Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Nők! Adnátok esélyt felépülő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nők! Adnátok esélyt felépülő alkoholistának?

Figyelt kérdés

Lassan 7 hónapja egyáltalán nem ittam alkoholt és nem is tervezek inni. Ez azért már nem 2-3 hetes szünet, hanem tartósabb dolog.


Mennyi idő kell amíg elhiszi valaki hogy a férfi képes változni és nem szeretne úgy élni mint régen?


Mert tényleg nem akarok már inni. Van második esély egy normális életre, normális párkapcsolattal?


F/32


2023. okt. 21. 12:24
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 anonim ***** válasza:
46%
Most vagy nem alkoholostia és ennyi vagy alkoholista és annyi.
2023. okt. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/63 A kérdező kommentje:
Azt vágom hogy örökre alkesz maradok, de maradhatok józan is. Van rá esély.
2023. okt. 22. 12:17
 53/63 anonim ***** válasza:
100%
Ne bántsátok már. Miért kell lehúzni? Tök jó, hogy gyógyulni szeretne.
2023. okt. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/63 anonim ***** válasza:
22%
Nem lehúzásnak szánják, hanem igazságnak. Az alkoholizmus betegség, amire nincs gyógymód! És igen, valaki vahy az, vagy nem. Gyógyult alkoholista sincs. Csak olyan, aki pillanatnyilag nem iszik. Szép dolog az akarat, de ez egyes egyedül rajta múlik, hogy meddig tart. Ha egyszer is "elszakad a cérna" ugyanúgy és ugyanoda, de általában még mélyebbre visszaesik, mint volt!
2023. okt. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/63 A kérdező kommentje:
54: Apám 26 éve nem iszik egy kortyot se, alkoholista. Nála is szakadhat a cérna? Nem hinném már.
2023. okt. 22. 15:41
 56/63 anonim ***** válasza:
46%
#52 %-ban szerintem lényegesen kevesebb az aki örökre józan maradt, mint aki visszaesett.
2023. okt. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/63 A kérdező kommentje:
56: 4-5 év absztinencia után már több ember marad józan mint amennyi visszaesik.
2023. okt. 22. 15:42
 58/63 anonim ***** válasza:
46%

#55 ez megint a másokkal takarózás/másokra hárítás kategória!

Attól, hogy apád nem esett vissza, nem biztos, hogy te sem fogsz.

Másrészt ha apád valamilyen oknál fogva ismét alkoholt inna, ugyanúgy visszaesne! Alkoholistánál olyan nincs, hogy megállok 1 vagy 2 sörnél. A szervezete hozzászokott már és ugyanúgy kivánná a mindig mindig többet.

2023. okt. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/63 anonim ***** válasza:
46%

#57 nem az ivás nélkül töltött idő a meghatározó! Hanem az agy és az akarat!

Bár nekem teljesen mindegy mit hiszel és mit nem, mert szerencsére engem ez a probléma nem érint.

2023. okt. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/63 A kérdező kommentje:

58: Nem takarózom/hárítok. Csak hoztam egy példát hogy létezik olyan hogy valaki hosszútávon absztinens.


De akkor esélyt se adjatok nekünk soha mert juj mi van ha visszaesünk, ennyi..


Szerintem még mindig jobb egy józan alkoholista mint egy aktív, aki tagadja is..

2023. okt. 22. 15:50
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!