Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » "Lemondjak" a keresztszülőségr...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

"Lemondjak" a keresztszülőségről, ha nagyon kellemetlen nekem ez az egész így? Vagy csináljak úgy, mint aki semmiről nem tud?

Figyelt kérdés

Röviden:

Egyetemistaként jóban lettem egy fiúval, az elején tényleg csak barátság volt közöttünk, utána ez átalakult szerelemmé. De párként nagyon rosszul működtünk, egyszerűen nem értettünk szót egymással, nonstop veszekedtünk. De ha külön voltunk, az sem volt jó. 3 évig ment a huzavona közöttünk, voltak nagy viták, drámák, utána egyik napról a másikra "lenyugodtunk". Elfogadtuk, hogy ez közöttünk kapcsolatként sosem fog működni, de attól szeretnénk a másik életének a része lenni, így barátok maradtunk, konkrétan legjobb barátok.


Most 29 évesek vagyunk, ősszel született meg a kisfia. Karácsony előtt felkértek keresztszülőnek, amit el is fogadtam (bár sem én, sem ők a menyasszonyával nem vallásosak, a nagyszülők miatt lett ez igazából).

Korábban már kérdeztem, hogy a párja tudja-e, mi volt közöttünk régebben, amire azt mondta, hogy nem foglalkoznak egymás exeivel, meg nem érdekli, kik voltak előtte. Karácsony után mondta, hogy volt otthon egy kis balhé, meg pár napot külön is töltöttek, de nem részletezte. Ma a húgával reggeliztem, ő mesélte el, hogy a balhé azon robbant ki, hogy az egyik nagyszülő elszólta magát rólam, vagyis hogy mi mennyire szép pár voltunk. És hogy ott nem csak külön töltöttek pár napot, az is kérdéses volt, hogy egyáltalán nyáron lesz-e esküvő. Mert hogy szerinte a menyasszony amúgy is sejtett valamit, de maximum pár kósza flörtöt, nem azt, hogy én voltam a vőlegényének élete szerelme.


Megkért, hogy ne mondjam nekik, hogy erről tudok, mert nem akar kavarni. De most őszintén, ezek után állítsak be hozzájuk családi ebédekre, meg legyek én a keresztanyuka? Miközben tudom, hogy a gyerek anyja legszívesebben máglyán égetne el... Senkinek nem akarok kellemetlenséget, magamnak sem.



2022. jan. 27. 15:34
1 2 3 4
 21/40 A kérdező kommentje:
Miért gondolja bárki is azt a mai világban, hogyha két ember között történik valami, az csak és kizárólag azért lehet, hogy a férfi érezze jól magát...?
2022. jan. 27. 16:49
 22/40 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd békén a srácot és a családját, már nem tartozol hozzá.Persze, hogy ki akadt a nő rajtad nem csodálom, de a csávó se semmi... És nekem nagyon úgy tűnik, hogy veled sem stimmel valami nem csak a sráccal.
2022. jan. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
85%

2 éve. Lol.

És te tartod magad csak barátnak? Ilyet barátok nem csinálnak.

Nem vagytok ti lélektársak, csak két idióta.


Gyanítom amúgy, hogy kamu kérdés (vagy bolond a kérdező), de minden félévben feltűnik itt egy kérdés, hogy együtt voltunk, de szakítottunk, megházasodott, de az asszonyka féltékeny, mit csináljak. Utána meg jön a lélektárs sztori, hogy mi nem tudunk egymás nélkül élni. :D

Többször volt már ugyanez és ennyi buta ember nem élhet a Földön.

2022. jan. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 A kérdező kommentje:
Ezt a "lélektársat" csak ti erőltetitek, én ilyet egy szóval sem írtam. Azt mondtam, hogy közeli maradt a kapcsolatunk. Azért, mert attól, hogy párkapcsolati szinten nem működtünk, barátokként még igen.
2022. jan. 27. 16:51
 25/40 A kérdező kommentje:
Egy szilveszteri csók volt, semmi több.
2022. jan. 27. 16:56
 26/40 anonim ***** válasza:
97%

Legjobb barátod, de azt sem tudod, pontosan mi történik a kapcsolatában. A testvérétől tudtad meg a pontos részleteket is. Mesélj még!

Alapból nem értem, minek kell keresztelővel majomkodni, amikor nemhogy vallásos nem vagy, még erkölcsös sem vagy, ha képes vagy kapcsolatban lévő emberrel kavarni. És te akarsz keresztszülő lenni és példát mutatni egy gyereknek?

Szerintem lépj hátra, és gondolkodj el ezeken: hogy lehet, hogy ő már rég továbblépett, lett új nője, neked meg tisztességes kapcsolat helyett, lopott csókok, meg titkolozások jutnak? Nem volna érdemes keresni egy tisztességes férfit, akinek csak te kellesz, ezt a gerinctelent meg békén hagyni?

2022. jan. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 A kérdező kommentje:

Ki mondta, hogy ennyi jutott volna nekem?

Együtt élek a párommal másfél éve, boldogok vagyunk együtt. Amiért nem írtam le a kérdéshez az életem összes kis részletét, az nem jelenti azt, hogy itthon ülök naphosszat és a képei felett siratom a múltat.


A keresztelés meg ma már semmit sem jelent, nem a keresztszülők mutatnak a gyereknek jó példát... Ismerősök közül bárki keresztelte meg a gyerekét, egyik család sem volt igazán vallásos.

2022. jan. 27. 17:39
 28/40 anonim ***** válasza:
78%

De igen, a keresztelő ma is nagyon sokat jelent, nyilván nem a magadféléknek, akik parádézni járnak keresztelőre, hanem azoknak, akik vallásosak. Nem kell elcsépeltté tenni a más számára fontos rituálékat, ezt ateistaként mondom.

Van jó modor is a világon: nem vallásosként nem vállalok el egy ilyen szerepet.

2022. jan. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 A kérdező kommentje:
Mibe zavarodtam volna bele? Semmi köze a párkapcsolatomnak a kérdéshez. Elhiszem, hogy valakinek ingerszegény az élete, és szerinte minden "kamu" lehet csak, hiszen hihetetlen, ha két ember kedveli egymást úgy is, hogy korábban együtt voltak... Vagy hogy akár úgy is megesik egy csók, hogy nincsenek egymással párkapcsolatban. Csak azt nem értem, miért kell ezt közölni is a kérdésem alatt.
2022. jan. 27. 17:58
 30/40 anonim ***** válasza:
29%

Nem vallásosnak kell feltétlenül lenni, te jó ég...én is keresztszülő vagyok (megcsinálta a pap), de senkit nem érdekel a vallásosság, csak "hagyomány". Azért vagyok keresztszülő, mert a barátaim szeretnének bevonni a gyermekük nevelésébe, hogy a gyermekük úgy ismerjen engem, mintha egy második szülő lennék, mint ahogy a barátaim ismernek és szeretnek.

Te mit tudnál adni? Egy elbaxott kapcsolatot az apjukkal? Úgy, hogy az anyjuk meg ki nem állhat?

Tuti ugyanaz vagy, aki mindig ilyeneket írkál ki. Ja, persze, csodás párkapcsolatod van, a csodád párod azt is engedi hogy nyaralgass a nagy első szerelmeddel, meg összejárkáljatok, csak az a gonosz feleség a hibás egyedül, aki életed legjobb barátját veszi el tőled épp.

Jobb is lenne, ha nem lennének együtt, mi?


Te rosszindulatú csoda barát...

2022. jan. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!