Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Te ezt a Titok c. filmben...

Te ezt a Titok c. filmben bemutatott kvantuminterpretációt valóban érted?

Figyelt kérdés

Zoltánkvantumfizikus kérdése :


A Titok c. filmben a már korábban bevonzásként ismert jelenség lett mgyarázva, mely a modern kvantumfizikai eredményeket öszegzi, annak a tudatosságra összegzett hatásaival.


Van az elhíresült úgynevezett kétréses kísérlet, melyet nem írok le, szerintem mindenki ismeri, a magyarázatott senkisem képes megadni anélkül, hogy a részecskék tudatát vagy a megfigyelő tudatát ne venné figyelembe ! Ezt tudományegyetmeken tanítjuk. Te ezt érted-e ??? fontosak a következményei a kvantumfizikának az életedre, a gondolataidra. Ha nem értenéd egy másikkérdésben vagy itt kifejtem, bár nem egyszerű felfogni !! Érdekel-e?


Következmények :


1 - Pont ez a lényeg, hogy egyébként azonos körülmények esetén is eltérő az eredmény, és pusztán attól függ, hogy megfigyeljük-e vagy sem!


Másként viselkednek a kvantumrészecskék ( foton,eletron, atomok, molekulák illetve amilyen kövér ma Schrödinger macskája)


2 - A megfigyelő tudatossága komoly szerepet játszik az eredmény tekintetében ! Ugyanis, ha megfigyelünk valamit akkor az részecskévé válik, ha viszont nem, akkor anyagtalan hullám. Ez nagyon fontos !


Ha megfigyeljük őket részecske, ha nem akkor hullám.


3 - Egy másik kevéssé ismert anomália, az hogy a pontszerűnek gondolt kvantumrészecske (elektron, foton, atomok) amikor két résen átmennek úgy hoznak létre hullámnyomot, hogy egyenként kilövés után, egyenként becsapódva tudniuk kell, hova érkezett az előző és ahhoz képest érkezik az ernyőre ő is. Különben nem lenne ez a hulláminterferencia nyom. Itt a lényeg, hogy az eddig materalista alapon elképzelt részecskéknek megjelenik a tudatuk !


Egyébként ezt tanítják fizikusoknak tudományegyetemeken. Benne van tankönyvekben is, ajánlott elméleti fizika könyvekben. Te is elolvashatod magyrul is, ha nem hiszed, le tudom írni ezt melyik oldalon hol találod meg !!


Ennek ellenére ezt kevesen hiszik, mert kevesen értik meg. http://www.youtube.com/watch?v=4M3druhbPU0


*


Akadhatnak valakik, akár zseniális fizikusok, akinek a kíváncsisága ezek után sem nyugszik meg ; Vajon miért van így mindez? Miféle mechanizmus áll e dolgok mögött?


Senkinek sem sikerült, semmiféle mechanizmust találnia a törvény mögött. Senki sem képes ezt a kétréses kísérletet sem jobban megmagyarázni, mint ahogyan magyarázatként felvázoltam az ímént. A tudat mint, új materalizmustól eltérő spirituális fogalmát kihagyva NEM LEHET MEGMAGYARÁZNI !!!!!


A kérdés az, hogy érdekel-e, miért került elő ennek az un. kvantum tudatnak a bevezetésének szükségszerűsége ? Érted-e mi a kísérlet fúrcsasága? érted-e miért nem lehet a tudat, mint új fogalom nélkül értelmezni eme kíséreletet ? Érted-e, azt hogy a kvantumrészecskék, miért nem a korábbi materialista tulajdonságokkal jellemezettként viselkednek ? Ha van érdeklődés és igény, szívesen levezetem matematikai apparátus nélkül PUSZTÁN LOGIKAI SZINTEN !!!!


ui: A kvantumfizika és a kísérlet csak egy materializmuson felüli, egy spirituális típusú tudat bevezetésével magyarázható



2014. júl. 31. 16:56
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Zoltánka!


Én is az ELTE TTK-k végeztem fizikus szakon. Olyan baromságokat, mint amiket te ide írogatsz, sem Dávid Gyula, sem Geszti Tamás, sem Szabó E. László, sem Bene Gyula nem tanít, és annak idején Marx György sem tanított. Ezt vagy valamelyik ujjadból szoptad, amely előzőleg valamely más testrészedben járt, vagy a fizikus szak tantárgyi jegyzeteit konzekvensen összekevered az Ufómagazin cikkeivel.


