Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor lenne itt az ideje hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikor lenne itt az ideje hogy megbeszéljük a gyerek témát? Hosszú lesz, bocsi!

Figyelt kérdés

Két éve vagyunk együtt. Egy éve költöztünk össze az ő házában.

Szeretek vele élni. Vannak kissebb bukkanók. Leginkább miattam. Hirtelen haragú vagyok. És mert megfogadtam, hogy őt nem fogom úgy elkényeztetni mint az exemet. Ő nagyon türelmes, okos, kedves. Egész jól veszi a hülyeségeimet.

Felvetette a költözést, (mikor úgy érezte készen áll rá), ekkor kérdeztem tőle, hogy akar-e majd valamikor gyereket? Akkor felháborodást éreztem kicsit benne, meg hogy ez gyors így, neki ehhez egy hosszabb beszélgetés kell, stb... Megbeszéltük, hogy nem ütemtervet akarok. Csak hogy: igen/nem. Mert az előző lapcsolatomban több mint 10 évem ment el erre a hülyeségre. "Igen" volt a válasza.


Namár most, én nem vagyok egy türelmetlen nőszemély, de valamit csak kéne erről beszélni. Ő 40, én 34 éves.

Nem akarom megijeszteni. Kapcsolatunkat tekintve kicsit még korainak érzem. Viszont azt is érzem hogy fáradtabb és öregebb vagyok mint a huszas éveim közepe-vége felé. Akkor hegyeket tudtam volna megmozgatni. Nem akarom 38-40 évesen szülni az első gyereket. Szeretnék futni mellette mikor biciklizni tanul és azt sem akarom hogy az érettségijén a nagyszüleinek nézzenek. Azt is szeretném hogy legyen sok kontaktja a nagyszüleivel. Csak a párom szülei vannak, de ők is 65 fölöttiek már.


Régóta van bennem ez. Nem tulajdonítottam neki különösebben semmit. Hisz nem vagyunk együtt olyan régen. Viszont minap láttunk egy családi videót, ahol a szülei épp páromtól idősebbek, de velem egyidősek voltak a felvételen. A párom meg akkor 9 éves. Abba mindkettőnknek furcsa volt belegondolni. (Jó! Akkor a világ is másabb volt kicsit.)


Nem szeretnék bolond ösztön nősténynek tűnni, akinek ketyeg a biológiai órája. De azért ketyeg, na. Arra a gondolatra jutok lassan, hogy ha idén, ősszel, év vége felé nem kezdünk el próbálkozni, akkor inkább nem is akarok már gyereket.


Néha elszól olyasmit, hogy "Ha majd lesz gyerekünk, ezt meg azt feltétlen megtanítjuk neki." Szóval a hajlandóságot látom. Kérdés, hogy két év elég-e erre hogy eltudja dönteni rendesen és ne falhoz állításnak, vagy ultimátumnak hangozzon ez a beszélgetés?



jan. 18. 12:35
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ennek már a randizás fázisában elő kell kerülnie vagy a kapcsolat első pár hetében. Kivéve a nagyon fiatalok esetét.


Mi 21 évesek voltunk, mikor összejöttünk.

- randizási fázisban szex előtt beszéltünk arról, hogy hogyan védekezzünk, tekintve, hogy nem akarunk ilyen fiatalon szülők lenni.

- első terhességparánál felmerült a gyerektéma, a mi lenne ha, és a majd egyszer.

- Még a kapcsolat elején megbeszéltük, hogy szeretnénk gyerekeket, és hogy kb mikor (30 körül, szóval nem volt "aktuális" a téma). Ugyanígy a házasság is szóbakerült.

- A kapcsolatunk során néha beszélünk arról, hogy hogyan neveljük majd a gyerekeinket. Már név ötleteink is vannak.


Viszont nekünk természetesen ez nagyon korai lenne most. Még alig függetlenedtünk, épp mostanában végzünk a tanulmányainkkal stb.


Mi is 2 éve vagyunk együtt.

jan. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
91%

Bocs, de a ő 40 évesen nem tudja azt mondani, hogy akarok tőled/veled, itt és most, akkor nem akar ő igazán.

