Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Mit lehetne tenni, hogy sosem...

Mit lehetne tenni, hogy sosem jöjjek vissza?

Figyelt kérdés

Hiszek a reinkarnációban,de szeretném,ha nem születnék soha többé ide.És máshova sem.

Mi lenne a teendő a karma csökkentésén kívül?



2012. aug. 11. 14:43
1 2 3 4 5 6 7
 61/67 anonim ***** válasza:
Te meg ha nem akarsz élni, nem kötelező.
2012. aug. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/67 A kérdező kommentje:

"Te meg ha nem akarsz élni, nem kötelező."


Uncsi vagy

2012. aug. 14. 15:06
 63/67 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy untatlak :( Pont, hogy fel akartalak dobni, ha már annyira unalmas a nyári szüneted fiacskám, hogy ilyen kérdéseket teszel fel. Mert mint írtam, ha komoly lenne a kérdés, akkor nem foglalkoznál velem.
2012. aug. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/67 anonim ***** válasza:
Szia kérdező! Én bírlak. Sajn mikor jobban elgondolkodom hogy mi folyik itt a világon akkor én is elhúznék innen... Régen én is úgy gondoltam hogy csak egy élet van.. De aztán jött valaki (nem szerelem) aki miatt meggondoltam magam és szerintem is van reinkarnáció..Sok barom akik irták h halj meg.. ezt nem lehet igy letesztelni.. Idióták.. Amugy sajnállak.. Nem irsz privit nem tom miről.. De ha van reinkarnáció akkor te csabdába kerültél mert ha ezt te amit irtál véresen komolyan veszed, akkor valszinű az a feladatod h ezt a felfogást megváltoztasd.Csakh még akk sem nyersz egyből, mert le is kell utána élned az életed.. ezt amiben élsz.Na többiek mostmár le lehet szálni róla!! Amúgy szerintem úgy lennének jók az ilyen kérdések, ha minden kérdésre, az azonos hitűek válaszolnának..
2012. aug. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/67 anonim ***** válasza:
Szép előző, hülyítsd el még jobban szegényt :D
2012. aug. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/67 anonim ***** válasza:

Az utolsó előtti hozzászóló nem mond nagy hülyeséget, de ő sem a legpontosabb formában fogja fel a dolgot.


reinkarnáció van. ezen lehet vitatkozni, le lehet hülyézni, attól függetlenül aki képes elszakadni attól a csőlátású ateista világképtől amit belénk erőszakoltak, az elismeri a reinkarnációt.

szívesen leírom az egész folyamatát, de itt ez nem volt kérdés, szóval nem terelem a szót. ha érdekel, írj privit és szívesen elmondom az én "állásfoglalásom, véleményem".


(az ne olvassa tovább, aki csak a csomót keresi a kákán)

kérdező, hogy megértsd a "problémád" forrását, máshogy kell a világra nézned. a reinkarnáció lényege a tapasztalatszerzés. valószínűleg neked is volt már egy "régebbi" földi életed. ha ebből indulunk ki, akkor te már meghaltál legalább egyszer. de most mégis itt vagy. ez azért van, mert előző életedben valamit elrontottál, hülyén, tudatlanul viselkedtél, azért vissza kellett jönnöd, hogy tapasztalatot szerezz, tanulj. tudni fogod, hogy mi az a dolog, amit át kell élned, csak nyitott szemmel járj a világban. ugyan akkor nem kell azon agyalnod állandóan, hogy megtaláld ezt a dolgot, elég ha emberségesen viselkedsz egész életedben, és úgy megszerzed a szükséges tapasztalatokat, hogy szinte észre sem veszed. itt mosódik össze a reinkarnáció és a kereszténység (vagy mondjam inkább, hogy magyar őskereszténység?). ugyanis akár hiszed, akár nem, Jézus beszélt a reinkarnációról. ha olvastál már bibliát, akkor te is megbizonyosodhatsz (keresztelő szent jános reinkarnációját megemlíti az újszövetség. ha nem hiszed, olvasd el.)


szóval nem szeretnél visszajönni? akkor máris van egy dolog, amit meg kell tanulnod, át kell élned, tapasztalnod kell: a boldog élet. ha nem akarsz ide születni, akkor félsz az élettől(?). amíg ez nem változik, bizony vissza fogsz jönni ide újra és újra. ez nem büntetés. az élet inkább ajándék, amit mi, emberek vállaltunk el, nem kényszerből jövünk vissza ide.


karma csökkentése? a karma nem létezik, de ha létezne, akkor hogy lehetne csökkenteni? mivel a karma nem egy fizikailag létező dolog lenne, így azt nem mérhetjük, nem korrigálhatjuk, nem növelhetjük, és nem CSÖKKENTHETJÜK. nem létezik fizikailag, így lehetetlen befolyásolni fizikai módszerrel.

de mint mondtam nem létezik. legfeljebb saját magad foghatod fel karmának: a te lelked felel a saját sorsodért, te irányítod tudat alatt az életed változását.


tehát a kérdésre válaszolva: a teendő az, hogy ne félj (bármitől is félsz, mert igenis félsz, te is tudod ezt)

próbálj emberséges lenni minden élethelyzetben és furcsa mód boldog életed lesz. ha a reinkarnációban hiszel, akkor hiszel jézus szavaiban is, hisz ő mondta azt a bizonyos mondatot, hogy a halál után ne reinkarnálódjunk (ez durván volt megfogalmazva :D ) hanem az életünk folyamán elég tapasztalatot szerezve visszatérjünk a paradicsomba, mennyországba.


csak próbáltam ésszerűen érvelni és válaszolni a kérdésre. ha nem tudtam segíteni, bocsánat.

2012. aug. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/67 anonim ***** válasza:

az előző válaszoló vagyok. talán néhány embernek hiányozhat az a bizonyos mondtad, amit jézus mondott és elfelejtettem leírni. bár elég egyértelmű,de mégis leírom:

csak azt adj másnak, amit te is szeretnél, hogy adjanak neked.

ennyi a törvény.

2012. aug. 22. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!