Még mindg nem fogtad fel hogy nem kell tudatos megfigyelőnek jelen lennie ahhoz, hogy a koherencia és ezzel együtt az interferenciaképesség eltűnjön. Még mindig nem gondoltad át egészen azt, hogy ha egy koherens szuperpozícióban lévő mikrofizikai rendszert megmérsz egy olyan makroszkopikus eszközzel, amely eszköz a te környezetedben van, akkor a mérést követően a mikrofizikai rendszert már nem tudod egy darab hullámfüggvénnyel jellemezni, mert az összefonódott a mérőeszközzel, és azzal a tágabb környezettel, amelynek te is része vagy. Világos? A mikrofizikai rendszer többé már nem egy rendszer, aminek külön hullámfüggvénye van. Számodra innentől kezdve az eredeti mikrofizikai rendszer kevert állapotban (angolul mixed state) lesz, amely egészen addig nem realizálódik egyeten állapotba, ameddig nem tudatosul a kis agyacskádban a mérés eredménye. A kevert állapotokat pedig nem hullámfüggvénnyel, hanem sűrűségoperátorokkal lehet leírni. Nincs már minek összeomlania, kis okoska, mert nincs hullámfüggvény.


"Nem akarok kötekedni, de érted, hogy ha megfigyeled akkor részecske, ha nem akkor hullám. Érted?"


Bocs, de ennél azért már jóval előrébb tart a kvantummechanika. Ezek a 1920-as évekből való rácsodálkozások voltak, azóta a "megfigyelés" és "mérés" fogalmak kicsit finomodtak és tovább fejlődtek.


"Már középiskolás elsős koromban ezt értettem."


Ez szuper, csak éppen középiskolásként egészen más képed volt róla, mivel ismereteid a témáról összehasonlíthatatlanul kevesebb volt, mint amennnyinek elvileg most kellene lennie. Ne ragadj le a középiskolai "mese" szintnél.


Végezetül egy gyöngyszem az eredeti posztodból:


"Itt a lényeg, hogy az eddig materalista alapon elképzelt részecskéknek megjelenik a tudatuk! Egyébként ezt tanítják fizikusoknak tudományegyetemeken."


Ezért az állításodért úgy vágnának ki kvantummechanika kollokviumról, hogy a lábad nem érné a földet!

2014. aug. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

"Ne vezess be "spirituális típusú tudatot", istent, teremtőt, atyát, vagy hívd ahogy akarod. A kétrés kísérlet nem alkalmas külső teremtő létezésének bizonyítására, mert AZ mindkét helyzetet megfigyelte."


Valójában csak egyetlen helyzetet figyelt meg, amelyik valósággá vált, a két helyzet csupán lehetőség.


Lehet, hogy mind egyek vagyunk és csak ez a mindEgy létezik. Ez az un. szolipszizmus filozófiájába megy át,melyet sokan feltételeztek a kvantumfizikából pl Wígner Jenő. Valójában a kvantumfizika szerkezete, jelenségei valóban szolipszisztikusak ; az elektron, a foton, atomok, molekulák látszólag önmagával lép interakcióba !!!!! Önmagával, ugyanakkor viszont a valóság a klasszikus személet szerint ilyen nem lehet, sőt nem is ez tőrténik, de a dolgok mélyén, azonban azt találjuk, hogy önmagával hat kölcsön akkor feltételezhető, az hogy minden ami létezik és egymástól különbözőnek hisszük valójában egyetlen létező lenne, mindezen túl a kvantumfizika szerkezete, matematikai, fizikai struktúrája szintén szolipszisztikus.


Elvben Én Isten vagyok, mert a tudatommal teremtek valóságot. Te is Isten vagy, mert a tudatoddal teremtesz valóságot. A kérdés az, hogy ez egy közös létező az atya megnyílvánulása rajtunk keresztűl vagy van egy másfajta megoldás, ezt nem tudjuk, de mivel a kvantumfizika a spirituális elméleteket látszik alátámasztani, amiken meditáltak évezredeken át zseniális jógik és azáltal, hogy a gondolkodás során kvantumfizikai teremtés zajlik, arra következtet, hogy a spiritualizmus ugyanazt látja, mint a kvantumfizika és az egyik látásmódjából próbálunk elemezni a másikban. Szerintem ez zseniális ötlet.


A kvantumos valószínűségek valójában a tudat lehetőségei, azé a tudaté, amely minden létező alapjának tekinthető.. A megfigyelés jelensége egyenértékű a kvantumos valószínűségek közül történő választással, amely a tapasztalati valóságunk létrejöttéhez vezet.

