Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Ha lenne lehetőséged átváltozn...

Ha lenne lehetőséged átváltozni vámpírrá, belemennél vagy nem? Miért?

Figyelt kérdés

2023. febr. 2. 03:13
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
88%
Nem akarnék vámpír lenni,mert így is rosszul vagyok a vér látványától.
2023. febr. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
32%

Igen. Úgy szeretnék átváltozni, hogy egy női vámpír változtasson át. Szívja ki a véremet majd adjon csókot nekem. Utána pedig összejönnék a vámpírcsajjal és együtt élnék vele az ő távoli világukban.

22/F

2023. febr. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
80%
Belemennék, szívesen elhagynám ezt az emberi társadalmat, szeretem a vér ízét, és buli lenne hallhatatlannak lenni. Tehát abszolút igen
2023. febr. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
73%
21: Mert a mitológia kevésbé fikció? :D Egyébként a mitológiában és a filmekben is alapvetően halhatatlanok csak meghatározott módszerekkel lehet őket elpusztítani.
2023. febr. 2. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
87%

"Halhatatlansagot nem biztos akarnatok ugy, hogy az ido alatt betegek vagytok, szenvedtek."


Különböző verziók alapján kijelenthető hogy általánosságban a vámpírok immunisak minden betegséggel szemben, jobban mondva nem képesek megbetegedni.

2023. febr. 3. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
87%

A "Vámpírnaplók" c. sorozatban rendelkeznek egyfajta megigéző, vagy hipnotizáló képességgel, ami egybevág a mitológiában leírtakkal.


Ha az átváltozással megkapnám ezt a képességet, akkor vállalnám a vámpír létet, mert minimálisra csökkenne a lebukásom veszélye.


Nem valószínű, hogy bárkit is megölnék, de ha igen, akkor is csak rosszindulatú, gonosz emberekkel végeznék. Persze, egy ideig mindenképpen figyelnem kellene őket ahhoz, hogy megismerjem a személyiségüket. Talán még el is beszélgetnék velük azelőtt, hogy táplálkozom belőlük.


Ha számomra szimpatikus személyek vérét szívnám ki, akkor kellemes emlékeket ültetnék az elméjükbe. :)

2023. febr. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 Darius- ***** válasza:
0%

25-

Ha meghatarozott modszerekkel lehet oket elpusztitani, akkor el lehet oket pusztitani, igy nem halhatatlanok, erre egy dedos is rajonne.


Kevésbé fikcio a mitologia, mert kis részben kapcsoladik a torténelemhez. Példaul a trojai haboru torténete, ez ugye az egyik legismertebb mitosz, bebizonyososdott, hogy Troja valoban létezett. Ez csak egy példa. Lehetne irni a magyar mitologiat. Botond, Hunor, Emese valoban léteztek, akoréuk irt torténet nem bizots teljesen igaz, de az alap igen. Neked fogalmad nincs arrol, hogy mi a mitologia, ezt nem kéne elmagyaraznom, hanem utana jarj magad.



26-valaszodra: Nem szerepel a vampir szo a kommentben, amit én irtam. Altalanossagban irtam, a kérdésre a kovetkezo valaszomban feleltem.

2023. febr. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
64%

28: Haha, nem tudom miért mindig a legműveletlenebb emberek hiszik magukat a legokosabbnak. Egyrészt a görög filozófusok egyik legnagyobb vitája épp azon volt, hogy a halhatatlanság egyenlő-e az elpusztíthatatlansággal. A vita megértéséhez Platóntól, Sztratóntól olvashatsz. A másik, hogy a halhatatlanságot mint szót több értelemben használjuk. Használjuk egyrészt biológiai értelemben, azokat jelölve vele akik nem halandók. Az embert halandónak tekintjük, aki természeténél fogva biológiai okokból megöregszik, elmúlik, meghal. A vámpír nem ilyen. Persze létezik egy szélesebb fizikai értelemben vett halhatatlanság is. A vámpírok eleve sok mitologikus ábrázolás szerint lényegében élőhalottak, mint például a zombik. Eleve kérdéses hogy egy élőhalott meghal-e, vagy csak elpusztítható. Mint ahogy egy panelházat is el tudok pusztítani de nem hal meg. Ha nem lennél egyszerű mint a faék, akkor látnád hogy ez nem egy "dedós is rájönne" kérdés.


Tudod azt állítottad, hogy "ezek filmek biztos fikció". Miközben nyilvánvalóan egy film is alapulhat a valóságon, valóságban megtörtént eseményeken, mint ahogy egyes mitologikus történetek is. Mintha kicsit zavarban lennél azzal kapcsolatban mit jelent a fikció szó. Javaslom nézz utána: a fikció egy filmnek és a mítosznak is ugyanúgy lehet eleme. Nem tudjuk, hogy Botond vagy Hunor valóban léteztek-e. De írod a trójai háború történetét elbeszélő Iliászt, ugyanennyi valóságtartalommal akár az Asterix és Obelix is rendelkezhet. Mert a mítosznak vagy egy szórakoztató filmnek is elemei fikciós vagy valóságon alapulók. Azt pedig nincs okunk feltételezni, hogy a mítoszokban szereplő vámpírok valóságosabbak mint a filmekben lévők.


A végére küldöm az egyik legnépszerűbb fantasy nyitányát:


[link]


Azt ugye tudjuk, hogy a tündéket is ki lehet csinálni csatában.

"Three were given to the elves, IMMORTAL, wisest and fairest of all beings."

2023. febr. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
79%
Ha önkét válnék vámpírrá, akkor a pokolra kerülnék ha esetleg meghalok, mert mondjuk átföfnek egy karóval, vagy kilöknek a napfényre?
2023. febr. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
85%
Én ha vámpír lennék szerintem olyan lennék mint Cassidy a Preacherből. Persze ha megbírnám állni a vérengzést, csak végső esetben.....
2023. febr. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!