Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Te ezt a Titok c. filmben...

Te ezt a Titok c. filmben bemutatott kvantuminterpretációt valóban érted?

Figyelt kérdés

Zoltánkvantumfizikus kérdése :


A Titok c. filmben a már korábban bevonzásként ismert jelenség lett mgyarázva, mely a modern kvantumfizikai eredményeket öszegzi, annak a tudatosságra összegzett hatásaival.


Van az elhíresült úgynevezett kétréses kísérlet, melyet nem írok le, szerintem mindenki ismeri, a magyarázatott senkisem képes megadni anélkül, hogy a részecskék tudatát vagy a megfigyelő tudatát ne venné figyelembe ! Ezt tudományegyetmeken tanítjuk. Te ezt érted-e ??? fontosak a következményei a kvantumfizikának az életedre, a gondolataidra. Ha nem értenéd egy másikkérdésben vagy itt kifejtem, bár nem egyszerű felfogni !! Érdekel-e?


Következmények :


1 - Pont ez a lényeg, hogy egyébként azonos körülmények esetén is eltérő az eredmény, és pusztán attól függ, hogy megfigyeljük-e vagy sem!


Másként viselkednek a kvantumrészecskék ( foton,eletron, atomok, molekulák illetve amilyen kövér ma Schrödinger macskája)


2 - A megfigyelő tudatossága komoly szerepet játszik az eredmény tekintetében ! Ugyanis, ha megfigyelünk valamit akkor az részecskévé válik, ha viszont nem, akkor anyagtalan hullám. Ez nagyon fontos !


Ha megfigyeljük őket részecske, ha nem akkor hullám.


3 - Egy másik kevéssé ismert anomália, az hogy a pontszerűnek gondolt kvantumrészecske (elektron, foton, atomok) amikor két résen átmennek úgy hoznak létre hullámnyomot, hogy egyenként kilövés után, egyenként becsapódva tudniuk kell, hova érkezett az előző és ahhoz képest érkezik az ernyőre ő is. Különben nem lenne ez a hulláminterferencia nyom. Itt a lényeg, hogy az eddig materalista alapon elképzelt részecskéknek megjelenik a tudatuk !


Egyébként ezt tanítják fizikusoknak tudományegyetemeken. Benne van tankönyvekben is, ajánlott elméleti fizika könyvekben. Te is elolvashatod magyrul is, ha nem hiszed, le tudom írni ezt melyik oldalon hol találod meg !!


Ennek ellenére ezt kevesen hiszik, mert kevesen értik meg. http://www.youtube.com/watch?v=4M3druhbPU0


*


Akadhatnak valakik, akár zseniális fizikusok, akinek a kíváncsisága ezek után sem nyugszik meg ; Vajon miért van így mindez? Miféle mechanizmus áll e dolgok mögött?


Senkinek sem sikerült, semmiféle mechanizmust találnia a törvény mögött. Senki sem képes ezt a kétréses kísérletet sem jobban megmagyarázni, mint ahogyan magyarázatként felvázoltam az ímént. A tudat mint, új materalizmustól eltérő spirituális fogalmát kihagyva NEM LEHET MEGMAGYARÁZNI !!!!!


A kérdés az, hogy érdekel-e, miért került elő ennek az un. kvantum tudatnak a bevezetésének szükségszerűsége ? Érted-e mi a kísérlet fúrcsasága? érted-e miért nem lehet a tudat, mint új fogalom nélkül értelmezni eme kíséreletet ? Érted-e, azt hogy a kvantumrészecskék, miért nem a korábbi materialista tulajdonságokkal jellemezettként viselkednek ? Ha van érdeklődés és igény, szívesen levezetem matematikai apparátus nélkül PUSZTÁN LOGIKAI SZINTEN !!!!


ui: A kvantumfizika és a kísérlet csak egy materializmuson felüli, egy spirituális típusú tudat bevezetésével magyarázható



2014. júl. 31. 16:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%

Zoltán, szerintem senki nem tudja, hogy te vajon melyik piacon vetted a diplomádat (ha egyáltalán van olyan neked), de az biztos, hogy egyetlen egyetemen sem tanítják azt, hogy a részecskéknek tudatuk lenne.


A megfigyelő tudata már kényesebb kérdés, de a dekoherencia-elméletek "feltalálása" óta tudjuk, hogy nem szükséges annak a környezetnek tudattal rendelkeznie, amellyel a mikroszkopikus rendszer a mérés során összefonódik. Az összefonódás után a teljes rendszer állapota egy kevert állapot lesz, amelynek az részrendszere, amely az eredeti mikroszkopikus rendszert képezte az összefonódás előtt, egy adott ún. pointer állapotban lesz. Ez így lesz akkor is, ha ember ezt nem látja. Vagy talán azt hiszed, hogy ha úgy nyitod ki a dobozt, hogy senki nem látja, hogy Schrödinger macskája él-e vagy hal-e, akkor szuperponált állapotban marad addig, amíg rá nem pillantasz?