2014. aug. 14. 19:26
 13/20 A kérdező kommentje:

"Tom Benko nevű felhasználó válasza:


ELTE-TTK-án nehezen. Bár dgy ugyan gyűjti a hülyeségeket, de ő is csak cikkek formájában, a többiek viszont kifejezetten rühellik"


Pedig az ELTE-TTK-án tanítják ezt, sőt benne is van egy ELTÉS kvantumfizika könyvben, amely olvasható interneten. Nem szeretném azonban, ha egyből eme segédlet segítségével olvasnád el amegoldást, mert a jó tanár kikövetkezteti veled, rávezet a megoldásra, amiből a logikai intuíciód és a kvantumfizikai analitikus gondolkodásod is fejlődik, sőt alkalmazni tudod ezt a logikai tapasztalatot az életben bárhol, remélem.


dgy szereti a hülyeségeket, de ez nem az ! :-) Ő is tartott kvantumfizika előadást harmadéveseknek.


"De a kérdésemre még nem adtál választ: Hogyan szerzünk információt arról, amit nem figyelünk meg?"


A hatásából amit a környezetre kifejtett !


1 - eset ;


Kvantumrészecske halad egy pályán, útjában rések vannak és (nem figyeljük meg) --> a becsapódás során megfigyelté válik és olyan kölcsönhatások voltak eddigi pályája során, amelyben nem figyeltük meg, azaz úgy viselkedett, ahogy egy nem megfigyelt részecske


2 - eset ;


Kvantumrészecske halad egy pályán, útjában rések vannak és (megfigyeljük) --> a becsapódás során a már megfigyelt kölcsönhatási kép jelenik meg


a lényeg az, hogy ha nem figyeljük hullám, azaz a megfigyelés során úgy viselkedett egy korábbi esetben mint egy hullám, de ha megfigyeljük ugyanazon a pályán, már teljesen másként csapódik az ernyőbe. Valahogy így mondhatnám

2014. aug. 14. 19:37
 14/20 A kérdező kommentje:

"Én is az ELTE TTK-k végeztem fizikus szakon"


Akkor ez kimaradt :-P


Vanilyen ! Én megtanultam mindent :-D


" Olyan baromságokat, mint amiket te ide írogatsz, sem Dávid Gyula, sem Geszti Tamás, sem Szabó E. László, sem Bene Gyula nem tanít"


Pedig bizonyítani tudom hitelt érdemlően, hogy tanított, sőt tanít, mivel benne van egyikük oktatóanyagában, ami fennt van interneten és olvashat mindenki és ha nem degradálóan írnád le a nevem még meg is mutatnám -.-


Egyébként Bene Gyula pont beszélt erről sokat a specijében, de ez ettől függetlenül is megállja a helyét, nem akarokmások tollával ékeskedni !


A lényeg -->>Az is benne van egyetemi(ELTE-TTK-s) kötelező olvasmányban nobel díjas egyetemi fizikus könyvében, hogy a tudat illetve a kvantumrészecskék tudása nélkül ÉRTELMEZHETETLEN a kétrészecskés kísérlet.


speciel mivel még egyetem előtt megvolt eme könyv már egyetem előtt ezt tudtam.


*


"Még mindg nem fogtad fel hogy nem kell tudatos megfigyelőnek jelen lennie ahhoz, hogy a koherencia és ezzel együtt az interferenciaképesség eltűnjön. Még mindig nem gondoltad át egészen azt, hogy ha egy koherens szuperpozícióban lévő mikrofizikai rendszert megmérsz egy olyan makroszkopikus eszközzel, amely eszköz a te környezetedben van, akkor a mérést követően a mikrofizikai rendszert már nem tudod egy darab hullámfüggvénnyel jellemezni, mert az összefonódott a mérőeszközzel, és azzal a tágabb környezettel, amelynek te is része vagy. Világos?"


Kell egy tudatos megfigyelő, mert az ugrassza össze a hf-t. Az a probléma az okoskodásoddal, hogy honnan tudnád, hogy makroszkópikus eszközzel végezted a mérést, ha nemismerjük pontosan a kvantum klasszikus határokat ?


Tudok modani olyan esetet, amikor ugyanazzal a makroszkópikusnak vélelmezett eszközzel mérsz és hf összeugrik és megfigyeltük a rendszert ,másik esetben nem figyeljük meg a rendszert és ugyanazon eszköz nem ugrasztja össze a hf-et. Hihetetlen ez ! :-D


"Bocs, de ennél azért már jóval előrébb tart a kvantummechanika. "


most is itt tartunk. A kétréses kísérletet még most sem értjük teljesen !


""Már középiskolás elsős koromban ezt értettem."


