Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor lenne itt az ideje hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikor lenne itt az ideje hogy megbeszéljük a gyerek témát? Hosszú lesz, bocsi!

Figyelt kérdés

Két éve vagyunk együtt. Egy éve költöztünk össze az ő házában.

Szeretek vele élni. Vannak kissebb bukkanók. Leginkább miattam. Hirtelen haragú vagyok. És mert megfogadtam, hogy őt nem fogom úgy elkényeztetni mint az exemet. Ő nagyon türelmes, okos, kedves. Egész jól veszi a hülyeségeimet.

Felvetette a költözést, (mikor úgy érezte készen áll rá), ekkor kérdeztem tőle, hogy akar-e majd valamikor gyereket? Akkor felháborodást éreztem kicsit benne, meg hogy ez gyors így, neki ehhez egy hosszabb beszélgetés kell, stb... Megbeszéltük, hogy nem ütemtervet akarok. Csak hogy: igen/nem. Mert az előző lapcsolatomban több mint 10 évem ment el erre a hülyeségre. "Igen" volt a válasza.


Namár most, én nem vagyok egy türelmetlen nőszemély, de valamit csak kéne erről beszélni. Ő 40, én 34 éves.

Nem akarom megijeszteni. Kapcsolatunkat tekintve kicsit még korainak érzem. Viszont azt is érzem hogy fáradtabb és öregebb vagyok mint a huszas éveim közepe-vége felé. Akkor hegyeket tudtam volna megmozgatni. Nem akarom 38-40 évesen szülni az első gyereket. Szeretnék futni mellette mikor biciklizni tanul és azt sem akarom hogy az érettségijén a nagyszüleinek nézzenek. Azt is szeretném hogy legyen sok kontaktja a nagyszüleivel. Csak a párom szülei vannak, de ők is 65 fölöttiek már.


Régóta van bennem ez. Nem tulajdonítottam neki különösebben semmit. Hisz nem vagyunk együtt olyan régen. Viszont minap láttunk egy családi videót, ahol a szülei épp páromtól idősebbek, de velem egyidősek voltak a felvételen. A párom meg akkor 9 éves. Abba mindkettőnknek furcsa volt belegondolni. (Jó! Akkor a világ is másabb volt kicsit.)


Nem szeretnék bolond ösztön nősténynek tűnni, akinek ketyeg a biológiai órája. De azért ketyeg, na. Arra a gondolatra jutok lassan, hogy ha idén, ősszel, év vége felé nem kezdünk el próbálkozni, akkor inkább nem is akarok már gyereket.


Néha elszól olyasmit, hogy "Ha majd lesz gyerekünk, ezt meg azt feltétlen megtanítjuk neki." Szóval a hajlandóságot látom. Kérdés, hogy két év elég-e erre hogy eltudja dönteni rendesen és ne falhoz állításnak, vagy ultimátumnak hangozzon ez a beszélgetés?



jan. 18. 12:35
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem már eddig is szóba kerülhetett volna 2 év alatt ebben a korban.
jan. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
32%

Önmagában a gyerek-témát föl lehet hozni.

AZt viszont rossz jelnek érzem, hogy megfogadtad, hogy nem fogod őt úgy elkényeztetni, mint az exedet, holott eszerint egy nagyon szerető szívű, jó ember. Mintha részedről ez nem lenne igazi szerelem. Ott az ember nem méricskél, hanem örül, ha adhat és a másiknak ez örömet okoz.

jan. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ennyi idő után már illene tisztázni, hogy egyáltalán akar-e veled gyereket, és mikor. Ti se lesztek fiatalabbak.
jan. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem akar gyereket. Ha akarna, kimondta volna magától az igent, tisztában lenne azzal, hogy ezt már az első randin meg kellett volna beszélni.
jan. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

#3-as

Akarni akar. A mikor kérdés tűnik korainak ahhoz képest hogy mióta vagyunk együtt. Ahhoz képest viszont nem, hogy mennyi idősek vagyunk.

jan. 18. 12:45
 6/25 A kérdező kommentje:

#2-es Ezt úgy írtad mint ha tudnád a részleteket.

Képzeld, főzök, mosok, mosogatok, vasalok rá. Közben napi 10 órát dolgozom. Nem fogok mindent egyedül megcsinálni, hogy kapásból két gyerekem legyen vele együtt, HA családot alapítunk.

jan. 18. 12:48
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Hát azt nem tudom hogy akar -e vagy sem gyereket, de szerintem 30 felett azért 1-2 év után illik tudni eldönteni, hogy vele szeretnék megállapodni vagy sem. Aki nem tudja, az nem találta meg az igazit. Esküvő nem került szóba, csak a gyerek? Nekem az is fura ahogy 40 évesen beszél a gyerekvállalásról, mint amikor huszonévesek beszélgetnek a távoli jövőről.
jan. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
52%
Nyilván csak abból tudok kiindulni, amit te leírsz. Ha te félrevezető dolgokat írsz le, akkor persze pattoghatsz, hogy miért gondoltam így. Pedig inkább neked kéne egyértelműen fogalmaznod.
jan. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Mire vársz még, de komolyan? Hogy a fenébe ne lenne elég 2 év arra hogy BESZÉLJETEK róla???
jan. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Milyen félre vezető dolgokat?
jan. 18. 12:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!