2014. júl. 31. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
93%

Remélem az világossá vált számodra, hogy a kétrés kísérletben, a te elméletedet figyelembe véve, mindkét állapotot megfigyelte egy "spirituális típusú tudat" (csak zárójelben: amikor nem volt ember, de külső tudat figyelt, akkor is hullámfüggvény volt). A kísérletből csak az derül ki, hogy mi emberek mit látunk ha megfigyelünk.


Kerüld a matematikát, logikát és főleg a kvantumfizikát.

2014. júl. 31. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem a hülyeséged olyan erős, hogy nemlétező tudatot teremtett a részecskéknek.


De rájöttem, hogy te nem kvantumfizikus vagy, és nem is Zoltánnak hívnak.

Te Zoltánkvantumfizikus vagy. Ez a kvantumfizikának egy másik ága, a lényege hogy vadabbnál vadabb baromságokat találnak ki, összetrollkodva ezt a kategóriát. De csak pusztán logikai szinten.

2014. aug. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok kvantumfizikus.. de ez a tudatos részecske nekem is szemet szúrt. Az interferenciakép egy valószínűségi hullámnak megfelelő ábrája a becsapódott részecskéknek - ahol sűrűn vannak, oda egyszerűen nagyobb valószínűséggel érkeztek a részecskék, mint ahol ritkábban vannak.

Tegyük fel, feldobok egy érmét és az fej lesz. Ha ezután mégegyszer feldobom, az előző dobástól függetlenül lesz 50-50%-ban fej vagy írás, nem befolyásolja az előző eredmény, nem lesz nagyobb esély az írásra amiért korábban fej volt. Sokszor elvégezve ezt az egymástól független kísérletsorozatot azt az eloszlást kapod, hogy a dobások 50%-a fej, 50%-a írás. Ehhez nem kell tudniuk egymásról az eseteknek. Ugyanígy az interferenciaképet alkotó részecskéknek sem.

2014. aug. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
90%

#7 Jó meglátás a zoltánkvantumfizika a kvantumfizika azon ága, mely tudománytalan és logikátlan a zoltánkvantumfizika lényege, hogy bizonyítja a gondolkodó atomok és a földönkívüli pou-k létezését logikátlan és értelmetlen módon.

Ezen ágazat bárki számára elérhető és elsajátítható azáltal, hogy megnézed a godzillát , a Titok c. filmet, s elsajátítod a trollizmust.

2014. aug. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

"Úgy mégis, hogyan szerzel információt arról, amit nem figyelsz meg?"


Na igen. Ez a probléma, hogy ezt sem tudod -.- Pedig ez EGYSZERŰ kvantumfizika !!!!!


Igen egyszerű és ezt sem T U D O D. Igaz talán senkisem itt az oldalon. A szkeptikusok biztosan nem :-P. Ezt sem...


Próbáld kitalálni, esetleg olvass utána, kíváncsi vagyok megérted-e (komolyan!). Ha nem menne rávezetlek, nem mondom elk egyből okés?

2014. aug. 1. 19:11
 7/20 A kérdező kommentje:

Sorry ez az utolsó bejegyzés máshova akart menni, de ha már ott tartuk az ofoló trollnagyokosok ezt tudják ? Ha megfigyelem részecske, ha nem hullám. Hogyan lehet ez?????


Nem a mérésen van a hangsúly, hanem a megfigyelésen.


*


"Remélem az világossá vált számodra, hogy a kétrés kísérletben, a te elméletedet figyelembe véve, mindkét állapotot megfigyelte egy "spirituális típusú tudat" (csak zárójelben: amikor nem volt ember, de külső tudat figyelt, akkor is hullámfüggvény volt). A kísérletből csak az derül ki, hogy mi emberek mit látunk ha megfigyelünk. "


Amíg nem figyelte meg egy tudat addig nem lett valóságos, csak mindkét állapot keverékében volt, de fizikai paramétereket nem vett fel.


Amikor megfigyelte egy tudat, akkor különült el az egyik állapot. Igen, ez azt bizonyatja a tudat az elsődleges, nem az anyag. Ez nem elég ? Kérlek fejtsd ki bővebben, érdekel.


"Kerüld a matematikát, logikát és főleg a kvantumfizikát."