Fiatalabb te se leszel, főleg ha akarsz.

jan. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
97%
Én egy év után érdeklődtem a férjemnél, hogy én komolynak érzem, szeretnék családot vele. Ő hogy érzi. És akkor azt mondta egy év után, hogy szeretne családot, gyereket, de még korai. Adjak neki időt. 2 év után megszületett a haverja gyereke és akkor már érlelődött benne. Megmondtam neki, hogy Béla, én gyereket akarok. Nem később, nem majd, most. És azt mondta, hogy oké, vágjunk bele. Harmadik évben érkezett meg a kislányunk. Én ebből nem csináltam nagy faxnit, egyszerűen csak megkérdeztem és mondtam, hogy legyen őszinte. Én akkor 29 éves voltam, a férjem pedig 36. Gyanítom, hogy a párod nem igazán szeretne gyereket. Vagy szeretne, de nem te vagy a megfelelő. A férjemet is 10 éven keresztül nyüstölte az exnő, hogy csináljon neki gyereket. Ő meg vele nem akart. Velem még 2 év után azt mondta, hogy oké, legyen. Beszéljétek át ezt a témát alaposan!
jan. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Ehh! Talán igazatok lehet.


De akkor mire véljem ezeket a "Ha majd lesz gyerekünk..." kezdetű mondatokat? Nyáron vett egy kifesthető, Nagy Magyarország kirakóst, hogy "Ezt majd egyszer ki kell rakni a gyerekkel is, Ha lesz. Mert tudnia kell az összes megyét."

Nemrég kutyust fogadtunk örökbe közösen. Éreztem, hogy neki ez is nagy lépés volt. Mondta is, hogy ez már majdnem olyan nagy döntés mint gyereket vállalni. Kérdezte is az úton hazafelé jövet, hogy belegondoltam-e hogy ez a kutya még meglesz majd amikor gyerekünk lesz?

Szerintem akar. Vagy csak társadalmi nyomásra akar? Amúgy meg nem? Vagy csak a "mikor" kérdés van túl közel?

Magam is korainak érzem, de már itt van az a klisés mondat hogy "Nem leszünk fiatalabbak."


Tudom, sokat rinyálok most. Csak meg kellene kérdeznem tőle. De fentebb olvashattátok hogy hirtelen természet vagyok. Tehát nem mindig válogatom meg a szavaimat. Hogy lehetne úgy felhozni a dolgot, (ha év végéig nem kezdünk el próbálkozni, nekem már nem is kell) hogy ne hangozzon ultimátumnak, manipulálásnak, vagy daccnak?

jan. 18. 13:58
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem gondolt bele még úgy igazán. Akar, de a távoli jövőben. Nem esett még le neki, hogy mennyi idősek vagytok. Szerintem ez lehet. Ülj le beszélni vele, hogy kb mikor érezné ezt ideálisnak. Aztán mondd, hogy te hogy szeretnéd, menjetek el együtt orvoshoz vizsgálatra, hogy lehet-e gyereketek és kb meddig reális a ti konkrét esetetekben.


Mi megbeszéltük 20-as éveink elején, de nincs nagy súlya, mert még kb 7-8 év, ami nagyon sok. Így könnyű beszélni. Ha 7-8 hónap lenne hátra, az egy nagyon más helyzet. Szerintem ő abban az állapotban van ilyen szempontból, úgy gondolkodik, mintha még lenne 7-8 évetek erre.

