Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A mai világban a szexuális...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A mai világban a szexuális önkorlátozás gúnyolandó dolog?

Figyelt kérdés

Igazából, ha megnézzük minden társadalomban korlátozták valamilyen mértékben a szexualitást, persze mindig voltak olyanok, akik nem követték a normákat, de sokszor voltak emiatt retorziók is. Mai világ meg túlszexualizálttá vált és valahogy mintha ezzel kapcsolatban az lenne az üzenet, hogy a szex mindenek felett áll, ha valaki vágyik rá és lehetőség adódik bármilyen formában, akkor meg kell élni.

Most nem arra gondolok, hogy házasság előtt nem szabad szexelni, mert az a korszerű fogamzásgátlási eszközök mellett már nem annyira lényeges, bár ha valakinek vallási szempontból fontos, akkor azt is tiszteletben lehet tartani. Inkább az is, hogy a közbeszédben van egy olyan is, ha valakinek otthon nincs elég szex, adódik egy lehetőség félrelépni, de nem teszi meg, azt a társadalomban nagyon sokan furcsállják. Vagy ha mondjuk kisgyerek mellett nincs annyi szex és le kellene mondani róla, azt sem veszik már természetesnek. Pedig hosszútávon lehet jobban jár az, aki letud róla mondani egy bizonyos ideig és utána majd lesz. Vagyis persze ez is csak feltételezés, de úgy érzem negatívan ítélik meg azokat az embereket, akiknek nincs szexuális életük.



márc. 8. 11:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Te dolgod. Úgy korlátozod magad, ahogy akarod.
márc. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Kinek van ehhez köze, hogy mennyit szexelsz? Egyáltalán, a párodon kívül, ki tud még a gyakoriságáról? A miénkről biztos, hogy senki.

Magánügy.


"Vagy ha mondjuk kisgyerek mellett nincs annyi szex és le kellene mondani róla, azt sem veszik már természetesnek"

Ki? A szomszéd? Nekem még sose mondta a szomszéd, hogy úgy látja, vannak gyerekeink, nem tudja, mennyit szexelünk, de kevesebbet illene.


Egyetlen egy embernek van itt vétójoga meg lehet véleménye, az a férjem.

márc. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
80%
Itt ebben az a baj, hogy bizonyos emberek foglalkozni akarnak mások dolgával... Amihez pedig semmi közük.
márc. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
64%
Biztosan arra értette a kérdező, hogy nagyon elmosódtak a határok. Alig van távolságtartás és főleg ebben a kategóriában élvezetek szinte végtelen halmozása folyik.
márc. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
én meg ellenkezőleg látom, elterjedtek itt a kis szorongók, akik olyan szörnyűséges valamiként tekintenek az önkielégítésre, hogy egy békebeli prédikátor is megirigyelte volna
márc. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Csak bizonyos közegben.
márc. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem te nem magadat, inkább másokat szeretnél korlátozni. Ez a benyomásom.
márc. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem teljesen okés a dolog.
márc. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenkinek a magánügye ez. Nem gúnyolandó, de amúgy honnan is tudna róla bárki? Hülyeségeket mondjuk attól még nem kell beszélni, egyáltalán nem volt jellemző minden társadalomra a történelem folyamán a szexualitás tabusítása. Ez csak egy példa a sokból:

[link]

márc. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Én megéltem az önkorlátozás kínjait.

Ostoba voltam. És nagyon boldogtalan!

Most egyáltalán nem korlátozom magam.

Sokkal boldogabb, kiegyensúlyozottabb vagyok.

márc. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!