Küldhetem, de az annyira bonyolúlt lenne, hogy NEM OLVASNÁTOK el és nem értenétek meg, de mivel ehhez nem kell matematika sem !!! Így könnyű a dolgom. Ha hiszitek ha nem... ezt EGYSZERŰ logikai lépésekkel be lehet mutatni. Most kezd tudatosúlni bennem, hogy nem értitek

2014. aug. 1. 19:17
 8/20 A kérdező kommentje:

"Zoltán, szerintem senki nem tudja, hogy te vajon melyik piacon vetted a diplomádat (ha egyáltalán van olyan neked), de az biztos, hogy egyetlen egyetemen sem tanítják azt, hogy a részecskéknek tudatuk lenne. "


ELTE-TTK-án. Hát én tanultam kérlek, azt hogy az elektronok egymás után becsapódva tudják hova kell érkezni az ernyőbe a kétréses kísérletben, hogy interferencia képet hozzanak. Különben nem tudnának hullámképet adni. Bár igaz, másfajta logikával a tudat máshogyan megfogalmazva máshogy szerepel, ott az elektronok tudják mi van előttük, amíg még el sem érték a tárgyat. Lényegében mindegy melyik verziót választjuk, a lényeg hogy a TUDAT bevezetése nélkül nem lehet értelmezni a kétréses kísérletet.


-A megfigyelő tudata már kényesebb kérdés, de a dekoherencia-elméletek "feltalálása" óta tudjuk, hogy nem szükséges annak a környezetnek tudattal rendelkeznie, amellyel a mikroszkopikus rendszer a mérés során összefonódik


Nem igaz. A környezetnek tudata ? :O A megfigyelőnek van tudata.


- Vagy talán azt hiszed, hogy ha úgy nyitod ki a dobozt, hogy senki nem látja, hogy Schrödinger macskája él-e vagy hal-e, akkor szuperponált állapotban marad addig, amíg rá nem pillantasz?

Ilyen nincsen.


Ilyen a kvantumfizikában nincsen, hogy ha nem látja senki akkor nyitod ki. Nem érted.


Nem akarok kötekedni, de érted, hogy ha megfigyeled akkor részecske, ha nem akkor hullám. Érted?


Mert amíg ezt nem érti az 1 + másik offoló troll, addig ne arrogánskodjon,mert ez EGYSZERŰ kvantumfizika. Matek sem kell hozzá. Már középiskolás elsős koromban ezt értettem. Igaz volt miből megtanulni -.- Ok ettől független rá lehet jönni magadtól is.


Ha megfigyeled, akkor omlik össze a hf


*


"Én nem vagyok kvantumfizikus.. de ez a tudatos részecske nekem is szemet szúrt"


Valóban ezt igen nehéz megérteni !


"Az interferenciakép egy valószínűségi hullámnak megfelelő ábrája a becsapódott részecskéknek - ahol sűrűn vannak, oda egyszerűen nagyobb valószínűséggel érkeztek a részecskék, mint ahol ritkábban vannak.

Tegyük fel, feldobok egy érmét és az fej lesz. Ha ezután mégegyszer feldobom, az előző dobástól függetlenül lesz 50-50%-ban fej vagy írás, nem befolyásolja az előző eredmény, nem lesz nagyobb esély az írásra amiért korábban fej volt. Sokszor elvégezve ezt az egymástól független kísérletsorozatot azt az eloszlást kapod, hogy a dobások 50%-a fej, 50%-a írás. Ehhez nem kell tudniuk egymásról az eseteknek. Ugyanígy az interferenciaképet alkotó részecskéknek sem."


valóban mindenki előszőr ezt gondolja. Ha ez lenne igen egyszerű lenne a magyarázat, de nem ez nem így van ! Nem véletlen hogy zseniális fizikusok sem értik ezt a kétréses kísérletet, pedig évekig rágódnak rajta. Igaz, hogy nekem is csak elképzelésem van róla, amire gondolok, az sem teljesen bizonyos, de az a legvalószínűbb jelenleg.

2014. aug. 1. 19:29
 9/20 anonim ***** válasza:
Ne vezess be "spirituális típusú tudatot", istent, teremtőt, atyát, vagy hívd ahogy akarod. A kétrés kísérlet nem alkalmas külső teremtő létezésének bizonyítására, mert AZ mindkét helyzetet megfigyelte.
2014. aug. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Tom Benko ***** válasza:
ELTE-TTK-án nehezen. Bár dgy ugyan gyűjti a hülyeségeket, de ő is csak cikkek formájában, a többiek viszont kifejezetten rühellik. De a kérdésemre még nem adtál választ: Hogyan szerzünk információt arról, amit nem figyelünk meg?
2014. aug. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!