Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » "Lemondjak" a keresztszülőségr...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

"Lemondjak" a keresztszülőségről, ha nagyon kellemetlen nekem ez az egész így? Vagy csináljak úgy, mint aki semmiről nem tud?

Figyelt kérdés

Röviden:

Egyetemistaként jóban lettem egy fiúval, az elején tényleg csak barátság volt közöttünk, utána ez átalakult szerelemmé. De párként nagyon rosszul működtünk, egyszerűen nem értettünk szót egymással, nonstop veszekedtünk. De ha külön voltunk, az sem volt jó. 3 évig ment a huzavona közöttünk, voltak nagy viták, drámák, utána egyik napról a másikra "lenyugodtunk". Elfogadtuk, hogy ez közöttünk kapcsolatként sosem fog működni, de attól szeretnénk a másik életének a része lenni, így barátok maradtunk, konkrétan legjobb barátok.


Most 29 évesek vagyunk, ősszel született meg a kisfia. Karácsony előtt felkértek keresztszülőnek, amit el is fogadtam (bár sem én, sem ők a menyasszonyával nem vallásosak, a nagyszülők miatt lett ez igazából).

Korábban már kérdeztem, hogy a párja tudja-e, mi volt közöttünk régebben, amire azt mondta, hogy nem foglalkoznak egymás exeivel, meg nem érdekli, kik voltak előtte. Karácsony után mondta, hogy volt otthon egy kis balhé, meg pár napot külön is töltöttek, de nem részletezte. Ma a húgával reggeliztem, ő mesélte el, hogy a balhé azon robbant ki, hogy az egyik nagyszülő elszólta magát rólam, vagyis hogy mi mennyire szép pár voltunk. És hogy ott nem csak külön töltöttek pár napot, az is kérdéses volt, hogy egyáltalán nyáron lesz-e esküvő. Mert hogy szerinte a menyasszony amúgy is sejtett valamit, de maximum pár kósza flörtöt, nem azt, hogy én voltam a vőlegényének élete szerelme.


Megkért, hogy ne mondjam nekik, hogy erről tudok, mert nem akar kavarni. De most őszintén, ezek után állítsak be hozzájuk családi ebédekre, meg legyek én a keresztanyuka? Miközben tudom, hogy a gyerek anyja legszívesebben máglyán égetne el... Senkinek nem akarok kellemetlenséget, magamnak sem.



2022. jan. 27. 15:34
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
97%
Számomra az a legfurcsább, hogy valaki a volt szerelmét kéri fel a gyereke keresztszülőjének, az pedig bele is megy ebbe. Bocsi, de mindketten elég gázok vagytok.
2022. jan. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 A kérdező kommentje:

Legjobb barátok vagyunk azóta.

Vannak közös hobbijaink, nyaranta együtt nyaralunk stb. Nem csak úgy felhívott, hogy legyen keresztanya... Ugyanúgy egymás életének a részei maradtunk.

2022. jan. 27. 16:20
 13/40 anonim ***** válasza:
98%

Természetesen ne vállald el. Legyen már gerinced.


És legyen pofád az asszony elé állni is, vagy legalább facen ráírni, hogy Sára, figyelj. Igen, mi együtt voltunk a Tibivel 3 évet, de nagyon rossz volt az a kapcsolat, ezért szakítottunk. Mi úgy döntöttünk barátok maradunk, de nem volt azóta sem semmi flört, semmi kaland.

Az, hogy felkért keresztszülőnek, nem a kapcsolatunk miatt volt, hanem mert a barátja vagyok. De én a házasságotokra való tekintettel kiszállok innen mint barát, nem vállalom a keresztszülőséget, de emiatt nem is érzem valósnak, hogy apa nélkül nőjjön fel a gyerek, mert semmi sem történt köztünk. Így ítélj a következőekben.

2022. jan. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
83%

"Legjobb barátok vagyunk azóta.

Vannak közös hobbijaink, nyaranta együtt nyaralunk stb"


Na, ez így már k*rva gáz, ilyen, mikor egy "nő barát" bekavar a legjobb kapcsolatokba is. Nem érzed szükségét, hogy kiszállj? Mert jobban tennéd.

Az én férjemnek is vannak nő ismerősei, barátai, de egyszer nem ment el velük sehova csak úgy "csajosan".

És elő ne add nekem, hogy "ez más, mi egymás lélekállatjai vagyunk", mert mindjárt ide okádok. A te fejedben van gond, ha nem érzed hol a hiba. Nem igaz, hogy egy más barátod sincsen.

2022. jan. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
94%
Én a helyedben az exeddel beszélnék először...ha legjobb barátok vagytok, biztos le tudjátok rendezni egymás között. Persze úgy hogy senkit ne bántsatok meg közben.
2022. jan. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
94%

Ez nagyon kínos. Mekkora balek a pasi, hogy ilyet eltitkol. Nem csodálom hogy a lány kiakadt.

Szerintem kérdezd meg hogy akarják-e még hogy keresztszülő legyél.

2022. jan. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 A kérdező kommentje:
Más az, ha valakinek vannak "nő ismerősei", meg más, hogyha valaki a legjobb barátja 10 éve. Ne hasonlítsuk már össze a kettőt.
2022. jan. 27. 16:30
 18/40 anonim ***** válasza:
100%

17

És miért nem tudtok "csak barátok" lenni? :) Ja, igen, most jön a lélektárs sztori...

2022. jan. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 A kérdező kommentje:
Dehát azok vagyunk. Semmi intim nem történt közöttünk már van 2 éve.
2022. jan. 27. 16:44
 20/40 anonim ***** válasza:
98%
he? 4 éve voltatok együtt és már vagy 2 éve nem történt semmi intim? tehát azért néha még felhúz, ha úgy tartja kedve? nagyon gáz a sztori
2022. jan. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!