Ez szuper, csak éppen középiskolásként egészen más képed volt róla, mivel ismereteid a témáról összehasonlíthatatlanul kevesebb volt, mint amennnyinek elvileg most kellene lennie. Ne ragadj le a középiskolai "mese" szintnél. "


Honnan tudod,hogy én középiskolásként milyen szinten voltam ? :-P Érted,nem ? Mert te csak a középiskolai anyagot ismerted valamilyen szinten, még nem jelenti azt hogy mindenki. Pl Pál Lénárd barátom, Szász Pál-féle differenciálegyenlet egyetemi tankönyvből oldott meg diszkussziókat már általános iskola felsőben, akkor ő milyen szinten volt középiskolás korában ?


Itt az a rész, hogy "Már középiskolás elsős koromban ezt értettem." nem dicsekvést jelent, hanem azt mondom ezzel, hogy igen bonyolult matematikai analízis ismerete nékül, pusztán logikailag ez érthető. Nem kell végigjárni az egyetemi analízist ahhoz hogy megértsük a tudat szerepét a mérésben és a kvantumfizikában. Pont azt útálom, hogy a szkeptikusok a válaszaikban beleködösítenek szándékosan matematikai kifejezésekkel, azt sugallva, hogy ezen felesleges gondolkodni, mert egy átlag ember nem értheti és azt akarja sugallani, hogy ő mint matematikus szkeptikus, amolyan átveszi a labdát és azt magyaráz bele amit akar és ezt el kell tőle fogadni. Hát, ez nemigaz !!!!!


""Itt a lényeg, hogy az eddig materalista alapon elképzelt részecskéknek megjelenik a tudatuk! Egyébként ezt tanítják fizikusoknak tudományegyetemeken."


Ezért az állításodért úgy vágnának ki kvantummechanika kollokviumról, hogy a lábad nem érné a földet!"


Csakhogy, pont ezt hangsúlyoztam professzorok előtt éppen egy előadáson és természetesen nem volt semmiféle kifogás vagy kérdés erről, mert ők értettek a kvantumfizikához. :-P.

2014. aug. 14. 19:57
 15/20 Tom Benko ***** válasza:
Máris linkelheted az említett jegyzetet...
2014. aug. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Szóval állításod szerint Bene Gyula és kollégái azt tanítják, hogy a részecskéknek tudatuk van? Akkor kérlek, hogy írj neki egy emailt, amelyben ezen állítás megerősítését kéred, és az arra adott válasz email screenshotját (úgy, hogy az ő email címe is látható legyen) linkeld be ide, ha lehet kérni. Kösz. Ja, és feltétlenül említsd meg neki azt is, hogy te a GYK-n szoktál ezotéria témakörben fizikával foglalkozni. Szerintem még azt is szégyellni fogja, hogy egyáltalán tanított téged valaha.


És persze várom azon Nobel-díjas fizikus könyvének címét is, amelyben a részecskék tudatáról van szó.


"Kell egy tudatos megfigyelő, mert az ugrassza össze a hf-t. Az a probléma az okoskodásoddal, hogy honnan tudnád, hogy makroszkópikus eszközzel végezted a mérést, ha nemismerjük pontosan a kvantum klasszikus határokat ? "


"Ugrassza össze"? Még magyarul sem tudsz?

Veled meg az a probléma, hogy még mindig nem érted, miről van szó. A dekoherencia tőled független jelenség. Amíg nem nézel rá az eredményre, addig persze nem is tudatosul az agyadban, de a mérendő rendszered már egy meghatározott sajátállapotba került, és nem a te tudatod ugrasztotta össze a hullámfüggvényét. Ez a bizonytalanság azonban már nem kvantumos, hanem klasszikus. Mint amikor egy barátod ad neked egy színes korongot egy borítékban, és csak te nem tudod, milyen színűt. De attól még az a korong egy konkrét színű.


A mérőrendszered a teljes környezet, amelyben a műszer elhelyezkedik veled együtt. Vagy talán saját magadat nem tekinted makroszkopikusnak? A "makroszkopikus" jelző fogalmát az adott kísérletben megfigyelhető dekoherencia mértéke, a mérendő rendszer érzékenysége határozza meg. Amennyiben te képes vagy a mérendő rendszert egy másikkal kapcsolatba hozni úgy, hogy a kettő állapota úgy fonódik össze, hogy még mindig képes vagy szuperpozíciót megfigyelni rajtuk, akkor ez utóbbi rendszert praktikusan tekintheted mikroszkopikusnak. Makroszkopikus az a rendszer, amellyel való összefonódás után szuperpozíciót már nem vagy képes érzékelni. Hogy miért? Mert te magad is része vagy ennek a rendszernek.


