Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Ha lenne lehetőséged átváltozn...

Ha lenne lehetőséged átváltozni vámpírrá, belemennél vagy nem? Miért?

Figyelt kérdés

2023. febr. 2. 03:13
1 2 3 4
 31/34 Darius- ***** válasza:
0%

28- Nem tudhatod senkirol mennyire muvelt, ha nem ismered. 2-3 komment ehhez nem elég. Gyengék szokasa a minosités ismeretlenul, akik felbossszantottak magukat egy kommenten és a valaszukban sértegetni szeretnének, mar akire hat ez.

Hagyjuk a linkeket meg az idézeteket, mert toltelékduma, ne szaporitsuk foloslegesen a szot. Vagy a lényegre térsz, vagy befejeztuk a kommunikaciot !

A filozofiaval azért ne példazz, mert egyrészt ez ezotéria kategoria, masrészt nem kapcsolodik a kérdéshez. Itt azt irtad, vagy azt irtak, hogy szeretnél orokre huszonéves maradni a halhatatlansag altal. Igy tehat a BIOLOGIAI halahatatlansagra kell gondolnunk. Ugyanis én a kommentekre reagalva irtam azt a valaszom.


Hiaba tagitod ki a palettat az osszes filmre. Nyilvan egy torténelmi filmnek van valosagalapja, de itt a Vampirnaplok és a Twy Light-al példazodtam, amelyek fikciok.

2023. febr. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
70%

Ha sikerült olyan arrogánsan hozzászólnod mert úgy vélted annyira igazad, akkor tűrd hogy hozzád is így szólnak, nem kell a hiszti. Hidd el, az a két-három hozzászólásod is elég sokatmondó. :)

A hozzászólásom egyébként utolsó két sorát tette ki a példa a Gyűrűk Urából, de örülök hogy megragadtad a lényeget :D Tipikus viselkedés amikor értelmesen nem tud reagálni valaki az érdemi tartalomra.

Egyébként szerinted a filozófia és az ezotéria nem két olyan halmaz aminek van közös metszete? :) A halhatatlanság mibenléte pont ilyen kérdés, és nagyon is kapcsolódik a fenti kérdéshez amennyiben a vámpírok halhatatlanságáról beszélünk. Egyébként nyelvi érveket is hoztam miért nevezzük őket halhatatlannak. Amit egyébként nem tudom mennyire sikerült megértened. A biológiai halhatatlanság jelenti azt, hogy természetes halált nem halsz, nem öregszel, de elpusztítható vagy.


Fikciók, de egyes elemei ugyanúgy alapulhatnak a valóságon, a szerző tapasztalatain, általa ismert személyeken. És mint mondtam az elemeket kell vizsgálni. Az meg nem derült ki a mítoszok vámpírjai miért számítanának kevésbé fikciónak mint a filmek vámpírjai.

2023. febr. 4. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 Darius- ***** válasza:
0%

28-

Nem filmek ! !

Itt ketto filmrol irtam, hanyszor kell neked valamit leirni, hogy megértsd ? Vampirnaplok és Twy Light, amely magyarul talan Sotét fény (nem magyar nyelven néztem). Te nem dontod el azt utolag, hogy én mit irtam.

Ezek egyértelmu fikciok, 20 .szazadi valaki talalata ki a torténetet elferditve a vampirok valodi személyétol, amelyet a korabbi kozépkori, sot okori iratok taglalnak. Drakula valoban létezett, Vlad apja volt azt hiszem, viszont utobbit nevezték mégis vampirnak. De nem o volt az elso vampir.

Tehat a Vampirnaplok sorozatot ugyanolyan fikcio, mint egy mitosz ? Ha egyetemre jarnal és ezt mondanad valamelyik oktatonak, mit csinalna szerinted . Egy mitosz megjelolheto PRIMER vagyis elsodleges forraspontként is egy szakdolgozatban akar, mig ha filmmel példazodunk hacsak nem a filmek a témaja a szakdolgozatnak, mint hiteles forrast hozva fel érvnek, széttépnék azonnal azt az iromanyt, mint a daralo a hust.

Egy mitologiai torténet lehet igaz is. Honnan tudjuk nem az ? Sokrol bebeizonyosodott, hogy nem is fikcio, hanem valosag. A legtobbet kiszinezték, mert beszéd utjan terjedtek inkabb. A helyszinek, szereplok viszont legtobb esetben léteztek.

2023. febr. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 Darius- ***** válasza:
37%

Amugy, akit érdekel a mitologia esetleg, benézhet ide. Ez egy blog. Az elso rész peldaul egy vampirrol szol, amely mas kulturaban van jelen. Nagyon érdekes. Lesz szo majd mas érdekes torténetekrol is.


[link]

2023. febr. 5. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!