Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért sérti a szegény férfiaka...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért sérti a szegény férfiakat, ha én kimondom, hogy jómódú, szellemileg igényes párt keresek?

Figyelt kérdés

Jómódú alatt nem a milliomost értem, aki elvisz egzotikus nyaralásokra és nekem egy forintot nem kell fizetnem soha semmiért. :D


Közepesen gazdag családból származom, van pár ingatlanunk, ezekből választhattam magamnak. Van egy online vállalkozásom, abból élek, de folyamatosan képzem magamat több területen. Nyaralni évente egyszer járok, többnyire Európán belül, ezen kívül még egyszer országon belül megyek wellnessezni.


Egy hasonló szintet várok el, mind anyagi, mint szellemi szinten. Rosszul vagyok attól, amikor meghallom, hogy valaki az államot vagy bárkit hibáztat a saját sikertelenségéért. :D Férfiatlannak tartom azt, aki nem képes összeszedni magát és megdolgozni a céljaiért, sőt, a probléma már eleve ott kezdődik, hogy sokaknak célja sincs.


Esélyt sok embernek szoktam adni a randira, mert nyilván online nem tudok személyiségre szűrni és egy kép alapján bármilyen lehet az illető, egy szerény körülmények között élő ember is tud kirakni nyaralós képet külföldről, amikor életében egyszer eljutott valahova, de ha valami nem tetszik, akkor utána le szoktam írni nekik, miért nem lesz következő randi, erre persze a többség kiakad és anyázik. :D


Kérdem én, mi a probléma? Még csak lehúzni sem szoktam őket, tekintve, hogy mindig felajánlom, hogy fizetem a részem, amit persze többnyire elfogadnak, úgyhogy maximum az időnket pazaroltuk mind a ketten.


2023. jan. 20. 16:07
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
88%

Mert sértő ez az elgondolás, hogy ha valaki szegény vagy csak szimplán nem gazdag akkor az 100%, hogy az ő hibája és a környezetnek 0% ráhatása van. Te ezt állítod. Az pláne visszataszító, hogy pont úgy állítod ezt, hogy olyan vagyonnal gazdálkodhatsz, amit a szüleid raktak össze és te pedig csak beleszülettél. Ha valaki, akkor neked tudnod kellene, hogy milyen előnyökkel jár jó helyre születni, ennek megfelelően kéne másokhoz viszonyulni.


Tamás Gáspár Miklós halála kapcsán negnéztem egy vele készített interjút a minap és beszélt arról, hogy a családja is nagyon művelt, olvasott volt, így ő is értelmiségi lett és a keményen dolgozó, mindennapi betevőért megküzdő emberek miatt kötelességének érzi, hogy méltó értelmiségi legyen és sokat olvasson, mert ő ezt a pozíciójából kifolyólag megteheti. Amely pozícióhoz nagyban hozzájárult a családi háttér és ennek tudatában is volt.


Te valahogy nem vagy tudatában annak, hogy mennyi mindent köszönhetsz anyagilag a családodnak.

2023. jan. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Azért az állam igen is sok emberek megnehezíti a dolgát. A lakást alàd rakták evvel már nagy előnnyel indulsz. A lakhatásra megy el a legtöbb pénz.

Amúgy meg nem kell ilyen indok sztm 1 2 tali után. Nem szeretnél találkoztunk és kész.

N 30

2023. jan. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
67%

Én apádat vinném el inkább egy körre. Ő tényleg megteremtette magának a vagyonát és még arra is futotta belőle, hogy a lánya tudjon mire vergődni és senki létére valakinek érezze magát.


💅

2023. jan. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 Gymnospermatophyta ***** válasza:
75%

Tehát lényegében nem az anyagiakon van a hangsúly. Legalábbis én ezt érzem. Évente 1x nyaralni kontinensen belül, 1x pedig belföldön (közös pénzből ezt még könnyebb elérni) plusz akarjon több lenni, fejlődni és legyenek céljai. Ha ezek megvannak, még ha jelenleg nem is jómódú, az esélye meglesz rá, hogy az legyen. Ha hasonlóra gondolsz, szerintem ez így nem olyan nagyon nagy elvárás, mármint így magamból kiindulva, akinek szintén vannak céljai és próbálok tenni értük... gondolom más is van ezzel így. :)

Ingatlanom mondjuk nincs:D


" de az a kategória, akivel én összejönnék, általában kap lakást a szüleitől "


Én sem szeretem és nem is értem, hogyha valaki mondjuk érettségi nélkül tengődik és beéri a gyári melóval ( és itt most nem az 500k-s gyárakra gondolok elsősorban ). Legyen céltudatos és aképp is viselkedjen, ez oké. De ez baromira független attól, hogy kap-e lakást vagy sem, hogy alapból jobb módban élnek-e vagy sem. Én pl. "szegényebb", átlagosabb családból származom, talán éppen részben ezért alakult ki a vágy és az akarat, hogy többre vigyem. Bár bennem tényleg a kezdetektől megvolt, de később ez akár még táplálhatta is. Szóval értem, hogy nem általánosítottál meg odaírtad, hogy nem kötelező elem és, hogy nem minden esetben van ez így, de a helyedben én ezt kihagytam volna:) ( Ha másért nem azért, mert támadási felületet adsz. )


Az ország egyébként lehet hátráltató tényező olyan szempontból, hogy van ahol kedvezőbb vállalkozni, van ahol meg leadózod egy elég nagy részét a jövedelmednek, ez álltal a céljaidat mondjuk később tudod elérni (ugye...) és hasonlók. Ettől függetlenül igazad van abban, hogy itthon is lehetsz sikeres vagy elindulhatsz azon az úton.

