Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Milyen könyvet tudtok ajánlani...

Milyen könyvet tudtok ajánlani, amiből tényleg is lehet valamit tanulni ?

Figyelt kérdés
Lehetőleg magyar nyelvű...

2022. dec. 4. 23:49
 1/7 anonim ***** válasza:
2022. dec. 5. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Kólauborkával ***** válasza:
64%

Bárnelyik matek/analízis könyv.

Pólya Györgynek nagyon jó könyvei vannak és Obádovicsnak is.

2022. dec. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Grimfox ***** válasza:
Ez attól függ, mit szeretnél tanulni. Vannak témák, amikben nincsenek hiteles könyvek, és vannak, amikben vannak hiteles könyvek, csak nehéz őket megtalálni a sok haszontalan könyv között. Angyal témában a Zohár, és Raziel arkangyal könyve lehet az, ami érdekelhet, démonológiával kapcsolatban még nem láttam olyan könyvet, ami hiteles lenne, és ez jó is így, mágia, és okkultizmus területén a "Mágia, és okkultizmus az európai gondolkodásban" egy jó kezdő mű, amit követhet Várkonyi Nándor Varázstudomány című kétkötetes műve, és haladóbb olvasóknak a Corpus Hermeticum, ideális esetben a hermit kiadó fordításában és kiadásában, kommentárok nélkül, csak a nyers szöveg.
2022. dec. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%

Én nem ezen a vonalon mozgok, de találkoztam nemrégiben egy "Atlantiszi Mágia" című könnyvel, és meglepett milyen jó gyakorlatok vannak benne, és mennyire hitelesen ír dolgokat, - bár csak felszínesen olvastam.

Azt most nem tudom biztosan hogy magyar vagy angol volt, scribd-en futottam bele.

2022. dec. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Grimfox ***** válasza:
Wictor Charon érdekes dolgokat ír, valóban szertartásos mágiáról szól a könyve, de a címnek nem sok köze van a tartalomhoz. Azzal a mágiával, ami az Arlantiszi Mágiában van, egy civilizáció nem jut olyan magasra. Az inkább kabbala, középkori mágia, és némi new age keveréke még abból a korszakból, amikor a new age nem fordított ki teljesen mindent. Érdekes olvasmány, érdemes lehet elolvasni, de nem szabad tényleg atlantiszi eredetűnek gondolni.
2022. dec. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat és könyv ajánlásokat.
2022. dec. 5. 16:06
 7/7 anonim ***** válasza:

Picatrix-szal kezdhetsz.

Jobb, mint a Charon-ok.

/Sokkal kevésbé zavaros./

Jelzem: Elég komoly.

2023. ápr. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!