Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Mitől lehetett régebben ez a...

Mitől lehetett régebben ez a furcsa érzésem?

Figyelt kérdés

Még fiatalabb koromban, főleg tizennéhány évesen és korábban, elég gyakran támadt minden előzmény nélkül olyan intenzív érzésem, hogy "idegen" vagyok saját magam számára, mikor pl a tükörbe néztem egyszerűen nem magam láttam, vagy nem is tudom pontosan megfogalmazni... mintha egy idegen nézett vissza volna a tükörből, nehéz körülírni mert már rég volt. Olyan villámcsapásszerű érzés volt, ami amilyen hirtelen jött aztán olyan gyorsan el is múlt.

Néha olyan is volt,hogy bizonyos testrészeim, végtagjaimat éreztem idegennek, mintha nem az enyémek lennének, nagyon fura érzés volt. Ezek mitől lehettek?


2016. febr. 21. 23:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
16%
Hormonok, azok a rohadt hormonok!
2016. febr. 22. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nekem is volt/van ilyen érzésem. Én sem tudom mi lehet az. 25/F.


#1.. Hormonális tultengésnek, rendellenességnek vagy mittudom én nincs köze a dologhoz. Szerintem az agyi aktivitásnak, vagy neurológiai cuccoknak van köze a dologhoz.

2016. febr. 22. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

#2 daijoubu?

Lássuk csak. Fiatal tizenéves nem tudja kicsoda, idegennek érzi magát a testében és mást lát a tükörben, mint amit látni akarna. Tudat alatt vagy tudatosan nincs megelégedve magával, ugyanis sokan hazudnak saját maguknak is. A hormonváltozás érzelmi változást is jelent. Ezen mindenki átmegy ki így ki úgy, de mindenki átmegy. Ilyenkor instabil lesz az ember, bár én nem sokat tapasztaltam ebből, mert a halál fiaként nem kell olyasmivel foglalkozom, mint a felnőtté válás vagy az öregedés. :D 25/F te problémád is hasonló lehet. Nem vagy megelégedve saját magaddal, nem fogadod el saját magad, ezért vagy idegen önmagadnak. Ez gyakori egy személyiségváltozásnál.

2016. febr. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
#3. Igazad lehet ebben a személyiség változásos dologban, és hogy az ember nem képes elfogadni magát olyannak amilyen lett. Most mondok egy érdekes dolgot: Nálam szerintem azért van ez a tükrös probléma, mert egy jó ideje eléggé visszahúzódott életet élek, nem járok ki otthonról, sokat csalódtam az emberekben, nem bízok senkiben, nem vagyok kiváncsi senkire. Még magamra sem. Az embereket háttérbe szorítottam, és ha lehet, nem is akarok kapcsolatot teremteni velük. Szerintem ez áll a tükör-problémám hátterében.
2016. febr. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, lehet valami ebben a személyiségváltozás dologban, de igazság szerint akkoriban annyira nem foglalkoztatott, hogy milyen vagyok ill. milyen akarok lenni, ez a fura "idegen" érzés teljesen spontán jött, volt h semmi bajom nem volt tökjól éreztem magam és hirtelen csak úgy bevillant az érzés. Persze lehet tudat alatt mégis volt valami zavar de ezt már nem tudnám megmondani így visszamenőleg.

Arra is gondoltam, ami lehet baromság, mivel én nemigazán hiszek ilyesmiben, de ez részben megmagyarázná a dolgot: ha létezik reinkarnáció, akkor ugye a lelkem új testben született meg, és mostani életem korai éveiben még nem tudta annyira "megszokni" az új testem ezért a lelkem néha még nem érezte sajátjának. Bár mondom ez csak egy felvetés mert nem igazán hiszek ilyesmiben (bár nyitott lennék rá, ha helytálló bizonyítékokat látnék), ennek ellenére ez az eshetőség is megfordult a fejemben, mert végül is ez megmagyarázná a dolgot.

Ha ez számít valamit, akkor amiatt is gondoltam erre, mert jelenleg is küzdök önértékelési zavarokkal, de azóta egyszer sem volt semmi ehhez hasonló fura élményem. Sőt szerintem mostanában sokkal rosszabb időszakaim vannak, mégsincs ez az érzés.

2016. febr. 22. 15:35
 6/12 anonim ***** válasza:
2016. febr. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Önmagadnak mondasz ellen!

"...gyakran támadt minden előzmény nélkül olyan intenzív érzésem, hogy "idegen" vagyok saját magam számára..."

"...igazság szerint akkoriban annyira nem foglalkoztatott, hogy milyen vagyok..."

.

Nem foglalkoztatott az intenzív érzésed? Mitől volt akor intenzív?

Ha kkor nem foglalkoztatott valami, miért foglalkoztat most, hogy akkor mi nem érdekelt?

2016. febr. 29. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy ellentmondásnak tűnik első olvasásra, pedig nem az. Épp ezért volt furcsa érzés, mert ez nem tudatos volt, hanem hirtelen minden előzmény nélkül, szóval nem úgy volt, hogy előtte órákig álltam a tükör előtt és azon gondolkoztam, ki is vagyok? Hanem egyszerűen csak úgy jött, épp úgy, mint mikor az ember beüti a kezét és a fájdalom azonnal jelentkezik, de előtte nem gondolt arra, hogy vajon milyen érzés lenne, ha beütném a kezem. És teljesen másfajta érzés volt, mint mikor azon gondolkozom, elég jó vagyok-e, megvagyok-e elégedve magammal, egyszerűen nem tudom megfogalmazni.. tényleg csak ahhoz tudom hasonlítani, mintha a lelkem nem ismerte volna fel a testét, amibe be lett zárva, nem a "sajátjának" érezte.
2016. febr. 29. 23:40
 9/12 anonim válasza:
Ugyanezt éreztem. A mai napig nem tudom, hogy miért.. Nagyon durva volt. Vagy pl. azt, hogy haza felé menet az iskolából, mintha nem ez lenne a valóság, mintha egy mesevilágba járnék. Úgy éreztem magam mint egy drogos. De nem tudom, mert nem próbáltam ki soha a drogot. Általános iskolába jártam még akkor. Nagyon megijedtem, és alig vártam, hogy kijöjjek ebből az állapotból, és idővel elmúlt, aztán újra-újra visszajött ez az állapot. Meg ugyanúgy éreztem, ezt a "nem az én testem ", ide csak be vagyok zárva, dolgot... Igazából csinálhattam bármit a kezemmel, olyan volt, mintha nem én irányítottam volna. Szörnyű volt, de közbe izgalmas. Akkor megijedtem, mert nem értettem, ma már örülnék neki ha újra visszajönne ez a "képesség".
2016. márc. 7. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Nekem is volt sokszor olyan érzésem a tükörben hogy egy idegen embert nézek, kb. 15-16 éves koromtól viszont mér egyszer se volt. De velem általában akkor volt amikor nagyon elvoltam gondolkodva, ,,alfába" voltam. Végtagjaimmal soha nem voltam így.
2016. márc. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!