Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Szerintetek valóban nem lesz...

Szerintetek valóban nem lesz semmi hatása az aszteroidának a Földünkre?

Figyelt kérdés

Ha már most nemrég egyik válaszomban felhoztam ezt a dolgot, akkor most már várom a Ti véleményeteket is.

[link]

Itt azt írják, ez az aszteroida kisebb távolságra lesz tőlünk, mint a hold, de azt mondják, semmi hatása nem lesz a bolygónkra, de előzőleg azt említik, hogy a "potenciálisan veszélyes" osztályba sorolták be. Persze, tudom, hogy az Index sem megbízható forrás, de sok helyen megtalálható ez, többek között a NASA oldalán is. [link]

Mit gondoltok?


2011. máj. 15. 13:55
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Bocs, NASA-tól véletlenül az előző évi cikket linkeltem be :D Itt a mostani: [link]
2011. máj. 15. 13:59
 2/24 anonim ***** válasza:
Az az igazság, hogy nem jó helyen kérdezed. Hát mi honnan tudjuk ezt ? A NASA-nek vannak meg az adatok amivel ezt ki lehet számolni, tőlük kell megkérdezni. Sok kisbolygó és üstökös kering a világban szerteszét, bármikor beüthet a krackh, de az is lehet hogy évmilliárdokig enm lesz semmi sem.
2011. máj. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
A NASA már konkrétan kiszámolta, hogy ez novemberben elhalad mellettünk és igencsak közel lesz, 2028-ig semmi sem lesz ilyen közel a Földhöz ezen kívül és elég nagy dologról van szó, úgyhogy én kissé kételkedem abban, hogy abszolút semmi hatása sem lesz. Egyébként ha már olyan kérdés van, ami nem 404-el vagy a reptoidokkal kapcsolatos, akkor már nem jön túl sok válasz... :( :D
2011. máj. 15. 14:44
 4/24 anonim ***** válasza:
404 is mondott valami katasztrófákat meg meteorokat meg ilyeneket hogy majd fognak jönni nemsokára.
2011. máj. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Nyugi nem lesz világvége egy ilyen kis meteortól. xD Ha ez be is csapódik a földbe, mondjuk az óceánba, úgy tippelem hogy max egy egy két méteres cunamit okozhat. Ha pedig szárazföldön csapódik be, akkor nem lehet több mint 2 3 km a becsapódási krátere. Ha pedig tényleg eltalálna minket, időben kilehet telepíteni mindenkit. Ha egyáltalán ideér. Mivel hasonló kis meteorokra már vannak elhárító rakéták, amik ha kellenek, le is lövik az adott meteort, vagy eltérítik a pályájáról. :D
2011. máj. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
2009-ben is elhaladt egy aszteroida mellettünk ha egy kicsivel közelebb lett volna a Földhöz nagy bajok lettek volna de ami a legviccesebb hogy erről mi nem is tudtunk.
2011. máj. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, nem is világvégére gondoltam, az marhaság, viszont úgy gondolom, lehetnének akár "kisebb" problémák belőle. Amúgy nem meteorit, hanem aszteroida, szerintem 400 méter átmérővel nem éppen tartozik a kisebb fajták közé :D
2011. máj. 15. 15:09
 8/24 A kérdező kommentje:
Előbbi az utolsó előttinek ment. Na nem igaz, hogy mindig benézem, mindig amikor válaszolok, pont akkor érkezik új komment :D Szóval kedves utolsó, igen 2009-es aszteroida is valóban közel volt, de annak átmérője "csak" 21-47 méteres volt, ami most közeledik az jóval nagyobb.
2011. máj. 15. 15:14
 9/24 anonim ***** válasza:
Hát bízok abban hogy ez is csak felénk kacsint. :)
2011. máj. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Ez az "égitest" kb akkora mint egy kisebb anyahajó, tehát nem sokkal nagyobb mint az ISS, ami a föld körül kering, jóval közelebb mint az elsuhanó kisbolygó. Az ISS sincs semmilyen hatással, nem hogy ez a kisbolygó, ami egyébként nem sokkal lesz közelebb mint a hold pályája van, tehát elég messze.
2011. máj. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!