2023. jan. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Szerintem azért, mert nem értik, hogy mi a problémád azzal, ha nem ilyenek.


Kicsit arra emlékeztet ez a helyzet, amikor az egyik évfolyamtársamat meghúzzák a vizsgán, pedig hat hetet tanult, mert szemét a gyakvez.


A gyakvez, meg egy másik évfolyamtársam (aki nem bukott meg előző évben), és mondta, hogy már olyan dolgokra adott pontot, hogy az illető felírta a nevét a papírra, meg, ha bármit írt a feladathoz instant plusz egy pont és ha van értelme, akkor onnan adja a többit, de így sem mentek át az emberek.


Ha abból indulsz ki, akkor az elvárásaid érhetőek, rengetegen megugorják, nem tűnnek vészesnek. Az ő oldaláról meg megugorhatatlan és nem is érti mit csinál rosszul, hisz rengeteg energiát beletesz, nem alszik, idegösszeroppanást kap miatta és akkor sem megy.

2023. jan. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Nem a már meglévő anyagiakon van a hangsúly, inkább úgy mondanám, az már csak plusz, ha belefér neki, hogy velem jöjjön nyaralni pl., és fizesse a saját részét, mert én nem akarok sem itthon maradni, sem nélküle menni, ha már van egy párom. De volt olyan (vele csak chateltünk), aki azt mondta, hogy ő még soha(!) nem volt sehol nyaralni, belföldön sem jár sehova, mert neki ezek nem férnek bele és felesleges pénzszórásnak is tartja. :D Igazából nekem ki van írva pár dolog a profilomon, tehát feltételeztem, olyanok jelölnek, akikkel van egyezés, úgyhogy ez meglepett.


Valóban sokat kell itthon adózni, de nem gondolom, hogy erre az a megoldás, hogy akkor szarok az egészbe és nem is csinálok semmit. :D Nem állítottam szerintem, hogy olyan rohadt könnyűnek gondolnám és hogy mindenkinek milliókat kellene keresnie. Szimplán azt látom, hogy emberek nem is próbálkoznak, de ennek ellenére úgy beszélnek bizonyos dolgokról, mintha lenne benne tapasztalatuk, miközben nincs, mert egyszer sem próbálkoztak meg vele.

2023. jan. 20. 17:13
 17/23 anonim ***** válasza:
75%
Legközelebb tedd a randi helyszínét, valami k..a drága helyre, így aki nem felel meg a szintednek, az egyből le fogja mondani, mert még a saját részét se fogja tudni megfizetni.
2023. jan. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy én ezt nem értem. Neten nem beszélgetsz velük találkozás előtt? Troll gyanús vagy.
2023. jan. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 Gymnospermatophyta ***** válasza:

18:

16-os válaszában írta, hogy beszélget, tehát a kérdésben említett randikat valószínű beszélgetés előzi meg. :) Remélhetőleg mindegyiket:D


16:

" Valóban sokat kell itthon adózni, de nem gondolom, hogy erre az a megoldás, hogy akkor szarok az egészbe és nem is csinálok semmit. :D Nem állítottam szerintem, hogy olyan rohadt könnyűnek gondolnám és hogy mindenkinek milliókat kellene keresnie. "


Egyetértek, talán nem is írtam ennek az ellenkezőjét. Ha úgy hangzott, az nem volt szándékos. Sok esetben az utána következő mondat is igaz. Szó volt a vállalkozásról, hogy a szüleid adták alád. De egy KATA-s vállalkozást (ha van benne potenciál és látod, hogy lesz belőle bevételed) azért el lehetett indítani sok embernek. Elég ha futárnak álltál:D Na meg ha belegondolunk: 50k havonta, 5k könyvelő (könyvelője válogatja), 5k éves kamarai tagdíj, évi 2x 10-12k iparűzési adó (települése válogatja). Mondjuk pár hónapig dolgozol, hogy félre tudd tenni az első pár hónap költségeit, amíg beindul a cucc. Arról nem is beszélve, hogy kaphattál segítséget induláshoz ha pl. munkanélkülin voltál előtte vagy valami. Tehát nem volt ez annyira lehetetlen mutatvány.

2023. jan. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

19-es: Igen, azt nem is neked mondtam, csak általánosságban látom ezt a hozzáállást, hogy mivel nem nagyon könnyű, ezért inkább egy próbát sem ér meg a dolog. De még csak vállalkozónak sem kell mindenkinek lennie, nem való feltétlenül mindenkinek. Az viszont aztán abszolút nem anyagi helyzet függő, hogy tanuljon valaki valamit, amivel jobban fizető munkája lehet ami által jobb életkörülményeket tud teremteni magának.


18-as: De, az változó, hogy kivel mennyit, plusz van aki chaten kissé ferdít. :D De heteken át nem szeretek csevegni, annak nem látom értelmét, hogy írásban megkedveljem (pláne, hogy vagy igaz amit ír, vagy nem), aztán élőben csalódjak.

2023. jan. 20. 17:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!