogy még ők maguk sem hiszik el, hogy valóban ez lesz...de aztán mégis úgy történnek a dolgok..... Nem 100%-ban. Olyan jós , médium, guru, látnok...nincs a világon, aki mindig mindenkinek 100%osan tutit mondana. Kb 80%-ban jönnek be a dolgok, amiket látok a Tarot kártyám segítségével. Elégedett vagyok...és azok is, akik hozzám fordulnak útmutatásért. Nekem ennyi elég.. :)
2014. máj. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
27%

Nem. Korrektül kivitelezett kísérleti körülmények között (ami nem is olyan egyszerű) minden jós, látnok, médium és bármilyen misztikus, paranormális jelenség vagy képesség megbukott és megbukik.


#12: az a 80% nem azért van, mert 80%-ban igazad van, hanem azért, mert az emberek hibásan gondolkodnak, pl. elfogadják az általánosításokat, megerősítési torzításnak esnek áldozatul és hasonlók. Korrekt teszten ugyanúgy azonnal elbuknál, mint mindenki más.

2014. máj. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
0%
:D Nem buknék el. De eszemben sincs meggyőzni téged, vagy bárki mást arról....hogy ez valóban működik! Csak éppen nem mindenki képes használni ezt a tudást...pedig lehetne..............
2014. máj. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
49%

olyanokkal nem kell foglalkozni, mint a 13as, 74%os!

még ha előtte is történik valami megmagyarázhatatlan, még azt sem hinné el.

elkönyvelné véletlennek!

kivételesen egyetértek adamski hozzászólásával is, akit írt magyar léleklátót, egyik leghíresebb magyar, aki ezzel foglalkozott, bár most is van olyan aki híresebb mint ez az ember, de még vele nem foglalkoznak újságok, és tv műsorok,nem úgy mint annak idején Kele úrral!

de akit ismerek és jósol, pontosabban kettő is volt, de az egyik meghalt, olyan dolgokat jósolt meg, amiket nem is gondoltam volna.

tőlem független jóslatok, magyarul nincs az amit a pszichológiában felemlegetnek, hogy önbeteljesítő jóslat!

pl elmentem hozzá, és csak annyit mondott a néni, hogy uram, most már az ön élete előttem egy nyitott könyv, és kiterítette a lapjaimat, azt mondta ezek a lapok most mesélni fognak.

és amit elmeséltek, azt nem kívánom senkinek!

bármire tudta a választ, rokonságból, ismeretségből, pedig akkor voltam nála először!

ezt soha nem fogja megérteni egy szkeptikus.

és nem tévedett a néni.

pedig az elején tesztelgettem, de szólt is hogy nyugodtan csináljam, mert akik először vannak nála, ált ezt szokták csinálni, majd miután belátják, hogy tényleg tudja az emberről az egész életét, ált rátérnek arra, amit pontosan tudni szeretnének!

2014. máj. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

#14: kedves egészségedre. Jósolgass csak, ha van rá igény. De amúgy megbuknál.


#15:

>még ha előtte is történik valami megmagyarázhatatlan, még azt sem hinné el.

elkönyvelné véletlennek!


Kitűnő szalmabáb-érvelés. De sajnos nem egészen igaz. Én egyszerűen csak racionális magyarázatokat keresek, és nem kajálok meg minden izgis, misztikus butaságot, amit elém raknak. Nem hiszem, hogy érted a különbséget, a szöveged alapján nem érzem úgy, hogy akár csak közel egy szinten lennénk.

2014. máj. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

"Nem hiszem, hogy érted a különbséget, a szöveged alapján nem érzem úgy, hogy akár csak közel egy szinten lennénk."


Mert te aztán piszokul jól érvelsz a személyeskedéseddel.


"Nem. Korrektül kivitelezett kísérleti körülmények között (ami nem is olyan egyszerű) minden jós, látnok, médium és bármilyen misztikus, paranormális jelenség vagy képesség megbukott és megbukik. "


Ha elolvastad volna amit írtam, talán feltűnt volna két név. Na azokat csemegézgesd és járj utána. Meglátod, hogy jópár helyen átmentek a teszteken. Sajnos úgy látom azonban ezeket NEM akarod észrevenni és a szőnyeg alá söpröd.

De örülök, hogy előre leírtad mindegyik megbukik vagy megfog. Netán te magad is jós vagy? :)


George Adamski

2014. máj. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!