jan. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
13-as vagyok. Én megkérdezném, hogy mikor gondolkodik gyerekben. Mert ez a HA lehet majd 10 év múlva is. Egyébként mi is kutyával indítottunk. Egy év után kutyánk lett. Aztán egyértelmű volt, hogy a kutya után jönni fog lassan a gyerek is. Én ilyeneken nem görcsöltem. Akkor megmondtam neki, hogy gyereket szeretnék most. Neki mi a véleménye erről. És akkor közös döntés volt, hogy letettem a fogamzásgátlót. Mondd meg neki te is, hogy Béla, most akarok gyereket. A reakciójából látni fogod. Ha húzza a száját, kifogásokat keres (nincsen elég pénz, kicsi a lakás, most a munka a fontosabb stb) akkor nem akar, csak nem mondja meg, mert akkor tudja, hogy lehet szakítani fogsz vele. 2 év után nem korai. Pont 2 éve voltunk együtt, amikor eldobtam a fogamzásgátlót és abban a hónapban már ment élesben minden. 11 hónap után fogant meg a lányunk. Szóval azért azt is bele kell számítani, hogy nem biztos, hogy elsőre összejön. Idősebbek is vagytok. Én nem pöcsölnék a helyedben. Eléállnék és egyszerűen megmondanám neki, hogy ezt akarom és kész. Ne mismásoljon meg magyarázza félre. Akar vagy sem. Eldöntendő kérdés.
jan. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
52%
Mondjuk az is bekaphatja, aki 10 evig huzza a masik idejet. Gerinctelen fergek. Dugni jo a masik, de annyi nincs bennuk, hogy “nezd Juci/Jozsi, nem akarok gyereket sem most sem maskor/veled nem akarok” aztan a szenvedo fel meg eldontheti, hogy megfelel e neki igy is a kapcsolat, vagy keres alkalmasabbat. De persze sosem mondjak ki oszinten, mert oda az atm/hazvezetono/akarki. Mindegy, hogy no szorakozik a parjaval, vagy ferfi. Gusztustalan viselkedes ez.
jan. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
87%
Tényleg, nincsenek kisgyerekes haverjai? A pasik általában olyanok, mint a gyerekek, egymástól kívánják meg a gyerekvállalást. (Aztán megbánják.) Vagy nem akarnak kimaradni, és azért csinálnak.
jan. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
82%
Nem vagy olyan rinyás, mint amilyennek mondod magad, 34 évesen jó, hogy foglalkoztat a gyerek kérdés, akinek 35 évesen még nincs, azt ilyenkor foglalkoztatja ám csak különösen. Most dől el, hogy lesz-e egyáltalán életedben, vagy nem. Tudom van 40 felett is gyerek, de ritka, nehézkes. Rengeteg a termékenységi gond ma már, 35 felett meg indul lefelé a termékenységi mutató drasztikusan (már addig is megy le a 20es évek elejéhez képest). És nem csak a foganás itt a kérdés, hanem amit te mondasz: hány éves anyuka leszel, mikor a gyereked X éves? És ő? Ő már ráadásul 40, nálad is jóval idősebb. Hát apukám, jobb ha belehúzol, üzenem neki. Épphogy felnőtt lesz a gyereke, 20, még nem fog feltétlen készen állni a nagybetűs életre egyedül, ő meg már 60 fölötti lesz. Van élet 60 fölött is, nem mondom, de olyan generációs szakadékban lesz a fiúval/lánnyal, hogy csak na. Idehallgass, kérdező. Mondd meg neki meg magadnak, nincs olyan, hogy készen állsz a gyerekre. Nincs olyan, hogy na MOST alkalmas. Vagy belevágtok, vagy nem. Döntés kérdése. De egy helyben toporogni ennyit minek? Ennyi évesen pláne? Vagy csináljátok, és reménykedjetek egy gyors teherbe esésben, vagy ne, de akkor meg ezt el kell engedni teljesen. Ami igen nagy falat, tekintve hogy mindketten akartok. A hülyeség miatt lecsúsztok róla, nagyon fogjátok sajnálni... Gyerünk, gyerünk, beszélni, cselekedni! Milyen jó is lesz idén a gólyahír, ha szerencsétek van, jövőre meg meg megszületik... :) Az lenne ám csak a 2025. :D Mire 40 leszel, lesz egy pár éves csemetéd, elégedetten fogod betölteni a 40-et, nem tépelődve, hogy jajj, ennyi éves vagyok és még...
jan. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
68%

Hát nem, nem ilyeneket kell mondani, hogy ha x ideig nem, akkor neked NEM IS KELL. Jézusom...

Amúgy elég félelmetes ahogy beszélsz ezekről... 34 évesen teljesen "ketyeg" az órád, és szerintem bánni fogod, ha nem lesz gyereked, azok alapján, hogy igen is sokat gondolkodsz ezen.


Vesd fel, mint egy témát amin gondolkodsz. Hogy figyelj, te mostanában sokat gondolkodtál a gyerekvállaláson, és szeretnél beszélni róla vele. Azt írtad, azt mondta neked korábban, hogy neki ehhez egy hosszabb beszélgetés kell. Kezdeményezd a BESZÉLGETÉST, de ne add elő rögtön a te döntéseidet, hogy ha x hónap múlva nem, akkor már nem is kell bla bla... először kérdezd meg, hogy ő mit gondol erről, hogy gondolja, ő mikor szeretne gyereket? Igen is megy az időd, 40 évesen neki is ideje foglalkoznia kérdésekkel, amik esetleg nehezére esnek... eleve kellene, hogy legyen benne annyi belátás, hogy a te idődet se húzza.

jan. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!