Végül egy ellentmondás. Egyszer ezt írod:


"A kétréses kísérletet még most sem értjük teljesen !"


Aztán meg ezt:


"Itt az a rész, hogy "Már középiskolás elsős koromban ezt értettem." nem dicsekvést jelent, hanem azt mondom ezzel, hogy igen bonyolult matematikai analízis ismerete nékül, pusztán logikailag ez érthető. Nem kell végigjárni az egyetemi analízist ahhoz hogy megértsük a tudat szerepét a mérésben és a kvantumfizikában."


Most akkor mit értesz, és mit nem? Ha a kétrés kísérletet még most sem értjük teljesen, akkor hogy mondhatsz olyat, hogy a dolog matematikája nélkül, logikai alapon érthető a mérési probléma a kvantumfizikában? Ez ráadásul még a Nobel-díjas tudós könyvére való hivatkozást is üti, mert ha az egyetemen megszerzett tudás nem számít, akkor egy Nobel-díjas tudós szavai sem számítanak ugyebár.


Semmit nem értesz te a kvantumfizikához. Össze-vissza írogatsz baromságokat. Ülj le egy sarokba és szipuzz tovább. Csak erre az oldalra ne szemetelj többet.

2014. aug. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

"Tom Benko nevű felhasználó válasza:


Máris linkelheted az említett jegyzetet..."


Akkor nem szeretnéd magad megérteni? Nem szeretnéd megtapasztalni hogyan jön rá erre maga a tudat?


"Szóval állításod szerint Bene Gyula és kollégái azt tanítják, hogy a részecskéknek tudatuk van?"


Igen, bár nem ezekkel a szavakkal és csak akkor mondja el, hogy a részletekbe is belekérdezel, hogy miért? miért? miért? Te nem szoktál igaz ? Csak elfogadsz mindent készen !


" Akkor kérlek, hogy írj neki egy emailt, amelyben ezen állítás megerősítését kéred, és az arra adott válasz email screenshotját (úgy, hogy az ő email címe is látható legyen) linkeld be ide, ha lehet kérni. Kösz. Ja, és feltétlenül említsd meg neki azt is, hogy te a GYK-n szoktál ezotéria témakörben fizikával foglalkozni. Szerintem még azt is szégyellni fogja, hogy egyáltalán tanított téged valaha"


Nem tartozom neked semmivel. Próbálj magadtól rájönni, maximum hülye maradsz :-D


Büszke hogy tanított.


"Veled meg az a probléma, hogy még mindig nem érted, miről van szó. A dekoherencia tőled független jelenség. "


Nem érted a tudat ugrasztja össze a hf-et


"Végül egy ellentmondás. Egyszer ezt írod:"


Ez nem ellntmondás, csak nem érted, hogy nem ugyanarról van szó ! A kétréses kísérlet érthető, de a kvantumfizikának vannak olyan bizarr következtetései melyek vége nem látható jelenleg.


"És persze várom azon Nobel-díjas fizikus könyvének címét is, amelyben a részecskék tudatáról van szó. "


válasz : # 14/16"Pedig bizonyítani tudom hitelt érdemlően, hogy tanított, sőt tanít, mivel benne van egyikük oktatóanyagában, ami fennt van interneten és olvashat mindenki és ha nem degradálóan írnád le a nevem még meg is mutatnám -.- "


*


"Tom Benko nevű felhasználó válasza:


Máris linkelheted az említett jegyzetet..."


Rendben. Olvasd el, mert nagyon érdekes, ha van ami kérdés számodra megbeszéljük, ha fennt leszek.


R. P. Feynman ezt részletesen leírja a R. P. Feynman: Mai Fizika, 3. kötet, 155. oldalon.

2014. aug. 23. 20:25
 18/20 Tom Benko ***** válasza:
Érdekes, az elején meg a végén ellentmondasz magadnak. Feynmannt meg rögtön elő is veszem.
2014. aug. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Semmi ellentmondás sincsen abban amit írtam, csak te nem értesz a kvantumfizikához. Remélem a Feynmann könyv segít :-)
2014. szept. 24. 21:53
 20/20 anonim ***** válasza:

"ui: A kvantumfizika és a kísérlet csak egy materializmuson felüli, egy spirituális típusú tudat bevezetésével magyarázható"


"PUSZTÁN LOGIKAI SZINTEN !!!! "


1. mondatban bizony rengeteg logika van... :))))

2014. szept. 25. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!